Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 bluesberry

Go down 
+15
slokas4
Zauvijek Citroen!!!
amika
DaffyDuck
specijalista
later
medeni
clouseau
spackarica
bora
HYpic
ibralic
Deda_
lega2cv
bluesberry
19 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

bluesberry Empty
PostajNaslov: bluesberry   bluesberry Emptysub lip 28, 2008 6:58 am

naaapokon je ovu srijedu zabrmkao motor u mom spaku, veeeeeeeeeeeeeliko hvala Limi, Marku i Višekima što su došli kao potpora, logistika, pomoć, izvor dijelova te moralna podrška, bez vas nikak to nebi proradilo

HVAALAA popekovci zagrljajčićić respect


evo i nekoliko slikica tog vrućeg popodneva...

početak radova...iščupani bolesni motor...čisti se "mali" višak ulja sa šasija...oko 2l

bluesberry 0000393201_l_0_katj95

momci razdvajaju bolesni motorić

bluesberry 0000393202_l_0_x7460t

novi motor čeka u hladu

bluesberry 0000393204_l_0_ryannr

stara poluraspadnuta getribica

bluesberry 0000393205_l_0_8fv2og

nova reparirana getribica

bluesberry 0000393203_l_0_8781vu

"..kud ovo ide?!?!"

bluesberry 0000393198_l_0_k5ipbp

limina majica za u zapru na parti

bluesberry 0000393197_m_0_mgs60y

nadzornik i glasnogovornica

bluesberry 0000393196_l_0_d9eto2

finalna provjera rastojanja šasije od zmlje!

bluesberry 0000393194_l_0_l8t3gf

te zadovoljna lišca nakon obavljenog posla Wink muzičkiki

bluesberry 0000393195_l_0_gsck4k
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
lega2cv

lega2cv


Broj postova : 471
Join date : 04.02.2008
Age : 54
Lokacija : osijek

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysub lip 28, 2008 7:47 am

bravo dečki!!!! bravo to se zove akcija... jiahahaha
[Vrh] Go down
http://citroensos.16.forumer.com
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysub lip 28, 2008 10:25 am

I taki ide dalje sa tihim motorom, nema više zvec,zvec, bravo mladići! muzičkiki pifski :bris: smijavi mahmah
[Vrh] Go down
ibralic
Moderator
ibralic


Broj postova : 195
Join date : 02.02.2008

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysub lip 28, 2008 11:31 am

bluesberry je napisao/la:








bluesberry 0000393194_l_0_l8t3gf



Ova slika je stravična robi

Kao sa stranica crne kronike buahahaha ihihihihi
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysub lip 28, 2008 3:57 pm

Ma samo je ostal crni asfalt1 jiahahaha
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptypon lip 30, 2008 7:41 am

Very Happy imam i ja gro slika ali me nekaj j... lozinka...
[Vrh] Go down
bora

bora


Broj postova : 17
Join date : 20.02.2008

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptyčet kol 14, 2008 11:33 am

ej, a iz koje je godine ta tvoja spravica?
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptyčet kol 14, 2008 4:49 pm

koji dio?
big smile ihihihihi
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptypet kol 15, 2008 6:41 am

šasija (i papiri) sjedala i ovjes su '74 - originalni od spaleta koji je prvo prijevozno sredstvo moje obitelji, karoserija je '87 - charleston kojem smo zatvorili treći prozor, za motor nisam siguran Smile
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
bora

bora


Broj postova : 17
Join date : 20.02.2008

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptypet kol 15, 2008 11:48 am

ah so, taj zatvoren prozorčić i bočni žmigavac su me zaintrigirali, zato sam pitao....

jedan lik u ns je uradio sličnu stvar, samo što je još prepravio na kontra vrata..... i boja je slična ovom tvom....
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptypon kol 18, 2008 6:37 am

to sam si i mislio Wink
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptyuto ruj 09, 2008 10:01 pm

dakle...malo sam se pomakao s mrtve točke!

nekidan sam prvo pomislio da mi rikava sajla od kuplunga i navratih do Henka da ju promjenim a kad tamo nije sajla (hvala Lima na zamjenskoj al mi ipak nije trebala) nego glupi stari potisni ležaj!

jedina stara stvar koju sam ugradio ljetos je taj ležaj i on mi sad napravio komplikacije affraid

uglavnom rezime dana je
- promjenjen dotični leža (koji je poglodao potisnu ploču i vilicu na mjenjaču)
- iz znatiželje više no iz nužde zamjenjen zamašnjam - stavio sam tokareni - sad nema više 9 kg nego 5.5
- usput sam naišao na samo meni svojstven kavr - pokidana ploča koja drži prednja amortizer kod mosta scratch (to sam zamjenio - hvala Henku)..a da bude bolje ova kad je pucala je pokidala i amortizer pa sam i njega morao variti (opet hvala Henk)

i onda sam malo došao na svoje pa kad je već sve bilo razalaćeno i auto podignut sa zemlje uzeo sam malo ošarafljivati topove da dobijemo prvog malog HR Snail-a

jako mi se sviđa kak sad izgleda (visina) i mislim da ću ga eventualno malo samo dići gore jer me ovak ipak zekaju bankine Wink

uglavnom, promjena na bolje je vidljiva, motor se veselije vrti a pužonja fiiino leži u zavojićima i sav mi je nekak ko novi al nije neg je sam malo manji...čak i od mene Smile)

evo slikice

bluesberry 0000453471_l_0_3s4f81

bluesberry 0000453470_l_0_6oqie6
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysri ruj 10, 2008 7:06 am

Spale izgleda cool ovak snail-ovski spušten al zanima me jel samo spuštanje ovjesa na šarafima topova ne pravi problem u voznim osobinama. Mislim jel nije premekan pa udarci završavaju na šasiji, šta je sa prednjim špurom, spuštanjem se malo mijenja boćni nagib kotača, cijev za odvođenje vrućeg zraka puše drito u gume...?
Kad bi se malo produžile šipke između ruku i topova moglo bi se dobit to da federi budu dovoljno našpanani da Spale ne bude premekan a da ipak bude niži. Prednji špur bi trebalo preštelat i malo "zatvorit" jer kad se Spale spušta špur se širi prema van.
Naravno svi ti detalji su nebitni ako misliš Spaleta imat ovak spuštenog privremeno i ne ganjat ga previše.
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysri ruj 10, 2008 7:14 am

Ima Fran link gdje su Franceki objasnili sve što se mora napraviti kad se spušta.
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysri ruj 10, 2008 7:16 am

Very Happy ovak je moj spak izgledal kad sam natrpal familiju poslje doručka...
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysri ruj 10, 2008 7:17 am

spušten samo na topovima, planiram preraditi prednje ruke tako da špur bude ok (imam dodatni par ruku u DA od charlie mog bivšeg)

za divno čudo spak je puno bolji na cesti, manje se opterećuju federi, u zavojima je brži i NIJE premekan, čak je malo tvrđi, još mi se nije desilo da nakon nekog hupsera zaorem po cesti s njim, zadovoljan sam za sada kako idu radovi Wink
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
bora

bora


Broj postova : 17
Join date : 20.02.2008

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysri ruj 10, 2008 7:36 am

bluesberry je napisao/la:
zamjenjen zamašnjam - stavio sam tokareni - sad nema više 9 kg nego 5.5

negde sam čitao da olakšavanje zamajca može da bude opasno, navodno hoće da se razleti.... sad, meni to nema baš previše logike, osim ako pri olakšavanju nije narušen balans..... nemam nekih iskustava po tom pitanju, pa me zanima šta vi ostali o tome znate / mislite?

baj d vej, to što kažeš da se motor veselije vrti, jel osetiš da spale bolje ubrzava? kako je na ler gasu?

clouseau je napisao/la:
Kad bi se malo produžile šipke između ruku i topova moglo bi se dobit to da federi budu dovoljno našpanani da Spale ne bude premekan a da ipak bude niži.

inspektore sorry, ne bih se baš potpuno složio. stavljanjem dužih šipki postigao bi se isti efekat kao i kad se one produžuju odvrtanjem okca. sila u opruzi ne zavisi od visine nego od opterećenja koje deluje na nju, a ono opet zavisi od mase tj. kako je ona raspoređena. a sama promena visine nema uticaja na to, čak i u krivinama / neravninama po mom mišljenju minimalno. jedino što bi po meni moglo uticati na to što se navodno mekoća / tvrdoća spačeka menja sa promenom visine jeste promena dužine kraka sa kojim se sila prenosi sa ramena na oprugu, jer se menja ugao ramena.

valjda....... dets vot aj tink.
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysri ruj 10, 2008 9:50 am

bora je napisao/la:
inspektore sorry, ne bih se baš potpuno složio. stavljanjem dužih šipki postigao bi se isti efekat kao i kad se one produžuju odvrtanjem okca. sila u opruzi ne zavisi od visine nego od opterećenja koje deluje na nju, a ono opet zavisi od mase tj. kako je ona raspoređena. a sama promena visine nema uticaja na to, čak i u krivinama / neravninama po mom mišljenju minimalno. jedino što bi po meni moglo uticati na to što se navodno mekoća / tvrdoća spačeka menja sa promenom visine jeste promena dužine kraka sa kojim se sila prenosi sa ramena na oprugu, jer se menja ugao ramena.

valjda....... dets vot aj tink.
Ok vjerojatno sam u krivom, ne znam baš dobro objasnit što sam htio reć a k tome to je ipak tvoja struka.
Ko je stezao šipke vjerojatno je primjetio da u početku dok je auto potpuno spušten idu lagano a što je auto višji i opruga sabijenija šipka se okreče teže. Htio sam otprilike reć da odvrtanjem okca osim što se produžuje šipka i time spušta visina, produžuje se i opruga. Takva opuštenija opruga ne pruža isti otpor sabijanju kao ona na normalnoj visini auta jer tad je opruga već dijelom stisnuta pa svako daljnje stiskanje postaje sve teže. Tako bi spušteni Spak trebao biti dosta mekši, naizgled bolje upija neravnine al isto tako svakim jačim udarcem u neravninu ruka brzo dođe do gumenog graničnika i tako udara u šasiju. Vjerojatno bi trebalo i naštimat te gumene odbojnike na šasiji, skidanjem distanc pločica tako da ruka kasnije naleti na odbojnike i da feder preuzme što veći dio sile
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysri ruj 10, 2008 1:09 pm

Spacek se ne kalaje blablabla
blablabla blablabla ganovi
nije on trkace auto sta vam je ljudi No
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysri ruj 10, 2008 3:19 pm

medeni je napisao/la:
Spacek se ne kalaje blablabla
blablabla blablabla ganovi
nije on trkace auto sta vam je ljudi No
Kako nije trkači auto! Spaček može biti sve
https://www.youtube.com/watch?v=OuloL_hfOkk
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysri ruj 10, 2008 4:47 pm

Mislim da nesmiješ pomicat granićnike,jer će ruke previše ići gore,pa promjeniš kut poluosovina,napred, a otraga previše svaijaš lajtunge od kočnica,prednje ruke ti onda mogu udarit u kućicu.
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysri ruj 10, 2008 5:50 pm

Ali dobro ako neko vec oce kalavati spaceka to triba napraviti u topovima, tribalo bi staviti krace a jace federe, najbolje konijeve Very Happy Wink , ako ima, ili od nekog tezeg auta scratch , zatim bi tribali podignit prednje granicnike a spustiti zadnje,
da se sprijeci veliki hod ruku, to jest ljuljanje rain , jer unatoc federima moze doc do lupanj motora o asfalt, a ako ne ljulja spacek grmblj promijenili mu karakter a to onda vise nije to alo? mozda cak i ugraditi i kontra granicnike, ma komplicirano je bolje to ne raditi... affraid
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysri ruj 10, 2008 9:28 pm

ljudi moji hvala vama svima na brizi i svem tom :comf:

ali


kako je to ipak moj auto ja bum si s njim radio kako se meni sviđa jel tako?

topove ne treba mijenjati, treba maknuti gumene graničnike da ne trpi šasija i treba staviti jače amortizere (ja imam DAK-ove), Medeni, spale se i dalje ljulja ali malo manje kao recimo da sam mu stavio amijevu balans štangu, treba i (kao što već spomenuh) modificirati prednje ruke da bi se omogućilo lakše upravljanje

meni se takav look sviđa, i to sam napravio, NE SVIĐA MI SE TO ŠTO JE PREKO NEKOLIKO LJUDI KOPIRALO MOJ AUTO (pretpostavljam u nedostatku vlastite mašte...) PA JA SAD MOJ AUTO MALO "CUSTOMIZIRAM"...a vi se s tim možete a i ne morate složit, ko vam kriv - ovo nisu zadnje promjene na ovom autu nego početak promjena...

ako me znate anda znate da

- obožavam originalne aute
- ne padam na jurilice i slične bedastoće
- želim (vjerojatno kao i većina vas) imati auto koji nije "kao svaki drugi plavi spaček"
- sviđaju mi se elementi s hot rod, cutom i sl. scene
- bla bla khe

eto malo objašnjenje je gotovo, nadam se da su stvar jasnije

tu je link na Snail forum (čiju ekipu jako cijenim i poštujem njihov trud i rad na autima - zato što su im auti unikati - nekom se sviđaju nekom ne...meni da) i na post u kom je objašnjen postupak spuštanja - pisali su ga uglavnom ljudi koji nisu laici i čije mišljenje uvažavam...oni ipak već godinama furaju spuštene aute i upoznati su s problematikom

http://snail.s4.bizhat.com/viewtopic.php?t=514&mforum=snail

što se tiče zamašnjaka, ova nova težina je (ako se ne varam) nešto manja od težine charlestonovog zamašnjaka, motor na leru radi jako lijepo - čuo sam za varijante da se ljudima zna malo ubrzavati pa usporavati ali to je do preciznosti i vještine tokara da ga dobro izbalansira, na ravnom ima bolje ubrzanje na uzbrdici kao i prije. Od problema s tokarenim zamašnjakom sam čuo samo za onaj kad se ljudi zeznu pa skinu čak i do 6 kg (pa im ostane 3) pa jako teško kreću - rezultat je taj da i mala uzbrdica može spaliti lamelu...nadam se da ja neću naići na neke nove probleme

e i da se razumijemo, ja vas sve i dalje jako poštujem i rado bi na neku pifski sa svima respect
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptysri ruj 10, 2008 10:26 pm

A ne mene si krivo shvatija nene . Ja sad shvacam komplet sta radis i ono sam prije pisa u bilo je najboljoj namjeri, ne bi volija da nesto lose ispane nene , cak dapasce party . Ono o ljuljanju je cisto spacekovski komentar :cuger: , sorry, nista zlog u njemu nije bilo cak dapasce ali ako kalajes spaka moras ga sprjeciti da ide visoko kad ga cesta zaljulja jer unatoc federima moze lupiti o asfalt, a kao znak dobre volje mogu reci da imam ja balans stangu medju djelovima halo peace
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Emptyčet ruj 11, 2008 5:28 am

ma medeni, razumijemo se mi Smile nema tu nikakve ljutnje bez brige boook
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
Sponsored content





bluesberry Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry Empty

[Vrh] Go down
 
bluesberry
[Vrh] 
Stranica 1 / 6.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: ZAVIRITE U GARAŽE DRUGIH FORUMAŠA-
Forum(o)Bir: