Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Novi DS9 baziran na Metropolisu

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Novi DS9 baziran na Metropolisu Empty
PostajNaslov: Novi DS9 baziran na Metropolisu   Novi DS9 baziran na Metropolisu Emptyuto stu 02, 2010 10:07 am

Ajde napokon da je i Citroen napravio auto koji je i vizualno i tehnički izvrstan!

Zapravo, ako ćemo pošteno, niz je počeo sa DS3-ojkom koja je stvarno izvrstan automobil koji se miljama udaljio od Citroenpovske jeftilen prakse iz nultih. Imao sam prilike voziti najsnažniju verziju DS3-ojke (175 turbo konjića) i imam samo riječi hvale - evo, da kupujem novi automobil, DS3 bi definitivno bio u top tri!

To na žalost nije bio slučaj dugi niz godina, iako sam zagriženi ljubitelj Citroena, novi modeli koje su izbacivali bili su za mene tužni i teški razočaravajući promašaji :(n Konfekcija i samo konfekcija, ništa više!

No stvari su se promijenile sa novim C5, nakon toga je uslijedila DS3-ojka, a vidim sprema se i DS9 koji će se temeljiti na konceptu Metropolis.
Novi automobil izgleda predobro, ima elemenata po kojima se vidi da je Citroen, a opet je potpuno u skladu s modernim oblikovanjem automobila - po mojoj slobodnoj procjeni, u konkurenciji zapravo i nema atraktivnije oblikovanih automobila trenutno - samo da ne ponove istu grešku kao i sa aktualnom C6-icom koja je izašla prekasno u odnosu na koncept.

Link na članak sa Dnevnik.hr-a:

http://dnevnik.hr/vijesti/automotiv/citroen-ds9-dobio-dozvolu-za-serijsku-proizvodnju.html

S obzirom da su mi od Citroena kroz povijest uvijek bile najdraže admiralske lađe koje su predstavljale sam vrh dizajna i tehnike, od legendarne žabe preko CX-a, XM-a i C6-ice, naravno tu je i njegovo veličanstvo SM, nadam se da će DS9 uspješno nastaviti taj niz i vratiti Citroen na zasluženu poziciju jednog od kraljeva visoke klase!

BTW, DS9 će biti hibrid što je isto jako kul!
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Novi DS9 baziran na Metropolisu Empty
PostajNaslov: Re: Novi DS9 baziran na Metropolisu   Novi DS9 baziran na Metropolisu Emptyuto stu 02, 2010 12:16 pm

sa strane financija dobra je fora ds serijom. imaš c klasiku i onda na njoj baziranu ds "ekstravaganciju".
ds9 bude bil pojava.
samo što mi je ds serija više nabrijavanje nego neki stil
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Novi DS9 baziran na Metropolisu Empty
PostajNaslov: Re: Novi DS9 baziran na Metropolisu   Novi DS9 baziran na Metropolisu Emptyuto stu 02, 2010 5:32 pm

Istina, nije im DS linija na visini po pitanju stila, ali danas je nekak trend da se nema stila Rolling Eyes Valjda pod njemačkim utjecajem...

Ali da bu bil pojava - definitivno bude!

Iako ih fakat ne kužim u Citroenu po pitanju naziva automobila - prvo sve prebace na C, onda sad uvode tu DS seriju kao posebnu, a nekak mi se čini da nebu posebna već standardna... Samo zbunjuju ekipu lol!

[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Novi DS9 baziran na Metropolisu Empty
PostajNaslov: Re: Novi DS9 baziran na Metropolisu   Novi DS9 baziran na Metropolisu Emptyuto stu 02, 2010 6:01 pm

http://www.sestabrzina.com/2010/04/27/citroen-metropolis-koncept-nove-fotke/

Na ovoj stranici ima dosta dobrih fotki DS9-ke...

Nemam pojma, što ga duže geldam, to mi je bolji respect

Jbg... kad ja skupim lovu za takav jedan, opet bum se mogao učlaniti u oldtimer klub big smile
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Novi DS9 baziran na Metropolisu Empty
PostajNaslov: Re: Novi DS9 baziran na Metropolisu   Novi DS9 baziran na Metropolisu Emptyuto stu 02, 2010 6:40 pm

DaffyDuck je napisao/la:
Jbg... kad ja skupim lovu za takav jedan, opet bum se mogao učlaniti u oldtimer klub big smile

lol!

a onaj ds4 :bljak:
ds koji je povišeni c. zna citroen kak palačinke
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Novi DS9 baziran na Metropolisu Empty
PostajNaslov: Re: Novi DS9 baziran na Metropolisu   Novi DS9 baziran na Metropolisu Emptyčet stu 04, 2010 9:04 am

DS4 je toliko gadan da će se vjerojatno prodavati bolje od svih drugih Citroena.... Mislim, taj nedostatak ukusa je epidemija - svi automobili žele izgledati što "germanskije", a jadni germani nemaju ukusa po pitanju dizajna ni koliko je crno pod noktom...

DS4 ko neki terenac, crossower, nemampojma kaj - napuhanko... Uglavnom - ne bi ja to lol!
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Novi DS9 baziran na Metropolisu Empty
PostajNaslov: Re: Novi DS9 baziran na Metropolisu   Novi DS9 baziran na Metropolisu Emptyčet stu 04, 2010 9:32 am



Dobro, kaj se samo Daliboru i meni dopada novi Citroen? lol!
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
rasputin

rasputin


Broj postova : 10
Join date : 10.07.2010
Lokacija : Zagreb

Novi DS9 baziran na Metropolisu Empty
PostajNaslov: Re: Novi DS9 baziran na Metropolisu   Novi DS9 baziran na Metropolisu Emptypon stu 08, 2010 7:50 pm

DaffyDuck je napisao/la:
DS4 je toliko gadan da će se vjerojatno prodavati bolje od svih drugih Citroena.... Mislim, taj nedostatak ukusa je epidemija - svi automobili žele izgledati što "germanskije", a jadni germani nemaju ukusa po pitanju dizajna ni koliko je crno pod noktom...

DS4 ko neki terenac, crossower, nemampojma kaj - napuhanko... Uglavnom - ne bi ja to lol!

Primjetna je ta tzv. "Audizacija" svuda. Najviše po farovima, no mislim da se taj trend neće dugo zadržati.
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Novi DS9 baziran na Metropolisu Empty
PostajNaslov: Re: Novi DS9 baziran na Metropolisu   Novi DS9 baziran na Metropolisu Emptypon stu 08, 2010 9:29 pm

taj njemački izgled prodaje aute. zbog čega drugog bi netko kupio neki audi, vw... pa to su poljoprivredni strojevi buahahaha
kako citroen ide za zaradom, ide za onim što se prodaje...
šteta samo što ds serija nije "galskija"...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Novi DS9 baziran na Metropolisu Empty
PostajNaslov: Re: Novi DS9 baziran na Metropolisu   Novi DS9 baziran na Metropolisu Empty

[Vrh] Go down
 
Novi DS9 baziran na Metropolisu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» "Novi" XM :)
» bora (novi sad)
» Novi - stari

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: C5, C6 GARAŽA-
Forum(o)Bir: