Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Mehanički kutak

Go down 
+18
Lakii
BiXic
boki01
Dolores i Gamba
SAHARA 4X4 3:40
spackarica
yavanna
bora
HYpic
Deda
specijalista
bora2cv
later
charliee
Deda_
clouseau
Ante 2cv
DaffyDuck
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptysri lis 15, 2008 8:20 am

Very Happy od gs na spaka pašu samo otraga naprijed stružu na krajnike probo ja...
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptysri lis 15, 2008 12:18 pm

HYpic je napisao/la:
Very Happy od gs na spaka pašu samo otraga naprijed stružu na krajnike probo ja...

ne pašu ni iza ak imaš stari tip blatobrana - uži su nego od recimo Charlestona!
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
Gost
Gost




Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptysri lis 15, 2008 3:49 pm

specijalista je napisao/la:
ma frand ima neke aluminijske felge od R4 pa bi ih prodavo.. pa pitam dok čekam da mi pošalje slike kako bi znao napisat u oglasniku za kaj te felge mogu poslužit..

ako ne traži neku veliku lovu za felge baci koju sliku na forum, zainteresiran sam...
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptysri lis 15, 2008 5:50 pm

bacite malo pogled na motor - šta izgleda "čudno" (osim smokića, papričica i ostalih sličnih stvari naravno) affraid

Mehanički kutak - Page 7 Spa08090


slikano ovaj vikend na 24 H 2cv Spa Francorchamps
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptysri lis 15, 2008 6:34 pm

plastična čaša u tanjuru s dijelovima lol!
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Gost
Gost




Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptysri lis 15, 2008 7:11 pm

malo ima lufta na bloku
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptysri lis 15, 2008 7:54 pm

dmikolic je napisao/la:
malo ima lufta na bloku

Ma to se riješava s malo tekućeg metala lol!
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptyčet lis 16, 2008 5:40 am

ma neeee

DUCK TAPE - popravi i kompresiju i sve lol!
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptypet stu 07, 2008 11:47 pm

Ima li u Zg negdi kupiti piksne za sredjivanje trapa od 2Cv?
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptysub stu 08, 2008 8:12 am

Misliš na pikse i bolcne prednjih rukavaca? Ima Henk
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptysub stu 08, 2008 10:45 pm

Aj nek mi neko posalje btoj tog Henka.
[Vrh] Go down
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptypet vel 10, 2012 6:28 am

Razletio se ventilator... Jučer nakon 15 km vožnje i povratka u garažu, podešavam minimum, i par puta ga zaturiram kao odjedamput BAAAAM. Najprije sam pomislio da se motor razletio, skužim da uredno odgovara na gas, znači nije. Slijedeća misao - naknadna eksplozija u auspuhu.... Dođem naprijed imam ššta i vidit. Samo je ostao središnji dio, lopatica nema. G.Ficko će se pobrinuti za polovni, ali mene brine zašto se to dogodilo. Nisam još otvarao i skidao ništa ali mislim da nije ništa uletilo jer sam bio parkiran u garage. Da li je došlo do zamora materijala, da li se jedna već lagano načeta lopatica raspala pa je zakačila i ostale, da li mu smeta što ga u pravilu palim na kurblu samo su neka od pitanja....?!?!? Kakva su vaša iskustva?

Inače, na -10 pali iz prve i jako lijepo vuče !

evo, toliko od mene, pozdrav
[Vrh] Go down
Ante 2cv
Admin
Ante 2cv


Broj postova : 403
Join date : 02.02.2008

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptypet vel 10, 2012 6:33 pm

Kako to da ga stalno pališ na kurblu? Najvjerojatnije je nešto uletilo osim ako se nije odšarafio sa konusa na radilici. Pogledaj mrežicu koja štiti da nešto ne uđe unutra da nije spigana pa da se na to zakvačio ventilator. Zamor materijala mislim da ne može bit jel ipak je to plastika i ljudi baš ne kupuju nove ventilatore.
[Vrh] Go down
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptysub vel 11, 2012 8:21 am

;o) nemam neki posebni razlog za kurbl-paljenje, više je stvar gušta.... Obzirom da je vrijeme ovih dana ludo, puše i nosi sve pred sobom nisam se dao u kompletno rastavljnje, ali ću nadam se već idući tjedan. Dosta je sitnih djelova uletilo prema cilindrima pa ću to morati dobro očistiti da se neki komadić ne vrati i polomi novi ventilator....
[Vrh] Go down
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptyned vel 12, 2012 2:08 pm

Danas sam se dao u rastavljanje potrganog ventilatora.
1. Mrežica je na gornjem dijelu lagano oštećena, nekoliko žičica viri van (neke prema ventilatoru neke prema van). Pitanje je da li je to uzrok ili posljedica pucanja ventilatora?!
2. "Tanjur" na kojem se nalazi ventilator, kada se pogleda sa bočne strane izgleda izvitopereno, krivudavo, dakle moguće da se zbog njegovog iskrivljenja ventilator dotaknuo mrežice...
3. Unutrašnji dio crnog kučišta također djeluje malo neravno, pa je moguće da je ventilator i za to zapeo i razletio se.

Ostalo mi se čini ok, ali imati ću posla sa čiščenjem kučišta, jer je puno komadića ventilatora, skroz do cilinadara. Bilo je komadića i kod alternatora, iza zaštitne gume koja štiti platine. Hladnjak ulja je izdržao udarac, nigdje nema oštećenja....

Ovih dana ću do Ficka po ventilator, pa ću sve nazad složiti, malo poslikati.... Nadam se da će sve biti ok.
[Vrh] Go down
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptysub vel 18, 2012 4:40 pm

Ljubav na prvi pogled....Bijeli i žuti su danas imali "spoj". Barba Ficko i ja zamijenili ventilator i remenicu. Problem je bio u crnom limenom kučištu u kojem se ventilator vrti. GOre ima skoro centimetar lufta a dole lagano struže. Zato je u akciju došao čekić....!
Sada bi trebalo sve biti ok.

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/198/20120218152543.jpg

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/513/20120218135652.jpg/
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptypon vel 20, 2012 9:13 am

Very Happy gotovo uvijek je rješenje sila puta čekić... znaći još malo pa na cestu...
[Vrh] Go down
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptyuto tra 10, 2012 2:46 pm

Šmrc, šmrc, autić je danas ostavljen kod Gogija, zbog popravka prednjih kočnica. No, kad se mora, mora se a usput će mi napraviti još jedan par amortizera.... Nedostajati će mi ovih dana.
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptyčet tra 12, 2012 6:55 am

vlado44 je napisao/la:
Šmrc, šmrc, autić je danas ostavljen kod Gogija, zbog popravka prednjih kočnica. No, kad se mora, mora se a usput će mi napraviti još jedan par amortizera.... Nedostajati će mi ovih dana.

;-)) ajde ajde ionak su sad kišni dani izdržal buš do sunca...
[Vrh] Go down
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptypon tra 23, 2012 6:12 am

Bio sam kod Gogija, prvi dio posla gotov (cijev goriva, mjenjač, lijeve pakne prednjih kočnica...), čekaju se amortizeri. MAlo smo popričali o karburatoru. Problem je što u Rijeci i široj okolici nema nekoga tko se dobro razumije u karburatore. Bio je nekad u Opatiji moj prezimenjak al on je otišao nebu pod oblake. Kako to vi rješavate u ostalim dijelovim HR. Da li je netko možda naručivao polovni reparirani od Franzosea ili iz Cassisa, i kakva su iskustva ako mi zatreba.
Hvala
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptysri tra 25, 2012 10:16 am

Very Happy kod nas u zg postoje 2 ovlaštena servisa za frgiće iako za jedan pretpostavljam da više ne radi...
redovito prolazim kraj njega ali uvijek isti auti u dvorištu...
[Vrh] Go down
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptyuto lip 19, 2012 9:22 am

dakle, pitanje za iskusne majstore i one koji se tako osjećaju.

Cijevi od kočnica (lajtunzi) na zadnjim kotačima su mi dosta loši, pa će ih uskoro trebati promijeniti. Pitanje je, da li je to nešto što se može napraviti bez skidanja kućice, zadnjig mosta itd. Eventualno da se skine rezervoar.... kakva su iskustva Vas forumaša?

p.s. u četvrtak tehnički...... nadam se prolasku!
cheers
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptyčet lip 21, 2012 7:40 am

Wink kolko sam pratio tu tematiku najbolje bi bilo skinut kučicu za tak nekaj ali ima ekipe koji su improvizirali i bez skidanja kučice... sretno na regi...
[Vrh] Go down
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptyčet lip 21, 2012 10:18 am

Još godinu dana vožnje, jupiiii.....
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Emptyuto lip 26, 2012 9:09 am

vlado44 je napisao/la:
Još godinu dana vožnje, jupiiii.....

cheers jihaaa eto sad se možeš dobacit i do metropole...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mehanički kutak - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 7 Empty

[Vrh] Go down
 
Mehanički kutak
[Vrh] 
Stranica 7 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: A-SERIJA GARAŽA-
Forum(o)Bir: