Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 spaček-mehanika

Go down 
+3
vlado44
HYpic
castor
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
castor




Broj postova : 1
Join date : 16.11.2008

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptyned stu 16, 2008 9:57 pm

Pozdrav,

trebao bi pomoć što se tiče spačeka. Potrosila mi se kuplung lamela i sinhron pa mi krči auto u 2. brzini. dali znate nekoga dobrog mehanicara koji ce to dobro napraviti. Laci iz samobora ne moze pa ak znate nekog drugog. Hvala !
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptyuto stu 18, 2008 8:27 am

castor je napisao/la:
Pozdrav,

trebao bi pomoć što se tiče spačeka. Potrosila mi se kuplung lamela i sinhron pa mi krči auto u 2. brzini. dali znate nekoga dobrog mehanicara koji ce to dobro napraviti. Laci iz samobora ne moze pa ak znate nekog drugog. Hvala !

možeš probat s henkom iako je on u ovo doba godine u medulinu više o njemu na www.burtoncar.com.hr ...
[Vrh] Go down
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Benzin i kuplung   spaček-mehanika Emptyned stu 21, 2010 8:29 am

Pozdrav dobrim ljudima. Imam dva pitanja, pa Vas molim za savjet. Prvo pitanje vezano je za gorivo, da li se može točiti 95-ica a da to ne uzrokuje problem. Drugo pitanje je štelanje kuplunga (sajle). Prenisko mi hvata a ima još mesa, pa me zanima gdje se i kako može poštelati. Puno zahvaljujem na pomoći. Pozdrav od novopečenog Spačekiste.
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptyned stu 21, 2010 9:01 am

gorivo možeš točit neće biti bitnije razlike...možeš nekad osjetit razliku između 95ice npr super100, postoje i aditivi na pumpama za kupiti koji se dodaju gorivu (mislim da je VIGI il tako nekako) pitaš na pumpi za to..ako želiš

a što se tiče kuplunga imaš sajlu koja izlazi van ispod akumulatora - prepoznaš ju po tome što ima duugi navoj 10ak cm i dvije tanke matice 16 i 19 i tu zatežeš da dobiješ "višlju" pedalu, samo nemoj previše, trebalo bi ostati malo pravnog hoda do vrha!

daj koju sliku spaka da vidimo što voziš Smile
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptyned stu 21, 2010 9:22 am

Hvala! Ovo su slikice dok je još imao zagrebačke tablice, sad ima RIječke....
[Vrh] Go down
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptyned stu 21, 2010 9:25 am

[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptyned stu 21, 2010 10:07 am

ahaa
od mrka si kupio
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptyned stu 21, 2010 12:39 pm

Marka
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptyned stu 21, 2010 4:35 pm

hehe da...žurba čini čuda Wink
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptypon stu 22, 2010 6:23 am

Trebam li se zabrinuti zbog toga ili...??? Vjerojatno sam mogao i bolje proći, ali u pitanju su uvijek i financijski dosezi. Ovaj mi je bio "dostupan". Sad imam nova sjedala, riješio sam elektriku, napravio servis i autić ide dobro. Malo mi je nizak naprijed. Da li je to komplicirano za podignuti?
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptypon stu 22, 2010 2:08 pm

ma ne, ne trebaš brinut, njega je koliko znam održavao (veće stvari) Davor iz BG a on je super po tom pitanju a što se tiče dizanja nije problem...iako neki od nas preferiraju niži stav hehehe tu na linku ti šaljem kak se auto spušta... podizanje je obrnuti postupak Wink lowering a 2cv
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptypon stu 22, 2010 2:32 pm

u biti sad gledam post ovaj što sam ti linkao pa sam možda malo pretjerao

podzanje se radi lako

1. nabaviš dizalicu i digneš prednji kraj auta da kotač bude skroz gore (možeš jednu po jednu stranu)
2. lociraš štangicu koja ide iz bočnog "topa" prema prednjoj ruci. "top" je ona velika cijev debela duga cca 1m i promjera 10-15 cm, iz nje prema naprijed i prema natrag ide šipkica debljine oko 1.5cm
3. da bi auto povisio potrebno ju je ušarafiti željenu dužinu tanke štangice koja ide iz topa u okasti kraj koji je kraju štangice osiguračem pričvršćen za prednji (ili zadnji - zavisi koji dio auta dižeš ili spuštaš) trap - nosač kotača
4. štangica ima jedno udubljenje koje odgovara ključu 9 (negdje na svojoj sredini) ALI bi po nekoj općoj ideji okretanje iste trebalo biti moguće i rukom. kod mene to nije bio slučaj i morao sam s vodoinstalaterskim klještima okretat ko konj. to nije dobro Smile
5. nemoj odmah raditi velike promjene (zašarafi za recimo 1cm), podigni malo jednu pa malo drugu stranu pa malo zaljujaj auto da se amortizeri skuliraju pa vidi jel ti to ok. ak još nije onda ti ponovi postupak. u ovom procesu ti je drag prijatelj i pomagač WD40 PAZI NA NAVOJ JER JE TO FINI NAVOJ I NAREZATI GA PONOVO JE ...NI NE ZNAM JEL MOGUĆE JER JE NEKA LUDA CITRO VELIČINA NAVOJA!
6. pametno je i kad je već auto gore i kad vidiš da štangica radi prvo obilježiti (kredom, izolirkom, komadićem špage) do kud je bila zašarafljena pa ju skinuti, oprato wd-om i u kraj (onaj okasti veliki šaraf) staviti malo masti za podmazivanje!

eto, štangice se nalaza bočno u ravnini boka šasije, tj. izmeđ amortizera i boka šasije

ja tu na slici recimo spuštam baš prednji kraj auta

spaček-mehanika P1110611

a imam i ovu sliku dakle na njoj se vidi desno "top" (puknuti nosač topa koji smo varili) i iz njega izlazi mala tanka štangica (izlazi iz male gumene manžetice) kojom reguliraš visinu auta!

spaček-mehanika 11082009_001

i jedna slika iz malo daljeg

spaček-mehanika 11082009
spaček-mehanika 11082009_004
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptyuto stu 23, 2010 6:12 am

Super, veliko hvala za tako detaljno i precizno objašnjenje. Još ću razmislit da li da ga dižem (zbog povremene off road vožnje) ili da ga ostavim kakav je !
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptyuto stu 23, 2010 2:35 pm

daj koju friškiju sčoloci, a otvori i garažu pa se predstavi tamo uz vozimo Wink

btw ja mislim18.12. ići na božićni sajam u waldorfsku školu i vrtić i RI pa bi mogli neku kavu trgnut?
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptysri stu 24, 2010 8:30 am

Bilo bi mi drago da se vidimo. Volio bih se povezati sa što većim brojem ljudi koji su ljubitelji i vlasnici 2CV-a. Nisam te skužio vezano za predstavljanje, garaža i to... Planirao sam ovih dana malo uslikati autić, pa priložiti još koju fotku. Inače, najveći posao oko auta napravio je g. Ficko iz Crikvenice. Sve pohvale od mene, čovjek je jako korektan a i stručan. toliko za sad...
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptysri stu 24, 2010 9:51 am

ma mislio sam da se predstaviš u tom dijelu foruma s pokojom slikom auta

predstavljanje novih članova
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
Deda
Admin
Deda


Broj postova : 162
Join date : 04.02.2008

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptyčet stu 25, 2010 9:21 pm

Bio sam danas malo u cunjanju po Rijeci i obišao nekoliko citroenaša,alaj ima kod vas auta ,kakvih hoćeš.Zakapario jednog Amia u prilićno dobrom satnju.
[Vrh] Go down
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptypet stu 26, 2010 6:20 am

dečki, kako vi nabavljate dijelove, konkretnije - gume? Da li ste članovi Mehari kluba iz Cassisa ili imate alternativu? p.s. ako neko ima kurblu viška za prodat....
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptypet stu 26, 2010 7:55 am

ja manje više sve što trebam uzimam kod Henka - on je ajmo reći distributer i uvoznik za Burtone i samim tim ima puno dijelova, što novih što starih, kod njema sam kupio Mabor gume pred 3 god...ok su, ne ko Michelin al ok za cijenu u usporedbi s Michelinom, Eva je negdje kupovala Toyo, i Lima mislim... možda iz Brežica?!?
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptypet stu 26, 2010 7:56 am

e a deda koje si to auteke sve gledao? Smile
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
charliee

charliee


Broj postova : 539
Join date : 01.02.2008

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptypet stu 26, 2010 8:12 am

imaš toyo 135ice u brežicama za ne tako veliku lovu... ali nakon svoje nesreće i proklizavanja ne bih baš preporučila. makar su me stare toyo služile super dugo vremena...
deda bi o gumama trebao znati više

p.s. to je efa, kiki je ostal ulogiran Wink
[Vrh] Go down
Deda
Admin
Deda


Broj postova : 162
Join date : 04.02.2008

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptypet stu 26, 2010 11:51 am

Toyo se brzo troši i dosta se skližu.Daleko bolje su Mabor,koje ima kod Henka,malo su skuplje ali puno bolje.
Gledal sam malo Spakove,Žabicu jednu i jednog Furgija,zakaparil jednog Amia 8 i još moram ići pogledati jednu DY,ali nisam ovaj puta više stigel.Gledal sam i one GSove,ali to je samo za prešu,a previše traže da se isplati uzeti za dijelove.
[Vrh] Go down
vlado44

vlado44


Broj postova : 137
Join date : 16.09.2010

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Broj šasije   spaček-mehanika Emptypet tra 01, 2011 10:48 am

Spačekisti, di se na Spačeku još nalazi broj šasije osim na pločici ?

Hvala
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptysub tra 02, 2011 6:55 pm

vlado44 je napisao/la:
Spačekisti, di se na Spačeku još nalazi broj šasije osim na pločici ?

Hvala

na kraku šasije kod motora...
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Emptysub tra 09, 2011 7:42 pm

ispred suvozača, al mislim da je tvoja šasija rađena....
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
Sponsored content





spaček-mehanika Empty
PostajNaslov: Re: spaček-mehanika   spaček-mehanika Empty

[Vrh] Go down
 
spaček-mehanika
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: A-SERIJA GARAŽA-
Forum(o)Bir: