Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 C2 VTR - muke po mjenjacu

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
icrni




Broj postova : 3
Join date : 06.05.2008

C2 VTR - muke po mjenjacu Empty
PostajNaslov: C2 VTR - muke po mjenjacu   C2 VTR - muke po mjenjacu Emptyuto tra 20, 2010 6:23 am

Pozdrav forumu

Ne znam kome bi se vise obratio ili sto napraviti pa ako ima itko kakv pametan savjet, samo naprijed.
Situacija je slijedeca. Kao sto znate VTR ima onaj poluautomatski sensodrive mjenjac i sve je super i krasno dok radi. Medutim meni se razvio jedan problem. Na potpuno random nacin mjenjac jednostavno prestane raditi, tj. ne zeli ubaciti u brzinu vec se upali lampica za problem na mjenjacu na kontrolnoj ploci. Ponekad odmah proradi natrag i vozim dalje bez problema, a ponekad ni u ludilu nece dalje.
Auto je bio na servisu kod Auto Luke (nisu nista nasli, ali na srecu nisu nista ni promijenili), kod Auto Pebe (takoder nisu nista nasli) i sad je kod elektricara koji vec 2 mjeseca trazi problem. Kod istog elektricara je otprilike u isto vrijeme dosao druci c2 vtr s istim problemom, samo on je imao manje srece kod Auto Luke di su mu promijenili neku elektroniku i naplatili 12000 kn samo da bi se problem vratio.

Ako je itko cuo za slican problem il ima kakav savjet, rado bih cuo?
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

C2 VTR - muke po mjenjacu Empty
PostajNaslov: Re: C2 VTR - muke po mjenjacu   C2 VTR - muke po mjenjacu Emptyuto tra 20, 2010 6:53 pm

neka me isprave ako griješim...
čuo sam i čitao o tome kako programiranje tog mjenjača pomaže... navodno od tog mjenjača nastane sasvim drugi, brži mjenjač. ne znam dali je tvoj problem povezan sa tim reprogramiranjem elektronike mjenjača, ali znam da su neki, koji su imali neki problem ili bili nezadovoljni brzom mjenjanja, otišli u ovlašten servis, i radilo se o reprogramiranju. mislim da se pritom ništa elektronike nije mjenjalo...

bio sam čuo ili čitao, sada se više ne sječam, kako su kasnije serije ili za pojedina tržišta već iz tvornice izlazila sa promjenjeni softverom...

treba se raspitati... ako u tvom ovlaštenom servisu ne znaju o čemu pričaš, probaj sa nekim drugim servisom. mislim da te stvar oko toga nebi trebala koštat puno preko 250kn... vidjeti češ uostalom...
[Vrh] Go down
icrni




Broj postova : 3
Join date : 06.05.2008

C2 VTR - muke po mjenjacu Empty
PostajNaslov: Re: C2 VTR - muke po mjenjacu   C2 VTR - muke po mjenjacu Emptysri tra 21, 2010 5:10 am

Mjenjac je reprogramiran jedno 5 puta do sada Smile Gdje god sam otisao prvo su ga reprogramirali makar ovaj zadnji put osjeti se manja razlika u prebacivanju brzina makar to nije rijesilo problem.
[Vrh] Go down
turBina
Moderator
turBina


Broj postova : 398
Join date : 02.02.2008
Age : 43
Lokacija : Yugozapad

C2 VTR - muke po mjenjacu Empty
PostajNaslov: Re: C2 VTR - muke po mjenjacu   C2 VTR - muke po mjenjacu Emptysri tra 21, 2010 10:12 pm

Ako još nisi probao, probaj na www.citius.hr ... znam da je gazda sebi na svome to uspješno složio.
[Vrh] Go down
icrni




Broj postova : 3
Join date : 06.05.2008

C2 VTR - muke po mjenjacu Empty
PostajNaslov: Re: C2 VTR - muke po mjenjacu   C2 VTR - muke po mjenjacu Emptyčet tra 22, 2010 8:09 am

Nisam tam probao, sto bi oni primili auto sam tak kao na servis bez tunninga?
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

C2 VTR - muke po mjenjacu Empty
PostajNaslov: Re: C2 VTR - muke po mjenjacu   C2 VTR - muke po mjenjacu Emptypet tra 23, 2010 8:37 am

ako im ponudiš novac u zamjenu za učinjen posao, možda i bi lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content





C2 VTR - muke po mjenjacu Empty
PostajNaslov: Re: C2 VTR - muke po mjenjacu   C2 VTR - muke po mjenjacu Empty

[Vrh] Go down
 
C2 VTR - muke po mjenjacu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: C1, C2, C3, PLURIEL GARAŽA-
Forum(o)Bir: