Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!

Go down 
+5
SAHARA 4X4 3:40
HYpic
raindogs
Lakii
citronaut
9 posters
Autor/icaPoruka
citronaut




Broj postova : 6
Join date : 04.02.2008
Lokacija : Zagreb

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptysub srp 05, 2008 2:08 pm

Pozdrav svima!

Sigurno se svi žalimo na skupu naftu i benzin.
Neki će reči zašto se ne ugradi plin.
Ovo što sam našao je nešto revolucionarno i odlučio sam ovo podijeliti s vama.
Na internetu sam našao članak u kojem je opisano kako se svako vozilo, benzinsko ili diesel, bez obzira koliko je staro, pa ćak i motocikl koliko sam vidio može preurediti u vozilo koje se pokreće uglavnom na vodu.
Po ovom bi i Spaček ili AMI bez po muke preradili da idu uglavnom na vodu.
Impresivno, zar ne.
Kompletni kit za ugradnju se može naručiti preko interneta za 97 USD.
A troškovi za gorivo ispadaju stvarno simbolični, barem po ovom što piše.
Sve i više o tome na:
http://water4gas.com/2books.htm?hop=muscle4126
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptysub srp 05, 2008 4:45 pm

Ovo ti je kao one carape i piramide snage koje reklamiraju na TV-u!

banana

Najzanimljiviji dio mi je ono da se elektroliza vode vrsi u tegli Nutelle!
I to sa celicnim??? elektrodama (a sto je s oksidacijom?, svi znamo kako taj metal reagira!)!
Ako zanemarimo cinjecu da je količina energije koja nam treba za elektrolizu vode puuno veca od onog sto cemo dobiti, i zamislimo da je stvarno dobio cisti kisik i vodik u tegli nutelle, onda mozemo zamisliti i jedan veeeeliki BUM! Jer vodik i kisik su jako zivahni kad su skupa, pogoovo u tegli Nutelle!(hint: se sjecamo sta izlazi iz rakete kad ide u svemir?) pakleni!

lol!

Necemo ni spominjati kako se strucno izveden dovod goriva, jer bi mi trebalo jako puno smajlica!


PS. mozda sam ispao malo prenegativan (sorry), izgleda da je ideja obogatiti zrak koji se dovodi u motor rezultatom elektrolize iz tegle Nutelle i zvuci zanimljivo, ali to je glupost! Barem u ovakvoj izvedbi!
[Vrh] Go down
raindogs

raindogs


Broj postova : 228
Join date : 05.02.2008

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptypon srp 07, 2008 9:15 am

Laki, pročitaj malo bolje (s razumjevanjem)!!! lol!
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptypon srp 07, 2008 1:10 pm

Pa tko nebi ovo razumio? :


REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! P389sml


REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Core2


P.S. Xylol nije bas najneskodljivija kemikalija!
[Vrh] Go down
raindogs

raindogs


Broj postova : 228
Join date : 05.02.2008

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptyuto srp 08, 2008 6:54 am

Previše puta sam morao objašnjavati i prepucavati se sa ekipom po forumima i pisati desetke stranica, neću više

Listen kerfuly aj šel tel dis only vans...

1. Da, elektroda oksidira, treba se je promjeniti svakih par godina.
2. Potrebna kol. energije za elektrolizu je 12V - 50A
3. Da, problem je skladištiti vodik, međutim u tegli nutele se vodik proizvodi u količini potrebnoj za rad motora, dakle nema skladištenja.
4. Još je interesantno da je Amer koji je to izmislio...UBIJEN Smile , a ovi su došli do njegovih podataka kaj je objavio na internetu

Međutim nema frke, prvi ćete saznati jel stvar funguje jerbo je elektronika naručena i stigla, čeka ugradnju vjerojatno ovog ljeta... lol!

Još da samo napomenem, problem se javlja u povečanoj temperaturi izgaranja vodika, pa bi moglo doć do pregrijavanja mašina i taljenja ventila, ali vjerujem da će se i to zaobić glomaznijom mašinom recimo od spaka i smanjenom kompresijom...

https://www.youtube.com/watch?v=L6yRn4IAsrU
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptyuto srp 08, 2008 6:58 am

Very Happy jebote za mog haša osim flašice nutele bi moral dodat flašicu kiselih krastavaca da ga pokrene...
[Vrh] Go down
raindogs

raindogs


Broj postova : 228
Join date : 05.02.2008

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptyuto srp 08, 2008 7:27 am

[Vrh] Go down
raindogs

raindogs


Broj postova : 228
Join date : 05.02.2008

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptyuto srp 08, 2008 7:34 am

[Vrh] Go down
SAHARA 4X4 3:40

SAHARA 4X4 3:40


Broj postova : 303
Join date : 06.02.2008
Age : 42
Lokacija : Bolivia

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptyuto srp 08, 2008 9:13 am

Rainy, Ti si fakat ozbiljan sto se tice ovoga? ili je to spacka Tebe i Srecoka praćkica
[Vrh] Go down
http://www.kuhariceukineskojambasadi.hu
raindogs

raindogs


Broj postova : 228
Join date : 05.02.2008

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptyuto srp 08, 2008 9:29 am

Najozbiljniji, osim ak me ne ubiju lobiji Ine i OMVa... lol!
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptyuto srp 08, 2008 10:23 am

raindogs je napisao/la:
Najozbiljniji, osim ak me ne ubiju lobiji Ine i OMVa... lol!

he he mogu te i ja ubit vožnjicom po šumi... verrry goood
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptyuto srp 08, 2008 10:34 am

u dalmaciji ne bi proslo sa flasicom krastavaca. tamo treba staviti flasu od maslina lol!

podneblje je takvo ....

raindogs, bez obzira radi li to ili ne, ocekujemo demonstraciju i detaljni foto session Suspect
[Vrh] Go down
raindogs

raindogs


Broj postova : 228
Join date : 05.02.2008

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptyuto srp 08, 2008 11:06 am

HYpic je napisao/la:

he he mogu te i ja ubit vožnjicom po šumi... verrry goood

Moš mi ga...sam skoro rekel kaj.... lol!
[Vrh] Go down
SAHARA 4X4 3:40

SAHARA 4X4 3:40


Broj postova : 303
Join date : 06.02.2008
Age : 42
Lokacija : Bolivia

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptyuto srp 08, 2008 3:20 pm

mislio si datdu
[Vrh] Go down
http://www.kuhariceukineskojambasadi.hu
nerujuveljudi

nerujuveljudi


Broj postova : 148
Join date : 02.02.2008
Age : 58
Lokacija : ČERVAR-KNEŽIJA

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptyuto srp 08, 2008 3:28 pm

Šitepu šufla loma hiper mahmah kuuullll alo?
[Vrh] Go down
citronaut




Broj postova : 6
Join date : 04.02.2008
Lokacija : Zagreb

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptysub srp 12, 2008 7:16 pm

Evo našao sam kompletnu knjigu u kojoj se detaljno objašnjava rad sustava i sama ugradnja.
Knjiga je u PDF-u i ima 184 stranice.

Evo i linka za download:
http://www.mediafire.com/?o1bemyttfhd
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptypon srp 14, 2008 9:21 am

Cuj, da se razumijemo, i mene ovakve stvari zanimaju i volio bi da ti to profunkcionira ali ono sto sam do sada vidio (ne samo u toj knjizi) je previse manjkavo i nedovoljno.

Ali ipak sretno! cheerzzz

I javljaj nam rezultate!
[Vrh] Go down
grgabx




Broj postova : 23
Join date : 16.04.2008

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptypet stu 07, 2008 10:39 am

hm...ništa se više ne priča o ovoj temi.gdje je zastalo?
[Vrh] Go down
yavanna
Admin
yavanna


Broj postova : 1743
Join date : 02.02.2008
Lokacija : Knežija

REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Emptypet stu 07, 2008 12:33 pm

Pa to izgleda ocito.
Moguce da nije bilo revolucionarnog otkrica. novine
[Vrh] Go down
http://www.igk.hr
Sponsored content





REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty
PostajNaslov: Re: REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!   REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO! Empty

[Vrh] Go down
 
REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4
» moj siroti spale iliti kako dalje?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: OFF TOPIC-
Forum(o)Bir: