Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Mehanički kutak

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptysub vel 16, 2008 12:39 am

Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptyned lip 01, 2008 7:55 pm

zanimljiva makina za ljubitelje puno konja

Some facts on the 14 cylinder version:
Total engine weight: 2300 tons (The crankshaft alone weighs 300 tons.)
Length: 89 feet
Height: 44 feet
Maximum power: 108,920 hp at 102 rpm
Maximum torque: 5,608,312 lb/ft at 102rpm
Mehanički kutak Rta96c_crank
Mehanički kutak Rta96c_cyldeck
Ovo je prestrašno, ne mogu si zamislit kakvu to buku stvara.
Živo me zanima na koju foru se pokreće takav motor, da je na anlaser trebali bi imat nuklearku Krško u blizini da mogu to napojit sa strujom.
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptyned lip 01, 2008 8:05 pm

:shock:

A moram priznati da me takve mašine fasciniraju Rolling Eyes

Ne znam kako se točno pokreće, ali znam da kad jednom krene, u njega ide sirova nafta - a za pokretanje se koristi manje gusta kombinacija čini mi se... Moram guglati ovih dana lol!
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptypon lip 16, 2008 5:18 pm

Kaj muči vas kako se pali? Pa sa strane ima još jedan motor, po prilici 12 cilindraš koji se pali na anlaser i pokreče neke zupčanike koji onda pokreču druge neke zupčanike... Mislim, tak bi ga ja upalil, iako nemam pojma kaj bi s njim... Za BXa mi je malo prevelik...
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptypon lip 16, 2008 5:26 pm

... vas anlaser i drugi motori, kakvi bakraći. Pali se na stlaćeni zrak, pusti se zrak u cilindre da ga okrene, a ostalo valjda znate.
[Vrh] Go down
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptypon lip 16, 2008 5:28 pm

deda??? pa o čemu ti pričaš??? kaj te muče vjetrovi???
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptypon lip 16, 2008 5:32 pm

Ak ne veruvaš pitaj strućnjake!
[Vrh] Go down
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptypon lip 16, 2008 5:34 pm

Krivo si me shvatil, ja tebe pitam da mi to malo objasniš, pošto vidim da znaš o ćemu pričaš...
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptypon lip 16, 2008 6:52 pm

Veliki motori se nemogu okrenuti samo tako jer imaju ogroman moment od samog poćetka okretanja. Zato se stlaći zrak u rezervare sa kompresorom. Kad se pali onda se pod pritiskom pušta u cilindre zrak da ga poćne okretat. Ostalo je dalje jasno. Svi brodski motori su ogromne kubikaže i svi rade na mazut, Motori su svi dvotakni dieseli zbog što manje mase.Nesjećam se više ali mislim da se ti motori i ne gase jer je problem poslije ako brod stoji okrenuti ga.
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptypon lip 16, 2008 7:45 pm

Deda_ je napisao/la:
Veliki motori se nemogu okrenuti samo tako jer imaju ogroman moment od samog poćetka okretanja. Zato se stlaći zrak u rezervare sa kompresorom. Kad se pali onda se pod pritiskom pušta u cilindre zrak da ga poćne okretat. Ostalo je dalje jasno. Svi brodski motori su ogromne kubikaže i svi rade na mazut, Motori su svi dvotakni dieseli zbog što manje mase.Nesjećam se više ali mislim da se ti motori i ne gase jer je problem poslije ako brod stoji okrenuti ga.

mudro zbori deda.... Valjda dođe s godinama lol!

Ne gase se makše na brodovima, nikako, ali mislim da je razlog i u tome što treba pogoniti generatore za struju, pumpe za vodu i tako to... A vjerojatno je zajban za upalit afro
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptyuto lip 17, 2008 9:07 am

Kad je hladno je zaj*** za upalit, grijaci su slabi na tim masinama! lol!


Pale se na komprimirani zrak, dok se ne zagriju loze se nesto ciscim dizelom, a poslije mozes u njega trpati sto god hoces!
Naravno da se mogu gasiti, pa postoje i pomocni brodski motori, ali su puuno manji, pa to nije kul!
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptyuto lip 17, 2008 4:12 pm

Pravi tj čisti diesel nema grijaće. Vrti se dok od pritiska ne naraste temperatura gorive smjese da sama plane.
[Vrh] Go down
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptyuto lip 17, 2008 6:30 pm

A za šta mu je onda onaj motor sa strane???
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Emptyuto lip 17, 2008 7:15 pm

Generator za struju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mehanički kutak Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak Empty

[Vrh] Go down
 
Mehanički kutak
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: PREDSTAVLJANJE NOVIH ČLANOVA-
Forum(o)Bir: