Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Eng man system faulty

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
dadcav




Broj postova : 1
Join date : 23.06.2008

Eng man system faulty Empty
PostajNaslov: Eng man system faulty   Eng man system faulty Emptyčet kol 05, 2010 6:19 pm

Pozdrav,

Danas vozim auto cestom pod tempomatom, negjde cca 140, klima ukljucena i odjednom se pokaze greska "eng man system faulty". Auto automatski pocne usporavati i ne reagira na gas, stanem sa strane, u leru se dosta tresao. Ugasim, upalim, greska se ponovo iscita ali dalje mogu normalno voziti....normalno vuce, ne trese ali gori service lampica.

Ocito da moram na dijagnostiku ali da li netko koji su moguci uzroci te greske? Auto ima 105 000km.

Hvala
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Eng man system faulty Empty
PostajNaslov: Re: Eng man system faulty   Eng man system faulty Emptyčet kol 05, 2010 8:21 pm

to je vjerojatno skračenica od engine management system faulty...
možda ti je jedan od senzora koji se nalazi na motoru poslao zabrinjavajuću informaciju centralnom kompjuteru...
čini mi se da bi tu grešku moglo uzrokovati puno toga...
valjda ovi u servisu imaju neki precizan dijagnostički alat... inače bi se mogli namučiti...
tko zna, možda se ta greška sama od sebe ispravi...
ako ti se u leru tresao, ovak grubo, rekao bi da ti je nešto do sistema ubrizgavanja...
tko zna, ako grešku ne utvrde, možda ti samo resetiraju greške, da ti to više ne svijetli...
ako ti je benzinac, mogle bi biti brizaljke... možda neku ultrazvučno čišćenje zatrebaš... ali sad već pikam...
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Eng man system faulty Empty
PostajNaslov: Re: Eng man system faulty   Eng man system faulty Emptypet kol 06, 2010 6:06 am

dadcav je napisao/la:
Pozdrav,

Danas vozim auto cestom pod tempomatom, negjde cca 140, klima ukljucena i odjednom se pokaze greska "eng man system faulty". Auto automatski pocne usporavati i ne reagira na gas, stanem sa strane, u leru se dosta tresao. Ugasim, upalim, greska se ponovo iscita ali dalje mogu normalno voziti....normalno vuce, ne trese ali gori service lampica.

Ocito da moram na dijagnostiku ali da li netko koji su moguci uzroci te greske? Auto ima 105 000km.

Hvala
Kod mene su potpuno bili isti simptomi ali drugačija poruka ("antipollution faulty"). Nakon par minuta lošeg rada u leru motor proradio i ko da nije bilo nikakve greške. Resetiranjem računala nije nestala poruka greške pa sam išao na servis. Promjenili mi jednu lambda sondu i sve bilo ok nekih godinu dana a poslije opet ista stvar, otišao na servis i promjenili oni i drugu lambda sondu pa je opet bilo sve ok al ovaj put samo mjesec dva. Odem opet u servis i na kraju se ispostavilo da se radi o greški u onom rezervarčiću ( nalazi se u desnom blatobranu) u kojem se skupljaju nečistoće iz goriva. Morali su ga skidat i čistit jer nešto je zafrkavao ventil preko kojeg se može ispustit sadržaj iz rezervoara. Ako sam dobro skužio što piše u manualu postoji naredba preko računala pomoću koje se ispušta sadržaj iz tog rezervoara pa ako je to u pitanju nebi bilo teško riješit. Da sam meštar u servisu to je prvo što bih napravio. Razloga za grešku može biti puno pa treba biti oprezan i ne nasjest odma na neke promjene djelova, tipa novi injektori, lamda sonde...E da usput, u servisu su mi rekli kako se čišćenje injektora baš i ne preporuća, da imaju loša iskustva s tim, navodno to više nikad nije to.
[Vrh] Go down
dadinjo




Broj postova : 2
Join date : 19.10.2008

Eng man system faulty Empty
PostajNaslov: Re: Eng man system faulty   Eng man system faulty Emptypet kol 06, 2010 6:52 am

da, malo sam i guglao al nisam nasao previse info...ali moze se javiti i usljed ne cistoca!

hvala obojici na informacijama, nist idem danas na dijagnostiku pa cemo vidjeti

pozz
[Vrh] Go down
Sponsored content





Eng man system faulty Empty
PostajNaslov: Re: Eng man system faulty   Eng man system faulty Empty

[Vrh] Go down
 
Eng man system faulty
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Elektrika!
» Sidelamp faulty

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: C4 GARAŽA-
Forum(o)Bir: