Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Sve i svašta

Go down 
+15
djelonito
Dalibor
Peho
Zauvijek Citroen!!!
antoniyx
allman
medeni
BiXic
Lakii
clouseau
tomica
Bartol
Deda_
pave
DaffyDuck
19 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Sve i svašta   Sve i svašta Emptysub vel 16, 2008 12:21 am

8)
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
pave




Broj postova : 5
Join date : 04.04.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Radio zablokirao?   Sve i svašta Emptypet tra 04, 2008 3:50 pm

Bok.

Iz čista mira bez da se odspojio akumulator ili slično originalni radio iz moje xantie nije se želio upaliti i tražio je upisivanje koda da se odblokira. Kod nisam napamet znao te sam ga danas išao upisati ali sad ne želi niti napisati enter code na ekranu. Kad držim tipku za uključivanje samo blinka crvena code lampica?!

Se netko susreo možda s ovim, kako to riješiti. Odspajanje akumulatora na par minuta nije uspjelo.

Hvala!
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptysub tra 05, 2008 6:46 am

Daj nazovi Darka Brlića, on je prije radio u Citroenu, inaće je autoelektrićar i rješavao je sve nebuloze oko radia. Sad radi u Peugeotu , Auto otok. On će ti najbolje znati što treba napraviti. 091 6594 755.Reci da te je preporućio Boris iz Automehanike
[Vrh] Go down
pave




Broj postova : 5
Join date : 04.04.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptysub tra 05, 2008 8:31 pm

Hvala, ja sam Vam iz Rijeke ovo je koliko vidim u Zg.
Mogao bi ga jedino savjet pitati ako ja šta mogu, ne znam ako bi to bilo u redu onda da ga nazovem?
Pozdrav
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyned tra 06, 2008 9:22 am

Možeš ga slobodno nazvati, čovjek je ok i rado će svakome pomoći.
[Vrh] Go down
pave




Broj postova : 5
Join date : 04.04.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyuto tra 08, 2008 6:13 pm

Na kraju se riješilo skoro samo od sebe. Malo smo ispritiskali radio i uključio se ekran i kod je upisan. Radi! Smile
[Vrh] Go down
Bartol




Broj postova : 2
Join date : 13.07.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptysri srp 16, 2008 4:37 pm

Imam jedan problem. kada je hladnije vrijeme i auto je hladan poslije startanja pali mi se lampica Stop i na trenutke ostajem bez kočnica. to sve skupa traje 10-ak minuta dok se auto ne zagrije. Poslije sve normalno radi. Zna li netko o čemu se radi? Hvala unaprijed na pomoći.
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyčet srp 17, 2008 12:04 pm

prvo pogledaj razinu tekucine u hidraulickom sistemu.

paljenje lampice i gubljenje kocnica upucuje na to da se izgubi pritisak. normalno je da kocnica nemas par sekundi nakon paljenja auta. kako ti radi servo?
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyčet srp 17, 2008 2:06 pm

Znam da je Xantia druga priča od CX-a al jel nebi trebalo prije otkazat sve drugo a na kraju kočnice? Pretpostavljam da bi i xantia trebala imat sigurnosni ventil koji prvo tlakom namiruje kočnice a onda sve ostalo. Druga stvar koja zna zezat je staro ulje i prljavština u sistemu hidraulike. Dobro ispiranje sistema i novo ulje ponekad rješava takve probleme. Korektori visine na CX-u kad sam ga kupio u početku su me znali ljutit, zadnji kraj znao je ostat previše dignut ili se nije htio dić... Kad sam dobro oprao korektore, cilindre, ispustio stari LHM koji je izgledao više kao ljigava smeđezelena žabokrećina nego LHM sve je opet dobro radilo.
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyčet stu 13, 2008 4:04 pm

Pozdraf dechki!

Evo jednog pitanjca, u potrazi sam za novi(ji)m autom i jedna od opcija je naravno Xantia.
Upravo sam vidio jednu, ovako:

Radi se o 1.8i, '94. godiste (12. mj.). Autic ima klimu i ostatak elektricne opreme osim shibera (to je valjda ona SX oprema?). Kilometraza 165 000 km.
Novo su stavljeni remen distribucije, pumpa vode, kugle na amortizerima, diskovi i pakne.
Ono sto bi trebalo mjenjati:sponica stabilizatora, centralna kugla i gume (malo manje hitno).
Kuplung i lezajevi zadnje ruke su zasad u nepoznatom stanju, jbg. zaboravio ja pitat!
Auto izvana izgleda dosta uredno, nigdje nisu vidljini tragovi udaraca, popravaka i hrdje! Iznutra isto ok, malo prasnjav ali nista nije izlizano i potroseno. Pod haubom sve izgleda dosta uredno, motor je prljav ali onako zdravo, nigdje ne pisa ulje! Nisam se mogao bas zavuci pod auto jer je kisa i vec je pao mrak, to bi mogao u ponedjeljak!

E sad cijena bi bila negdje izmedu 1900 i 1600 eur. Je to ok?
Na sto bi jos trebao obratiti paznju kod tog auta? Ono, cake, cesci kvarovi, slabe tocke...? Kakav je 1.8 motor, prednosti, slabosti, problemi? Znaci tko je imao iskustva s tim autom nek se javi, napise bilo sto, svaki komentar je dobrodosao! I za kraj, u planu bi bila i ugradnja plina, pa ako tko ima iskustva i s tim...


Zadnja promjena: Lakii; čet stu 13, 2008 6:52 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyčet stu 13, 2008 5:56 pm

Eh da i ja tebi jednom pomo0gnem...
Obrati pažnju na kape amortizera, ONE SU KAO I KOD XMA LOŠA TOČKA TOG AUTA.
Dodatnu pažnju zahtjeva unutrašnji kiler koji je kod serije 1 znao puštati na spojevima...
Kao i kod BXa pripazi na donji postroj, koroziju metalnih crijeva hidraulike i položaj stražnjih kotača.
Ako sam dobro shvatio radi se o 8V motoru?
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyčet stu 13, 2008 6:13 pm

Znam za amortizere, pred neki dan sam pomagao jednom biseru kojem je izbio amortizer! A za mali kiler sam od vise ljudi cuo da zna pustati i stvarno mi nije jasno o cemu se radi, valjda i ljudi malo stede na antifrizu!
Zadnje ruke, podvozje i koroziju nisam stigao provjeriti, to cu drugom prilikom.
I da, radi se o 1.8 8V!

Hvala!

PS. ima li jos tko? Very Happy
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptypon stu 17, 2008 12:50 pm

Vidim ja, sutljivi ste nesto ljudovi!

Ja na kraju bio pogledati auto i pala je odluka! Moj je za 12 000 kuna! cheers hellyeah cheerzzz U petak idem po njega.

Dobre stvari: u dosta je dobrom stanju, iznutra i izvana dosta ocuvan, nista hrde (bar koliko sam vidio!). Vitalne komponente su redovito odrzavane i stavljani su original dijelovi, ono, na autu se nije stedilo (nabrojao sam prije sto je sve mjenjano ove godine na autu)! Najvaznije - hidraulika i motor su u dobrom stanju, getriba i mehanika isto a i zadnje ruke mi se cine dobre!

Lose stvari: najvise mi smeta sto ima nekoliko tockica od tuce na haubi (3-4, male, ali JA ih vidim!), gume su na odlasku, jedna sponica lupa, zadnji lonac je prohrdao i klimi fali malo plina! Kuplung visoko hvata (bar za moj ukus, probat cu ga podesiti ali...).

To bi bilo to! Sve sto sam nabrojao spada u nekakva redovita odrzavanja, pa je po meni bolje poceti iz pocetka s time nego cekati i nadati se da ne rikne!
Nek nam je sretno, nadam se da ce biti puno predenih tisuca kilometara!
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptypon stu 17, 2008 11:26 pm

bravo
[Vrh] Go down
allman

allman


Broj postova : 8
Join date : 02.07.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptypet stu 28, 2008 10:44 pm

medeni je napisao/la:
bravo
Puno sreće i nešto novaca za početak....
[Vrh] Go down
antoniyx




Broj postova : 26
Join date : 11.12.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyčet oľu 05, 2009 8:13 am

Radi se o cacinoj xantiji. Zadnja svitla su mu skroz matirala i izblidila, tj sve osim jednog koji je novi.
Bi li se to moglo nekako rjesiti da izgleda jednako.
Ja san mislija to pospreat onin crvenim transparentnim sprejem (sto ga ima za kupit u spektruma bas za stop svitla). Jel ko radija s tim? Oce li to sto pomoci?

evo i slika
http://slike.hr/vidi/slika01020.jpg
[Vrh] Go down
Zauvijek Citroen!!!

Zauvijek Citroen!!!


Broj postova : 102
Join date : 18.01.2009

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyčet oľu 05, 2009 10:40 am

E ovako, ako želiš imaš u emmezeti (ili u nekoj drugoj trgovini koja ima) za kupiti sprej za zadnje farove. Oni imaju crni i crveni. Taj sprej ti košta negdje oko 40-ak kuna. I komplet zadnje farove pređeš s tim sprejem (prije sprejanja ih dobro očisti). I sve će se vidjeti kroz njega bez obzira koliko god slojeva naneseš (potrebno je nanijeti 3, 4 sloja, odnosno koliko je potrebno da bude jednoliko i nanesi više tanjih slojeva, znači nemoj odjednom pokušavati ih prefarbati jer ćeš napraviti curke). A ako slučajno napraviš curke, kupi nitro i očisti farove sa nitrom, benzin nije dovoljno jak, i sačekaj da nitro ishlapi i onda ponovno farbaj. Ništa ne brini, sve će se vidjeti kroz njih. Ja sam to radio kolegi na Saxu i izgleda fenomenalno. Ako ti to nije po ukusu, da sve bude crveno, odnosno crno, onda nemoj. Nadam se da sam pomogao.
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyned oľu 22, 2009 12:12 pm

Evo jedno jednostavno pitanje: koje su dimenzije zadnjeg brisaca na Xantiji?
[Vrh] Go down
Peho

Peho


Broj postova : 23
Join date : 04.02.2008
Age : 48

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyned oľu 22, 2009 9:59 pm

Lakii je napisao/la:
Evo jedno jednostavno pitanje: koje su dimenzije zadnjeg brisaca na Xantiji?

45cm, al kupi orginal jer mora bit pričvrščen pored "ruke" a ne na njoj košta cca 140kn ljutito pa poslije mijenjaj samo gumice, Valeo naravno
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptypon oľu 23, 2009 6:04 pm

jel zna tko gdje bi se mogao kupiti, i koje da kupim, sredstvo za čišćenje sjedala?!
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptypon oľu 23, 2009 6:48 pm

Niš nećeš očistiti ako nemaš usisač za tapecirunge koji vuće i šprica vodu i to je najbolji kerher,naročito njihov deterđent.Najbolje ti je dati u praonicu ako ga nemožeš nabaviti,jer sva ova sredstva samo zmrljaju.
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyuto oľu 24, 2009 5:11 pm

Cime si ih zaflekao?? lol! lol!
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptysri oľu 25, 2009 12:45 pm

lol! nije kak izgleda verrry goood
[Vrh] Go down
djelonito




Broj postova : 2
Join date : 01.08.2009

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptypet kol 07, 2009 7:42 am

Ima li netko da može steanih papira dovest xantiju 95-98 g. td tamno smeđa ektcr rendeer rendeer
[Vrh] Go down
antoniyx




Broj postova : 26
Join date : 11.12.2008

Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Emptyčet kol 13, 2009 11:32 am

[img=https://2img.net/r/ihimizer/img30/5339/69838932.th.jpg]

Evo da vam pokažem kako je ispalo ovo pituranje stop svitala, na zahtjev nekih članova.

Ovakav je postupak:
lagano čiščenje i poliranje vodobrusnim 1000 (spektrum 5kn), samo da se skine onaj ružni sloj plastike,
nakon sušenja jedna ruka crnog transparentnog spreja RenCo (iz peveca) ~30 kn,
nakon sušenja 2 ruke bezbojnog laka u spreju, dupli-color rallye klarlack ~30 kn.
i na kraju montaža na auto.

Ova dva sloja bezbojnog laka sam stavio jer je zbog stare i ispucane plastike sve to izgledalo mat crno.

Prije ovoga crnog speja sam pokušao sa malim dupli-color sprejem od 1.5 dcl, koji je baš namjenjen za bojanje zadnjih stop svjetala. Rezultat je bio užasan. Svjetla su nakon 4 sloja imala nekakav lgano rozo prozirni sloj i nakon dužeg sušenja izgledalo je gore nego na pocetku.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sve i svašta Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta Empty

[Vrh] Go down
 
Sve i svašta
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: XANTIA GARAŽA-
Forum(o)Bir: