Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne

Go down 
+6
Deda
frki
tomica
Deda_
eNcode
kukec
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
kukec




Broj postova : 33
Join date : 29.03.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb,Dubrava

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptysub oľu 29, 2008 8:23 pm

kao sto sam naslov kaze, u dilemi sam da kupim ovaj auto. Pa pocnimo redom, radi se o xsari 1.4 opremljenoj s klimom, 5vrata,metalic boja,1.vlasnik, garanzirana,nikad udarena, i ono sto je najvaznije (barem tako mislim) 54000 km. cijena tog auta bi bila oko 4500-5000eura. e sad, mislim da bi cijena bila ok,no posto o toj xsari znam skoro sve njezine popravke imam i neke nedoumice. Prije tri-cetiri godine imala je problem sa ventilatorima koji su zamjenjeni (lageri su se raspali), bobinom (koja je zamjenjena),napravljen kompletan servis zamjene svih remenja prije 10-tak tisuca kilometara, ponekad svjetli lampica za air-bag, i ponekad se pale zmigavci i grijac zadnjeg stakla sami od sebe,mijenjan zadnji lonac a uskoro bi trebao biti zamjenjen i srednji. i sad kad sam se skoro dogovorio za taj auto saznao sam da su u antifrizu nasli tragove ulja tj. da motor mijesa ulje i antifriz. raceno mi je da je za to kriva brtva glave motora i da sanacija te brtve kosta oko 1500kn. Mehanicar kod kojeg sam se malo raspitivao kaze da je taj problem cest kod 1.4 motora i da ga preko 80% xsara dozivi na oko 100 tisuca km. malo sam sada skeptican i neznam sta da napravim, molio bih vas za neki savjet, jer auto mi treba a cini mi se da je ovaj auto dobra prilika.
[Vrh] Go down
eNcode




Broj postova : 24
Join date : 09.02.2008

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyned oľu 30, 2008 7:25 pm

ma bezi od tog

inace da ode brtva i na 1,1 i na 1,4 motorima
al pitanje je zasto koliko je blok dobio iili nije glvu brusiti treba itd nije bas 1500 kn ako ides s orginalnim dijelovima
[Vrh] Go down
kukec




Broj postova : 33
Join date : 29.03.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb,Dubrava

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyned oľu 30, 2008 7:52 pm

xsara ide u utorak na servis i poslje servisa cu biti pametniji. ipak, hvala na savjetu. kad kaj saznam bum tu napisal.
pozdrav!
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyned oľu 30, 2008 8:33 pm

Xsara 1,4 ti ima sve ove nedostatke koje si naveo. Nisam baš siguran da ima tako malo km jer brtva glave ode tek nakon nekih 120 000km. i to pušta ulje van , kad mješa ulje i antifriz to znaći da je otišao dihtung, to svi znaju, dihtung original ti košta oko 100,00kn, tak da ova cijena mi je malo visoka , obrati pažnju na zadnji most jer kod nje to brzo ode ako se sa autom divlja i pretovaruje i nepazi se prelasci preko rupa, ležečih polocajac itd.
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyned oľu 30, 2008 8:39 pm

previse mi je to popravaka u tako malo kilometara. da znam za sve to, ne bi kupio ...
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyned oľu 30, 2008 9:31 pm

e da neznam zašto bi se mjenjali svi remeni i natezaći, inaće se to mjenja na 120 000 km.
[Vrh] Go down
frki




Broj postova : 11
Join date : 29.03.2008
Age : 40
Lokacija : Kutina

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyned oľu 30, 2008 10:56 pm

sumljiv mi je taj auto. da nije on mozda skinuo kilometre jer sve to sto je radeno na autu i sto jos treba napraviti radi se kako su decki rekli na puno vise km
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptypon oľu 31, 2008 8:00 am

Deda_ je napisao/la:
Xsara 1,4 ti ima sve ove nedostatke koje si naveo. Nisam baš siguran da ima tako malo km jer brtva glave ode tek nakon nekih 120 000km. i to pušta ulje van , kad mješa ulje i antifriz to znaći da je otišao dihtung, to svi znaju, dihtung original ti košta oko 100,00kn, tak da ova cijena mi je malo visoka , obrati pažnju na zadnji most jer kod nje to brzo ode ako se sa autom divlja i pretovaruje i nepazi se prelasci preko rupa, ležečih polocajac itd.

koja je razlika između brtve glave i dihtunga?
[Vrh] Go down
Deda
Admin
Deda


Broj postova : 162
Join date : 04.02.2008

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptypon oľu 31, 2008 8:06 am

Ma to ti je isto samo ovo je starozgrebački izraz, sory.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptypon oľu 31, 2008 8:40 am

Deda je napisao/la:
Ma to ti je isto samo ovo je starozgrebački izraz, sory.

joj sori umoran sam pa nisam skužio smisao rečenice uopće Neutral
[Vrh] Go down
kukec




Broj postova : 33
Join date : 29.03.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb,Dubrava

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptypon oľu 31, 2008 5:53 pm

hvala vam na odgovorima! Auto zbilja ima toliko kilometara, a remenje je mjenjano zbog predostroznosti. naime vlasnik se pobojao da zbog zamora materijala (tj. zbog godina) remena bi bilo pametno promjeniti isti da slucajno nebi puko. a zasto je taj dihtung riknuo, jedino mi pada na pamet zbog godina. jer ipak auto ima 8god a ti dihtonzi kaj odlaze na 120 tkm ljudi i naprave u osam godina. Neutral
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptypon oľu 31, 2008 6:01 pm

Kilometraža se može provjeriti u ovlaštenom servisu bez obzira što je skinuta, ili ako auto nije išao na servise kod njih
[Vrh] Go down
kukec




Broj postova : 33
Join date : 29.03.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb,Dubrava

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyuto tra 01, 2008 7:16 pm

ipak xsara nije otisla na servis danas ici ce iduci tjedan. ispricavam se svima jer tek sam sada uocio svoju pogresku. naime nisam napisao kako znam sve te stvari koje su se desavale s autom. dakle auto je od mog oca, i sad se postavlja pitanje (posto meni treba auto) da kupim taj auto od njega ili da trazim dalje . on razmislja o promjeni auta pa sam mislio da bi to bio zgodan potez(ja auto kupim povoljnije nego sto se krecu cijene na trzistu). no kak ste vi napisali izgleda da je taj auto bio dosta problematican od samog pocetka. malo sam googlao i otkrio da na tim xsarama jos uobicajni kvarovi su: homokineticki zglobovi, pumpa goriva,mjenjacka kutija i lamela. posto se od toga jos nista nije desilo izgleda da je sve to samo pitanje vremena kad ce se desit. jel tak? pa sad kad sve to zbrojis i oduzmes izgleda da se je tog auta onda najbolje rijesit dok nekaj vrijedi. iako je ocu zal ko psu jer auto iznutra je ko novi, a i veli da u zivotu nije vozio udobniji auto, da ga proda za bud-zasto.
Pozdrav!
[Vrh] Go down
Dr. Milanče Čunjić

Dr. Milanče Čunjić


Broj postova : 54
Join date : 03.02.2008

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptysri tra 02, 2008 7:44 am

Kađice nemaju tih problema- best buy


Baš nebjerojatno kak su te3 xsare u kurcu- lamele odlaze, pa di to ima Mad
[Vrh] Go down
kukec




Broj postova : 33
Join date : 29.03.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb,Dubrava

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyned svi 25, 2008 6:43 pm

pozdrav svima.

Ipak sam preuzeo auto od oca i sad nakon par tjedana voznje imam par pitanja jer se desavaju neke stvari za koje nisam siguran da su bas normalne.
naime promjenjen je dihtung glave motora, brusena je glava itd... i sad je stvar sto se tice mjesanja ulja i antifriza rijesena (jos je ostalo necistoce u sistemu al to cu uskoro ici na ponovno ciscenje sistema), no par dana nakon toga mi se desila stvar da je cep procurio, odnosno, kad bih ugasio auto tekucina se je preljevala van iz posude di se nalazi antifriz. problem je rijesen kupovinom novog originalnog cepa. no brine me jedna stvar: dok se vozim auto cudno pokazuje temperaturu koja varira od 75-90 stupnjeva, no nekad iznenada i trenutno padne sa 80 na 65 pa opet pocne rasti. kada sam ponovo isao pogledat cep cini mi se da se je guma koja se nalazi na cepu polako opet pocela siriti, pa mislim da je to zbog temperature koja se nerjetko popne na 90, i bojim se da cu morati uskoro ici po novi cep.
sto je razlog tome? nekako mi se cini da je posrijedi termostat na vozilu (zbog varijacija temperature motora), ili mozda termo prekidac (koji mozda prekasno pali ventilatore), a mozda i sam sistem ima u sebi smeca pa slabije cirkulira tekucina kroz sistem. nisam siguran hocu li moci ovaj problem sam rijesit (ako je uopce problem) pa me zanima gdje ima kakav dobar (mozda ovlasteni) serviser u zagrebu.
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyned svi 25, 2008 7:55 pm

Prvo treba provjeriti prekidač za paljenje ventilatora, nije skup najbolje ga je zamjeniti. Ako je on u redu onda je termostat. Provjeri dali radi , ostavi auto da radi na mjestu, ako se upali ventilator onda je on u redu.Provjeri termostat tako da kad se ukljuće ventilatori mora vruća voda cirkulirati kroz crijeva prema i od kilera.
[Vrh] Go down
kukec




Broj postova : 33
Join date : 29.03.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb,Dubrava

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptypon svi 26, 2008 6:59 pm

Fala na odgovoru!
ventilatori se pale, a ovo za vodu to bum provjeril (doduse neznam tocno kak al bum probal). sutra bum napisal jel sam kaj otril, no nije mi jasno zasto temperatura oscilira tijekom voznje sa 80 na 70 i to u tri-cetiri sekunde. uglavnom sutra javim kak je proslo zagrijavanje motora na mjestu.
Pozdrav!
[Vrh] Go down
kukec




Broj postova : 33
Join date : 29.03.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb,Dubrava

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyuto svi 27, 2008 6:17 pm

nakon odvozenih 10tak km, ostavio sam auto da radi i nakon cetiri-pet minuta upalili su se ventilatori. radili su kratko i cini mi se ne punom brzinom vrtnje. temperatura je bila cca.80tak stupnjeva. kad su stali nakon dve-tri minute pale se ponovo i rade duze i brze. temperatuta je oscilirala izmedju 85 i 75 stupnjeva (brzina oscilacija je recimo dvostruko sporija od ovog smajlica lol! . probao sam drzati ruku na crijevu kojim tkucina dolazi u kiler i iz kilera no zbog temperature nisam mogao vise od cca. 2 sekunde. dali je moguce da se prekidac pali prekasno tj. da senzor topline (neznam kak se on stucno zove)nije ispravan, dali je to moguce brzo i bezbolno zamijeniti?
[Vrh] Go down
kukec




Broj postova : 33
Join date : 29.03.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb,Dubrava

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptypet svi 30, 2008 7:09 pm

ulovio sam malo vremena i odlucio malo serafit po autu. Promijenio sam filrter zraka a kad sam skuzio da imam jos vremena odlucio sam promijenit i termostat. No desila se pogreska kod kupnje termostata pa sam kupio termostat koji je u kucistu. No kad sam skidao stari termostat vidio sam da sam trebao kupiti termostak koji se ulaze u kuciste. No cini mi se da sada auto normalnije radi (vise temperatura ne skakuce gore dolje, a i ne zagrijava se pretjerano brzo), no posto sam napravio svega 20tak km prerano je govoriti. Inace dali sam pogrijesio sto sam stavio krivi termostat?
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptysub svi 31, 2008 1:09 pm

Nisam cijelu temu čitao... Ali prema ovome što si napisao u gornja 3 posta, da ti je temp. antifriza oscilira oko 80 celzijevaca je OK. Meni je na ZXu, temp. sada preko ovih toplih dana i na 90 celizijevaca... Ventilatori se pale na 90 celzijevaca...

A to kako se brzo vrte i nije bitno, ako uspjevaju zaustaviti temp. na 90 stupnjeva...
[Vrh] Go down
boki01

boki01


Broj postova : 69
Join date : 03.06.2008
Age : 53
Lokacija : Loznica

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyned srp 06, 2008 12:55 pm

Procitao sam sve napisano i ako dobro razumem, Kukeca niko nije razumeo lol!

Kukec se zali sto mu kazaljka pokazivaca temperature osciluje velikom brzinom i recimo u 2-3 sekunda se sjuri sa 80 na 70 stepeni celzijusa. Jesam li u pravu Kukec?

E pa to nikako ne moze biti zbog greski u rashladnom sistemu. Ili ti ne valja termodavac jer negde probija na masu ili ti je negde ostecena zica koja od termodavaca ide do meraca na instrument tabli. Moguce je da je skinuta izolacija na zici i negde dodiruje na neki sraf ili lim na karoseriji te kazaljka radi u ritmu ovog smajlija lol!

Posto termodavaci nisu skupi, a promena je laka, promeni njega za pocetak. Ako problem i dalje ostane, promeni celu zicu. To je lakse nego da tragas gde je postojeca zica ostecena jiahahaha
[Vrh] Go down
kukec




Broj postova : 33
Join date : 29.03.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb,Dubrava

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptypon srp 07, 2008 9:43 pm

hvala na vremenu utrosenom na citanje mojih problema Smile
probat cu vidjet sta je s tim termoprekidacem, no mislim da je on uredu jer se ventilaror uredno pali na nekih 87 stupnjeva.
otkada sam zamjenio termostat puno sam zadovoljniji ali mi se i sada temperatura zna popesti na 90stupnjeva, pitao sam neke ljude dali je to normalno i uglavnom su mi rekli da je. Evo jedan primjer od prije neki dan: isao sam autoputom za delnice sa tri bicikla na krovu i cetiri covjeka u auto, temperatura je varirala od 85 do cca. 93 stupnja. Klima nije bila upaljena a vozio sam uglavnom 110 km/h povremeno 120 km/h u petoj brzini , no kad su se pojavile lagane uzbrdice onda sam moro ubacit u cetvrtu i brzina je pala na 80km/h dok je temperatura narasla na maksimalnih 93 stupnja. Mislim da je to uredu?!?


No imam jes jedno pitanje a nije direktno vezano uz motor, naime ponekad mi se desava da kada palim ventilaciju u autu, da se automatski pali i kompresor klime (lampica na gumbu di se pali klima ne svijetli) i ja klimu nemogu nikako iskljuciti osim ako ugasim ventilator (znaci polugicu od ventilatora moram stavit nazad na nulu). U cemu je kvaka, mislim ocito je nesto krepalo ili neka zica zeza, jer ta se situacija nekad pojavi i traje po par dana a nekad radi normalno (znaci palim i gasim klimu na gumbu)?

Pozdrav
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyuto srp 08, 2008 7:03 am

Ako ti se klima upali kada upališ ventilator, znači da ti je smjer strujanja zraka podešen da puše prema staklima (za odmagljivanje).

I ovo što si napisao da ti se temp. podiže kada voziš autocestom na 120kmh... Na mom ZX, 120kmh već je hard core brzina za taj auto, i motor djeluje prenapregnut... Nije 1.4 mašina za više od 110kmh...
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyuto srp 08, 2008 7:30 am

mislim da ti je temperatura ok, a klima se na nekim autima (pa valjda i na tvojem) pali sama ako ti je polugica za usmjeravanje zraka okrenuta da puse na prednju sajbu, za odmagljivanje, kao sto je rekao Dalibor.

Sto se tice temperature, sa krcatim autom i boxom na krovu, meni je Xantia isla i do 100 C pri brzini 150km/h, po ravnoj cesti (paklene ljetne vrucine). Usporavanjem na 130 spustila se na 92-93, tako da mi se cini da je s tvojim vozilom sve ok.

Inace, ne dijelim Daliborovo misljenje: mislim da se 1.4 motor moze uredno voziti i konstantnom brzinom od 160 km/h. Jedino su uzbrdice problem, kao sto si primjetio, ali dobar zalet i to rjesava (osim uspon Maslenica-Sveti Rok - tamo ti pomaze samo jos 75 konja ...)
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Emptyuto srp 08, 2008 2:41 pm

Dosta je ZX stabilan i pri višim brzinama... I slažem se sa tomicom, da 1.4L može normalno i 160kmh voziti, ali ZX (mislim na benzince, za dizele ne znam) ima dosta kratke prijenosne omjere (posebno 3., 4. i 5. brzine), tako da npr. 4. brzina na 80kmh, djeluje prenapregnuto i povišena je buka... Jednako tako i u 5. brzini na 120kmh, javlja se popriličan otpor same mašine (tako da reste i temp. motora)... Ali zato u 4. na 50kmh voziti se možete bez beda (i to se cijeni rabbit )...

Ali vozio sam i slabije aute od 75KS, i brže od 120kmh, ali sve ovisi od auta do auta...
No, ne volim te slabe motore terati na iber turaže (osim ak fakat nije potrebno rabbit )...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne   Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne Empty

[Vrh] Go down
 
Xsara 1.4i 2000god. kupiti da ili ne
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Xsara - Zakljucavanje problem...
» Xantia- Xsara
» Xsara Picasso
» XSARA GLJIVA

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: ZX, XSARA GARAŽA-
Forum(o)Bir: