Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 bluesberry

Go down 
+15
slokas4
Zauvijek Citroen!!!
amika
DaffyDuck
specijalista
later
medeni
clouseau
spackarica
bora
HYpic
ibralic
Deda_
lega2cv
bluesberry
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
later

later


Broj postova : 51
Join date : 04.02.2008

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 6:10 am

ovo sa zamasnjakom moze biti nezgodno ako odaberes neprikladan zamasnjak za tokarenje.
sto to znaci?
zamašnjak se balansira zajedno s radilicom, ako balans nije tocan oduzima mu se masa na određenim dijelovima bušenjem rupa.
uspoređujući više zamašnjaka mogli ste skuziti da svaki ima na različitim mjestima bušene rupe i različiti broj rupa.

najidealnije je da za tokarenje uzmete zamasnjak bez rupa ili mozda s jednom, jer se oduzimanjem mesa prelazi i preko tih rupa i sve skupa opet decentrira.
preveliki debalans zamasnjaka za pocetak osteti zadnji semering a kasnije i radilicu samu.

ovo pisem iz iskustva:
1. 602 motor - promjena karika, stara radilica - adio radilica
2. 602 motor - tokarenje zamasnjaka s 3 rupe - adio radilica
3. 652 motor - tokarenje zamasnjaka - vece ubrzanje - adio 2cv getriba
4. 625 motor - origigi zamasnjak, GS getriba - sve je priblizno originalu i valjda ce trajati.

a sto se tice spustanja - podrzavam!
svojeveremeno mi je spak bio maksimalno niski koliko se to na stangama moglo spustiti i cini mi se dule da si me bas ti nagovorio da ga dignem Wink

neka vas nista ne sputava kod eksperimentiranja, ipak su to najveci gusti..

c u later.
[Vrh] Go down
bora

bora


Broj postova : 17
Join date : 20.02.2008

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 6:50 am

later je napisao/la:
4. 625 motor - origigi zamasnjak, GS getriba
to sad imaš na spačeku?
[Vrh] Go down
later

later


Broj postova : 51
Join date : 04.02.2008

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 8:09 am

da,
najsvjezija aktivnost neposredno prije rima je bila prilagodba G-getribe (Ami-Super*) na spakove poluosovine i nosač getribe po cats-ovom receptu.

(* deda_ javno hvala)
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 9:59 am

625 kazes affraid respect
Ma jeli itko ugradjiva getribu i motor od super amija u spaceka, i later koliki je posao staviti to sta ti imas u spaceka, jeli ima zahvata na getribi i na sasiji. Jeli komplicirano?
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 10:37 am

Dragi blusesberry,
tvoj motor nije 625, imaš visine klipove - samoborci kažu da je to 650.

za ubacivanje ami super motora 1015 u spaka kao i za gs se treba stavit ami super šasija. produžuje se hauba - rastežu se blatobrani.
mijenja se getriba i kočioni sistem.. preporučljivo stavljanje 5 brzinske getribe. tada je nešto drugačije šaltanje.
Svakao nije jednostavan zahtjev... dobro je opisano na cit catsu..
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 11:32 am

Hvala specijalac, i mislija sam da je nesto tako. Znaci najbezbolniji nacin dizanja snage je motor od vise i getriba ami super. Tu nema cirkusa po karoseriji. Neznam za neku bazu oko paljenja tu ima nesto?
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 11:52 am

specijalista je napisao/la:
Dragi blusesberry,
tvoj motor nije 625, imaš visine klipove - samoborci kažu da je to 650.

za ubacivanje ami super motora 1015 u spaka kao i za gs se treba stavit ami super šasija. produžuje se hauba - rastežu se blatobrani.
mijenja se getriba i kočioni sistem.. preporučljivo stavljanje 5 brzinske getribe. tada je nešto drugačije šaltanje.
Svakao nije jednostavan zahtjev... dobro je opisano na cit catsu..

dragi specijalac

ja nemam motor od 625 jer ga nitko nema jer isti ne postoji scratch ...koliko ja znam....a mišljenja sam da znam o tome hehe

zašto bi se mijenjao kočioni sistem za 1015 ili 1300?!?

@medeni

652ccm možeš postići na dva načina
1- ubacivanje motora od Vise Club II - tu je potrebno preraditi zvono mjenjača za ugradnju senzora za paljenje
2 - na spakov motor staviti veće cilindre i klipove da se poveća radno obujam

...u grubo su to varijante - Later zna karakteristike i + i - za te preinake pa predlažem da i on detaljnije odgovori ako želi o tome

@later

ja sam te nagovorio da dižeš auto?!? kak sam nekad bio mlad i lud Sleep - vjerojatno u onom periodu kad si tek složio F3 pa da stoji kao i original...no nema veze kako god Wink
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 11:57 am

ima jedan njemac kj prerađuje cijeli motor radilica klipovi cilindri filter ulja itd.. (stvarno puno toga radi...)
može dignut naše motore ja mislim do 50 konja - tri neke osnovne vrste radi - izdržljiv motor sa malom krajnjom brzinom, brz motor (cca 150 km male snage.. uzbrdice i opterečenje ne podnosi) i snažan motor za prosječnu vožnju i ne mučenje na uzbrdicama... tako nekako bi ja to objasnio..
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 11:59 am

specijalista je napisao/la:
ima jedan njemac kj prerađuje cijeli motor radilica klipovi cilindri filter ulja itd.. (stvarno puno toga radi...)
može dignut naše motore ja mislim do 50 konja - tri neke osnovne vrste radi - izdržljiv motor sa malom krajnjom brzinom, brz motor (cca 150 km male snage.. uzbrdice i opterečenje ne podnosi) i snažan motor za prosječnu vožnju i ne mučenje na uzbrdicama... tako nekako bi ja to objasnio..


svi ga zovemo 625.
kočioni sistem je možda krivi naziv al stavljaju se jače kocnice - mislim da je od gs ako je motor 1300 za 1015
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 12:03 pm

ha ha moja isprika cijelo vrijeme pišem 625 a mislim 602.. kako sam smotan a da bar nisam čitao post bar 5 puta..
[Vrh] Go down
bora

bora


Broj postova : 17
Join date : 20.02.2008

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 12:08 pm

specijalista je napisao/la:
svi ga zovemo 625.

ja sam mislio da je later greškom napisao 625 umesto 652. kakav je to 625 i zašto ga tako zovete?

drugo pitanje, neko je gore spomenuo stavljenje većih hilzni i vizinih klipova na spačeka. da li vizine hilzne mogu da se koriste i da li su pri tome potrebne neke prepravke? ili se spačekove hilzne buše? ili postoji neka treća varijanta?

dalje, ako se radi ta druga opcija - bušenje spačekovih hilzni i stavljanje vizinih klipova sa karikama, kako se to onda rešava? ti materijali navodno nisu kompatibilni i takvi cilindri se onda ekstremno brzo habaju. da li se onda prave druge karike, ili se spačekove hilzne izbuše malo više pa da se onda mogu upresovati druge (kao kod specijalke na mnogim motorima)?
[Vrh] Go down
later

later


Broj postova : 51
Join date : 04.02.2008

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 12:21 pm

uf sta ste se raspisali ..

ako ste vec toliko ludi (citaj nezahvalni 602 motoru) najbezbolnija i najjeftinija konfiguracija je:
1. visa club motor + zvono getribe za (paše na G zvono)
2. G getriba + diskovi
3. konverter za rupe poluosovina (istokariti)
4. prilagoditi nosac getribe

jer se sve moze dobiti đabe ili jeftinije od novih dijelova koji ce poubijat stare.

650 ili 700 klipovi i cilindri na 602 motoru iziskuju trosak nove radilice, pa elektronskog paljenja itd ... lagano sve prijeđe 1000 €.
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 12:26 pm

Skuplja varijanta tuninga za one koji imaju love na bacanje je http://www.citroentuning.de/tuning_e.htm#oilcircuit
Motori se dosta daju nabrijat samo i lova je masna, za nekih dvadesetak konja više treba iskeširat preko 1000€
Duško vidim STP-ovci između ostalog imaju i dijelove za modifikaciju ovjesa (ruke sa prilagođenom geometrijom, jači federi, amortizeri...) samo što je to sve vjerojatno skupo za nas koji nismo s trulog zapada, tako da će tvoj snail vjerojatno morat bit zadovoljan sa onim što mu možeš ponudit
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 12:43 pm

ja sam mislio da je later greškom napisao 625 umesto 652. kakav je to 625 i zašto ga tako zovete?

zabrijo ja debelo viš da kroz pet postova čitam i ne kužim da sam krivo napiso..... to se zove disleksija i disgrafija istovremeno..
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 12:51 pm

http://www.citroentuning.de/tuning_e.htm#oilcircuit
e da na to sam mislio....
cijene na sajtu su stare i slobodno se stavi na sve cca 100 eura jer sajt nije dugo refrešan..
inače njima šalješ svoje darilice i ine djelove a oni ih prerađuju ako ocijene da su pogodni za to...
npr ako bilo što radiš šalješ po dva kom.. jer ako nevalja neče radit.. i vrati ti tvoj sati dio a platio si troškove pošte tamo i nazat..
Davor je trenutno u kontaktu sa njim i mislim da če krenut suradnja..
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptyčet ruj 11, 2008 3:53 pm

Znaci Lateru, ako ja tebi donesem motor od vise, getriba mora biti od ami supera ili moze i od spaceka... ti se igras par dana to slozis, ja pokupim i koliko bi tribalo novcica za tebe? moze i privatni odgovor.
[Vrh] Go down
later

later


Broj postova : 51
Join date : 04.02.2008

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptypet ruj 12, 2008 7:12 am

ha ha ...

ne trebas nikud nista nosit jer sam siguran da sve mozes sam.
ako hoces visin motor u spaceku moze to biti s 2cv getribom ili G getribom.

treba ti sljedeće:
- posjetiti cats
- 1. visa club iz koje vadiš motor, computer, senzore paljenja, crvenu bobinu, zvono getribe, vakum senzor
- 1. G getriba s diskovima, prerađen 2cv nosač getribe i adapter za poluosovine

ili

- 1. 2cv getriba s rupama na zvonu i nosačem senzora
- istokaren visin zamasnjak (možeš skinuti zube s 2cv zamasnjaka i koristiti 2cv anlaser)

I jedan vikend za sve to skupa uvaljati u spaka i spojiti u struju na ovaj nacin.

bluesberry - Page 2 Visam
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptypet ruj 12, 2008 7:34 pm

5 brzinska getriba od GA se nemre staviti ni na koju šasiju serije A, pa ni na superašovu, bez peinaka same šasije i kućice jer je duža od one s 4 brzine,a osim toga to je nepotrebno jer sa takvim motorom ionako može ići brže nego to sve može podnjeti.
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptysub ruj 13, 2008 12:12 am

Ovo je već teeeeeški OT!

Ljudi, skulirajte se i pričajte o gumamam za gs-a u za to predviđenoj garaži.

Blues, s obzirom da je tvoja tema, prepuštam ti uređivanje jezikoplaz


Btw. snail - muzičkiki muzičkiki muzičkiki bravo
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptysub ruj 13, 2008 10:08 am

dakle kak je Duffy rekao ovo je već jako veliki OT i ja g prebacio u garažu za GS/GSA - ovu vašu spiku o gumama pa ju slobodno tam nastavite

https://citroenkluboutlaws.forumakers.com/gs-gsa-garaza-f10/gume-za-gs-a-t590.htm

sad to tam izgleda malo konfuzno - ko iz vedra neba al šta da vam ja radim Wink

nastavljamo u ovom topicu priču o mom tutaču i njegovom makeoveru jel tak? sve komentare rado pročitam te neke s veseljem prihvaćam a druge s gnušanjem odbacujem Wink

nothing personal - justa a matter of individual taste Suspect
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptysub ruj 13, 2008 10:10 am

gle
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptysub ruj 13, 2008 10:35 am

pitanjce za bluesa
Pod prepravljanjem prednjih ruku u vezi nagiba-upravljanja misliš rezanje ruke na kraju, tam di ide spoj bolcna...i ponovno zavarivanje samog kraja pod drugim nagibom onog dijela s rupom za bolcnu?
Tamo mi se nekak čini najlogičnije, uz napomenu da meštar koji to vari treba bit jebeno stručan jer ipak nije se za igrat s takvim stvarima, nije to samo face-lifting tipa stavit ću okrugla svjetla umjesto četvrtastih scratch
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptysub ruj 13, 2008 10:45 am

da, treba prepiliti ruku po originalnom varu i rotirati za par mm (cm) taj spoj

tu:

bluesberry - Page 2 Photo

da bi se od ovoga:
bluesberry - Page 2 Actionrequired

dobilo ovo:
bluesberry - Page 2 Loweredcorrectangle


za sam posao sam mislio pitat možda čak i Ollia da mi to pomogne jer ih je već masu sam radio (a sad je u LJ)...a i lik stvaaaarno zna s metalom...ovo je njegov zadnji posao koji me oduševio

solex

bluesberry - Page 2 Imgp6114

bluesberry - Page 2 Imgp6087

bluesberry - Page 2 Imgp6166
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptysub ruj 13, 2008 10:47 am

no, da opet ne odemo u OT s ovim Solexom evo vam par slikica od nekidan..

bluesberry - Page 2 0000456268_l_0_ww04ut

bluesberry - Page 2 0000456273_l_0_tlxidx

bluesberry - Page 2 0000456270_l_0_mm0nl3
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Emptysub ruj 13, 2008 10:54 am

Deda_ je napisao/la:
gle

ne kužim... scratch
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
Sponsored content





bluesberry - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: bluesberry   bluesberry - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
bluesberry
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: ZAVIRITE U GARAŽE DRUGIH FORUMAŠA-
Forum(o)Bir: