Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Prikolice za A seriju

Go down 
+5
Deda_
DaffyDuck
spackarica
Gery
lega2cv
9 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
lega2cv

lega2cv


Broj postova : 471
Join date : 04.02.2008
Age : 54
Lokacija : osijek

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptysri stu 03, 2010 8:41 am

odlicno blues...! sviđa mi se sve osim sto mozda ne bi trebala prelaziti 200 kg...negdje sam procitao podatak da su neke prixe tog tipa cak i 130 kg...e sad... Suspect no ok...postoji velika vjerovatnost jer ako se malo spusti visina i širina te uopce smanje gabariti znatno se moze olaksati...vidim da je ova 10 cm šira od spaka,duzina i visina su sasvim zadovoljavajuce,cak i malo predugacko jer realno 240 cm je i previse ako uzmemo da je neki prosjek visine covjeka 170 cm
[Vrh] Go down
http://citroensos.16.forumer.com
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptysri stu 03, 2010 9:02 am

hmmm taj 130 mi malko čudno zvuči...osovina koju ja koristim ima sama po sebi 40ak kg pa eventualno ak na šasiji imaš šator il karbonsku karoseriju....a što se tiče dužine u zadnjem kraju ispod "gepeka" je prostor predviđen za kuhinjicu tako da je dužina skroz ok, a unutarnja visina je 120 - dakle karoserija "visi" preko šasije 20 cm da kućica čitava izgleda niže jer ak je na šasiji izgleda glupavo hehehe
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
lega2cv

lega2cv


Broj postova : 471
Join date : 04.02.2008
Age : 54
Lokacija : osijek

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptysri stu 03, 2010 12:08 pm

pa i meni je bilo cudno no sudeci po designu i gabaritima moguce je,pogotovo ako je upotrijebio aluminijsku konstrukciju doljeg dijela...no manje bitno,bitno je da to sto prije krene na neki TEST... Very Happy da li si mozda osmislio i neki prihvat na bocnom dijelu koji bi sluzio kao neki predsator?
[Vrh] Go down
http://citroensos.16.forumer.com
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptyčet stu 04, 2010 9:05 am

Bilo bi fakat zgodno da nakon što sve to uspješno atestuješ i sl. tu negdje napišeš što je sve pred tebe bacila famozna birokracija pa da neki mladi i naivni entuzijast vidi što ga čeka Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptypet stu 05, 2010 8:41 am

a gle, za sad je to sve dosta benigno u odnosu na ono što je Henk prošao hehe Wink
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptypet stu 05, 2010 9:02 am

A da, on je stranac i naivan je s obzirom na to kako izgleda birokracija na balkanski lol!
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptypet stu 05, 2010 11:49 am

bluesberry je napisao/la:
a gle, za sad je to sve dosta benigno u odnosu na ono što je Henk prošao hehe Wink

da te ispravim u navodu "što je henk prošla"... big smile
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptypet stu 05, 2010 4:59 pm

Birokracija uopće nije problem kod atestiranja,samo se treba držati njihovih "zahtjeva" i prođeš bez brige.
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptysri vel 22, 2012 7:25 am

Deda_ je napisao/la:
Mislim da kod ove prikolice ste prospustili jednu stvar u konstrukciji,a to da vam je osovina s kotačima previše nazad.Treba izvagati pritisak na kvaćilu kuke,mislim da treba biti od 40-do 50kg,inaće nećeš proći na atestu.
Šta se dešava s projektom?
Ova tema je odavno mrtva al vraćam se na dedin komentar
Jel se zna koliko je na kraju ispalo kg-a opterećenja na kuku? Ne znam koliko ste vozili spaka s priksom al osobno milsim da je Deda u pravu, spak je jako nezgodan ako mu se previše stisne zadnji kraj, postaje pomalo opasan za upravljanje, kočenje... Ona moja home made priksa, nikad atestirana mi je bila ok i s njom sam puno toga prevezao al zato kupovne prikse koje imaju težište puno više prema naprijed nisu se nikako dobro pokazale. Probao sam šlepat razne pa zato znam razliku.
Inače prema manualu spak smije imati maksimalno 35kg opterećenja na kuku. Dodamo li tome da je najčešće na kamp putovanjima spak i dodatno natrpan stvarima u bunkeru nekako sam skeptičan prema ovakvoj konstrukciji i pitam se zašto nije osovina bila pomaknuta znatno prema naprijed obzirom da ima mjesta do vrata. Vjerujem da ova priksa na atestu i prolazi al kako će se ponašat spak na cesti to je već druga stvar
[img]Prikolice za A seriju - Page 2 Opterecenjekuke[/img]
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptysri vel 22, 2012 7:46 am

Very Happy ja imam iskustva s velikim, malim, auto, kamp i inim prikolicama čak sam teglio i kampicu s fičom jel mi je lakše kroz dvorište bilo s njim manevrirat neg audijem 80 ali sa spakom još nisam niš teglil al kak stvari stoje budem... dobra priksa zlata vrijedi ipak dajem laganu prednost ovim novim alu priksama i ja imam doma dva ručna rada koja se super ponašaju al su same po sebi preteške...
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptysri vel 22, 2012 8:20 am

To je isto istina, moja home made je sam teška 150kg, jedva ju spak praznu vuče. Zato je sad ta završila na imanju, Tomo će ju vući s pol snage
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptysri vel 22, 2012 8:35 am

clouseau je napisao/la:
To je isto istina, moja home made je sam teška 150kg, jedva ju spak praznu vuče. Zato je sad ta završila na imanju, Tomo će ju vući s pol snage

big smile sve ti vjerujem osim za tomu i za to imanje dok mi to u živo ne vidimo...
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Emptysri vel 22, 2012 8:52 am

Na proljeće se uvjerite u istinitost, usput napravimo akciju kopanja septičke jame (ovo drugo je šala, već sam dogovorio "meštra" koji će ju iskopat za 500kn)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prikolice za A seriju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prikolice za A seriju   Prikolice za A seriju - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Prikolice za A seriju
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: A-SERIJA GARAŽA-
Forum(o)Bir: