Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Izbacuje ulje

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
gogo-bbb




Broj postova : 9
Join date : 16.01.2010

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptyčet oľu 11, 2010 5:42 pm

Kupio sam prije 3 mjeseca Xantiu 1.9 td, 98. godina.. Super oprema za malo novaca i ja reko ok, kupujem.. Nakon puna 3 dana mi je preskočio remen, te je završio na servisu. To sam sve riješio, međutim iz mašine od nekud curi žutkasto (vuče na zeleno) ulje, pretpostavljam od hidraulike. Kraj zubčastog imaju neke dvije matice iz kojih curi to ulje, al tamo kaplje pomalo i nisam siguran da samo tamo curi, pošto preko svaki noći iscuri možda pola deci toga ulja po podu.. Dok je bio kod majstora on mi je reko da on to sam izbacuje višak ulja, ali sad taj "višak" se izbacuje poprilično dugo, nekih mjesec dana svaki dan on izgubi možda pola deci.. Jel to stvarno višak ili imam novi problem ?
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptyčet oľu 11, 2010 9:01 pm

gogo-bbb je napisao/la:
kraj zubčastog imaju neke dvije matice iz kojih curi to ulje, al tamo kaplje pomalo

Kakvog zubcastog? Ima li kakvih metalnih cijevi da od tamo izlaze?
Najvjerovatnije ti pusta na pumpi hidraulike! O-ringove nejvjerovatnije treba zamjeniti, nebi trebali
biti skupi, pedesetak kuna po komadu.
Online dijagnistika je dosta zeznuta, bis mogao to poslikati pa da vidimo o cemu se tocno radi?

gogo-bbb je napisao/la:
Dok je bio kod majstora on mi je reko da on to sam izbacuje višak ulja,
ali sad taj "višak" se izbacuje poprilično dugo, nekih mjesec dana
svaki dan on izgubi možda pola deci.. Jel to stvarno višak ili imam
novi problem ?

Majstor ti je stvarno "majstor", bez uvrede!
Vidim da si nov sa citroenima, kod auti sa hidraulikom je jako vazno pravilno odrzavanje! Procitaj si uputstva i servisnu knjizicu, trebali bi ti se nalaziti u pretincu ispod volana s lijeve strane! I postupaj prema njoj! I bilo bi dobro da zamjenis sva ulja i filtere i remene posto si tek kupio auto i koliko mi se cini bio je lagano zanemaren.

Dali ti se pali koje svijetlo na kontrolnoj tabli?

NE POSTOJI visak ulja koji auto sam izbacuje! (jedino ako ga sam ne nalijes previse ali onda se preljeva iz cepa!)
Negdje ti pusta ulje i to nije dobro i to MORAS srediti! Ispod kojeg dijela auta ti ostaju fleke ulja?

Pol deca ga iscuri? Najvjerovatnije nije nista strasno, neka povratna gumena cijev ti je pukla. Ali moras otprilike reci odkud pusta da bi mi odprilike znali koja ti je cijev pukla!

Kod auta s hidraulikom to ulje bez kojeg pomalo ostajes ti upravlja ovijesom, kocnicama i servom znaci kad ostanes bez ulja neces moci kociti niti skretati volanom!!!

Ulje je tebi zuto-zeleno, trebalo bi biti FLORESCENTNO-ZELENO. Tvoje je ulje staro i nejvjerovatnije nikad nije mjenjano na autu a moralo bi se mijenjati svakih 60000 km, pa ti racunaj...
U servisnoj knjizici ti pise koliko i kojeg ulja ti treba...

Citroeni su ustvari dosta pouzdani auti ali se nesmije na njima stediti!
Preskocis redovitu zamjenu necega, ustedis par sto kuna i za pol godine ces imati stetu od nekoliko tisuca!

Veliku vecinu posla na ovom autu mozes obaviti sam ako imas volje. Tu ti mozemo dati pokoji savijet, dokumentaciju...
Ako ne, probaj si naci nekog mehanicara koji zna sto su Citroeni ali man' se "majstora" jer ce napraviti vise stete nego koristi!
[Vrh] Go down
gogo-bbb




Broj postova : 9
Join date : 16.01.2010

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptypet oľu 12, 2010 6:19 pm

Izbacuje ulje Img0199m.th

Izbacuje ulje Img0198v.th

Izbacuje ulje Img0201ni.th

Ovdje sam primjetio da ima malo toga ulja, ali mislim da to nije glavni uzrok curenju, jer se fleka vidi točno negdje na sredini motora, dok je ovo više u stranu. Nisam ga dizo na dizalicu, nadam se da ću uhvatit vremena sutra ili prekosutra da to malo pogledam odozdo..
Kako ja mogu provjerit količinu toga ulja, odnosno koliko ga fali ?
Nažalost nemam ni servisnu knjigu, ni uputsva, tako da sve informacije koje treuntno mogu dobit su ovaj forum. Pretpostavio sam da kvar nije velik, pa bi ga pokušo i riješit sam, bez mehaničara..
Sad što se tiće lampica, kad palim auto svijetli lampica ključa i pišti jedno minutu, zatim se i lampica i zvuk ugase.
Pali mi se i lampica gore lijevo prva koje se može upalit, mislim da je to znak za motor. Ta lampica se nije palila kad sam ga kupio, več se počela palit nakon servisa. Ona se upali kad usporavam, svejedno dal kočim ili usporavam mašinom. Čim dam gas ona se ugasi.
I prije par dana mi je upalia lampica za airbag i dva dana je žmigala, onda se sama ugasila..

Imam još dva pitanja, kako mjenjati visinu svijetala ? Te za šta mi služi gumb na ovoj slici:

Izbacuje ulje Img0202pa.th

PUNO HVALA !
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptysub oľu 13, 2010 11:58 am

Da, to ti pusta na pumpi hidraulike!
Probaj dotegnuti ove male matice koje drze cijevi, znaci kljuc 10 ili 12, tako nesto. Nemoj dirati ove velike matice na dnu pumpe (znaci odmah ispod malih)! Tebi je pukao remen? Najvjerovatnije se tu nesto malo poremetilo. Kad dotegnes, dobro sve obrisi i provjeri za koji dan dali jos pusta.
I proviri ispod auta da vidis di ti tocno pusta, moguce je da ti se samo ulje iz pumpe slijevalo niz motor.

ALI PAZI! NIKAD se ne zavlaci pod auto s hidraulikom bez da stavis dizalicu ili klocne jer bi ti se auto mogao sam spustiti i zdrobiti te!

Razinu ulja provjeravas na spremniku ulja, tako da auto parkiras na ravnu povrsinu, dignes ga na najvecu visinu i gledas da ti pokazivac razine bude izmedu dvije crtice. Ulje lijevas u cep na vrhu rezervara, LHM ulje!
Znaci:

Izbacuje ulje 01
I trebao bis promjeniti ulje hidraulike! Staro ulje ce ti izgrizati gumene brtve u sustavu, dodatno opterecivati pumpu i ostale kompomemte. Izjedene brtve ce poceti pustati. Izjedena guma ce ti zacepiti cijeli sustav i imat ces tisuce i tisuce kuna stete, a 5 litara ulja te kosta oko 300 kn.
Kod zamjene ulja bis trebao i ocistiti filter u spremniku...

Ok, sad, lampica koja ti se pali izgleda kao mali motor? To je check engine lampica, nesto ti nije u redu s motorom. Ako ti se pocela paliti tek nakon servisa, odi to reklamiraj! Di si to dao auto popravljati auto?

Visinu svijetala ne stimas! Ovi auti ne trebaju stimanje visine svjetala jer se ne naginju pod opterecenjem. Auti sa hidraulickim ovijesom imaju automatsko stimanje visine vozila, znaci uvijek su na istoj razini bez obzira na opterecenje!

I zadnje pitanje. Na onoj slici ti je dugme kojim mozes iskljuciti prekidace za spustanje zadnjih prozora, onako sigurnosna fora, da se djeca ne igraju s prozorima.

Nemas uputstva? sta ti je ladica prazna?
Hm, nemam ni ja, evo ti jedna na spanjolskom ako sta pomazu...

http://ftp.psyborg.rpg.pl/xantia/manual%20empleo%20citroen%20xantia%20ii.rar

I nekakva servisna knjizica

http://ftp.psyborg.rpg.pl/biuletyny/(2001)%20XANTIA_XM_EVASION.PDF

I tu ti je servisni prirucnik za 1. generaciju Xantia-e, mogao bi ti pomoci...

http://ftp.psyborg.rpg.pl/xantia/haynes/

Sretno...

**edit:
E da, ono sto ti pisti i svijetli za kljuc! Nesto ti ne valja s kodiranim kljucem! Najvjerovatnije se radi o slabom kontaktu negdje ili ti je crko prijemnik koji prepoznaje kljuc!
[Vrh] Go down
gogo-bbb




Broj postova : 9
Join date : 16.01.2010

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptysub oľu 13, 2010 3:23 pm

puno ti hvala na pomoći, ovo sve ne bi sam skužio još godinu dana.. ma mehaničar mi je očito budala, moram nać nekog u zagrebu ko se kuži u citroene a da nije prekup..
da, meni je puko remen bio..
uglavnom ja sam sad zategnuo one matice, dale su se silom pomaknut jedno pola cm, više ne idu ni malo, to sam sve pobriso okolo pa ću vidjet..
sutra ću ga još dignut na nešto i pogledat odozdo..
ulja mi fali, auto sam digo na najvišu razinu i pokazivač ulja se ne podigne ni malo.. kad je auto u normalnoj srednjoj visini onda pokazuje da ima taman negdje između min i max.. valjda se smijem tako vozit još neko vrijeme dok ne saniram prvo kvar pa da onda stavim novo ulje ?
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptyned oľu 14, 2010 9:46 am

Žalosno je kako su održavani citroeni. Znam po svom zx-u, a kako vidim po niskim cijenama i 70% xantia u oglasnicima totalno je sfušareno.
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptyned oľu 14, 2010 5:24 pm

Svakako stavi ulje!
Napisao sam ti gore sto se dogada kad ostanes bez ulja!

Ili odmah saniraj kvar i napravi zamjenu ulja i ciscenje filtera!


@ Dalibor - znam, ljudi uniste te aute u jako kratkom roku, stvarno nevjerovatno!
Mislim da je problem u tome sto ih jeftino kupe i onda se prema njima odnose u stilu: ovo je jeftino i nis ne vrijedi, ne isplati se ulagati u to, derat cu ga koliko ide pa bacit!
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptyned oľu 14, 2010 8:40 pm

gogo-bbb je napisao/la:
Dok je bio kod majstora on mi je reko da on to sam izbacuje višak ulja
E ovaj tvoj "majstor" me dobro nasmijao, kaže izbacuje višak! buahahaha
To on valda misli da ide onak, kad se jako naločeš onda bljuješ jel ti je previše cuge.
Skromni savjet, samo što dalje držat takve majstore od ovako finog auta!
[Vrh] Go down
gogo-bbb




Broj postova : 9
Join date : 16.01.2010

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptypon oľu 15, 2010 5:44 pm

Izbacuje ulje Img0208w.th


Izbacuje ulje Img0209zv.th

Danas sam ga pogledo malo odozdo i posliko od kuda curi ulje. Vidi se gore na slikama šta sam zacrvenio, sad još nisam siguran dal curi od nekud gore pa se cijedi po tome ili curi baš iz te "rupe".. Čini mi se da curi baš iz nje, ali nisam siguran.. Ne znam ni čemu to služi, ali odma kraj toga i je hidraulička kugla..

Jel imate kakvog mehaničara za preporučit u Zagrebu (istok) ?
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptypon oľu 15, 2010 6:59 pm

To na čemu je kugla je regulator tlaka. Pumpa tjera ulje u taj regulator koji određuje maksimalni i minimalni tlak, i distribuira ulje dalje kud treba. Višak se vraća u rezervoar ulja. Ovako na prvu rekao bi da to što curi nije ništa visokotlačno nego nešto od gumenih cjevčugi, povrat ulja...
Najbolje prvo dobro sve obrisat i onda špijunirat gdje počinje slinit jer kad se ulje već raširi okolo onda je teško skužit odakle dolazi
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptypon oľu 15, 2010 7:19 pm

smijavi smijavi smijavi smijavi smijavi smijavi
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptypon oľu 15, 2010 8:20 pm

Deda_ je napisao/la:
smijavi smijavi smijavi smijavi smijavi smijavi

Koji dio tocno?
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptypon oľu 15, 2010 8:22 pm

Curi ti iz regulatora!
I to izgleda iz obadva o-ringa!
Kao sto je kolega napisao, pobrisi dobro s krpom i nakon dana voznje pogledaj odkud dolazi to ulje!

U nadolij si ulja u sustav!!!
[Vrh] Go down
gogo-bbb




Broj postova : 9
Join date : 16.01.2010

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptysri oľu 17, 2010 2:16 pm

Jučer sam sve počistio i danas ustanovio od kud curi, mislim da baš od tuda kreče, sve iznad mi ne izgleda sumljivo:

Izbacuje ulje Img0214x.th

Primjetio sam da ne curi uvijek jednako, tj. nekad par sati ne curi ništa, a onda odjednom u 10 min puno izbaca van.
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Emptypet oľu 26, 2010 4:02 pm

Sorry, zaboravih na ovo!

Si skuzio odkud ulje dolazi?
Zaokruzio si skoro cijeli regulator, probaj prvo dotegnuti cijevi s gornje strane regulatora, kao sto si na pumpi! Ali nemoj ih previse silovati, ipak se radi o aluminiju...

Ako ne pusta odozgora vec tamo s desne strane, radi ti se o o-ringu. (isto vrijedi i za donju lulicu...)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izbacuje ulje Empty
PostajNaslov: Re: Izbacuje ulje   Izbacuje ulje Empty

[Vrh] Go down
 
Izbacuje ulje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» koje ulje u motr????

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: XANTIA GARAŽA-
Forum(o)Bir: