Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 C3 - huk vjetra iznad 100 kmh

Go down 
+2
tomica
mrfloyd
6 posters
Autor/icaPoruka
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptypon kol 18, 2008 10:25 am

Pozdrav ekipo,
vlasnik sam C3 1.4hdi exlusive , 2005. , da kucnem o drvo sve mi šljaka ok, jedino me u zadnjih godinu dana počelo smetati to da se čuje huk vjetra iznad 100kmh, onak kao da je prozor malo otvoren, nisu mi znali riješiti u CIB Commercu (Velika Mlaka) , pa zanima me da li imate kakvih iskustava sa takvim nečim?
eh da, jučer pri pranju automobila sam primejtio na haubi da je ispucao lak na površini od 1cm2 , onako kao paukova mreža, koliko znam Citrus ima 7godina jamstvo na prohrđavanje a da li to upada pod to!?

P.S.
nisam bash presretan sa tim servisom, pa znate li kakav bolji? jednom sam se žalio na zvuk struganja prim manjim brzinama/okretajima (nije dobro bila pričvršćena plastika kod akumulatora od zadnjeg servisa) a oni su mi rekli da su spojili auto na računalo i da im nije prijavilo nikakav kvar lol!
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptypon kol 18, 2008 10:43 am

Jamsto na prohrdjavanje ti se odnosi samo na hrdju koja je toliko uznapredovala da lim ima rupu. dakle nist od toga ....

servisi: automehanika i servis u svetoj nedelji (mislim da je auto peba)
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptypon kol 18, 2008 1:17 pm

Nije toćno, imaš pravo na reklamaciju laka ako nije mehanički došlo do oštećenja,ali mora se popraviti u ovleštenom servisu
[Vrh] Go down
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptypon kol 18, 2008 2:28 pm

Deda_ je napisao/la:
Nije toćno, imaš pravo na reklamaciju laka ako nije mehanički došlo do oštećenja,ali mora se popraviti u ovleštenom servisu

OK, hvala, pitam jer sam sa Škodom imao sličan problema pa su mi počeki prodavati priču da mi se prica posrala i nagrizlo!
Znam da ptičji izmet nagriza ali majku mu, ne bi da je kondor i da ne perem auto godinu dana niti kiša pada!
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptypon kol 18, 2008 3:32 pm

Uvijek se izgovaraju, treba biti uporan i nedati se otjerati,krajnja mjera je da spomeneš novine,toga se uvijek boje.Vjeruj mi ja sam radio do 1maja ove godine od 1997 kod Citroen dilera tj. u Automehanici,ko god je bio uporan uspio je . Čak sam im i ja makar sam tamo radio,zaprijetio Večernjakom i sljedeći dan sudom i rješili su reklamaciju.
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptypon kol 18, 2008 6:13 pm

Sto se tice buke vjetra mora da je nesto banalno, znaci ili neki prozor ne zatvara do kraja (mozda je kakav kamencic usao u stazu ili nesto) ili ti neka vrata ne zatvaraju do kraja. Moze biti da su dobila lufta i da treba koji hvatac pritegnuti ili nesto smeta onoj gumenoj brtvi oko vrata (ili bunkera)! Mozda je di iskocila ili se potrgala!

Meni se isto pojavila buka u autu pri vecoj brzini i ponekad bi mi propustao kisu na pod ispod nogu. Ko budala sam mjesecima pregledavao kako vrata stoje i zatvaraju i u kakvom je stanju brtva. Na kraju je ispalo da se ona guma kroz koji idu zice u vrata krivo lomila i ulazila u brtvu...
rain

E da! Imas li mozda na autu one stitnike za vjetar koji se namontiraju na vrh vrata? Ili mozda siber?

Sto se tice laka, stavi sliku, mozda skuzimo kako je nastalo ostecenje! Po ovom sto si opisao nesto ti je lupilo haubu ili odozgora (kamen, tuca, golub sa tvrdom stolicom...) ili ti je neki majstor u ovlastenom servisu zaboravio maknuti alat prije nego je zatvorio haubu! Pogledaj dali ima kakva sitna izbocina ili udubina.

Sto se tice ovlastenih servisa, to ti je lutrija na koga ces naletiti! Uglavnom se izmotavaju iz rada i popravaka i pogotovo reklamacija!

Ako ti jos jednom spoje auto na kompjuter jer si prijavio da ti skripi sic, lijepo se izderi na njih zasto su spavali u skoli, jer prije svakog rada na autu ide vizualna inspekcija! pilica

Sretno!
[Vrh] Go down
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptypon kol 18, 2008 8:38 pm

Lakii je napisao/la:
Sto se tice buke vjetra mora da je nesto banalno, znaci ili neki prozor ne zatvara do kraja (mozda je kakav kamencic usao u stazu ili nesto) ili ti neka vrata ne zatvaraju do kraja. Moze biti da su dobila lufta i da treba koji hvatac pritegnuti ili nesto smeta onoj gumenoj brtvi oko vrata (ili bunkera)! Mozda je di iskocila ili se potrgala!

Meni se isto pojavila buka u autu pri vecoj brzini i ponekad bi mi propustao kisu na pod ispod nogu. Ko budala sam mjesecima pregledavao kako vrata stoje i zatvaraju i u kakvom je stanju brtva. Na kraju je ispalo da se ona guma kroz koji idu zice u vrata krivo lomila i ulazila u brtvu...
rain

E da! Imas li mozda na autu one stitnike za vjetar koji se namontiraju na vrh vrata? Ili mozda siber?




ali kako da se pojavila na obojim prednjim vratima istovremeno? ?
nemam ni šiber ni štitnike!
našao sam na nekom britanskom forumu lika sa C3 1.4HDi ista godina, ali nitko mu nije odogovorio, poslao sam mu PM, pa mozda se javi!
bash ću fotkati pa postam!
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptypon kol 18, 2008 9:21 pm

Deda_ je napisao/la:
Nije toćno, imaš pravo na reklamaciju laka ako nije mehanički došlo do oštećenja,ali mora se popraviti u ovleštenom servisu

to je odvojeno jamstvo koliko ja znam. neznam koliko je za Citroena. Obicno jamstvo na lak bude dosta krace nego na prohrdjavanje ...
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptypon kol 18, 2008 9:24 pm

Kolko se sjećam na lak je 6 ili 7 godina na prohrđavanje 12
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptyuto kol 19, 2008 8:29 am

mrfloyd je napisao/la:

ali kako da se pojavila na obojim prednjim vratima istovremeno? ?
nemam ni šiber ni štitnike!
našao sam na nekom britanskom forumu lika sa C3 1.4HDi ista godina, ali nitko mu nije odogovorio, poslao sam mu PM, pa mozda se javi!
bash ću fotkati pa postam!

Hm...

Se to bas cuje oko vrata? Morat ces ugasiti radio i naculiti usi kad vozis brze, treba skuziti odkud tocno dolazi buka! Pri vecoj brzini ubaci auto u ler da ti ne smeta buka motora i pazljivo slusaj! Jer to moze biti stvarno svasta, mozda i da se koji poklopac ili cep pomaknuo sa onih otvora koji vode iz kabine prema motoru...

P.S. na koji britanski forum ides?
[Vrh] Go down
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptyuto kol 19, 2008 1:50 pm

Lakii je napisao/la:


Hm...

Se to bas cuje oko vrata? Morat ces ugasiti radio i naculiti usi kad vozis brze, treba skuziti odkud tocno dolazi buka! Pri vecoj brzini ubaci auto u ler da ti ne smeta buka motora i pazljivo slusaj! Jer to moze biti stvarno svasta, mozda i da se koji poklopac ili cep pomaknuo sa onih otvora koji vode iz kabine prema motoru...


Slušao sam već i kada vozim i kada sam suvozač, u oba slučaja se čuje koliko kužim sa prednje gornje strane,nekako iznad retrovizora ali ne mogu skužiti da li je prozor ili spoj vrata i šasije!
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptyuto kol 19, 2008 3:27 pm

Pazi ovu ideju!

Ako imas mobitel sa snimanjem zvuka (ili diktafonom), po mogucnosti neki stariji!
Lijepo upali snimanje i dok vozis prolazi mobitelom preko sumnjivih dijelova! Dok pomices mobitel fino izgovaraj di ga stavljas da bis kasnije kod preslusavanja znao.
Mikrofoni na mobitelima su dosta losi i buka, sum ili propuh bi se trebali cuti dosta dobro!

Mozda glupo zvuci ali "a je to!" metode daju najbolje rezultate! banana
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptyuto kol 19, 2008 3:52 pm

Svaka čast,lukava ideja. jihihihihi pljesak
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptysri kol 20, 2008 6:10 am

Ako se pojavilo na obje strane, i vozačkoj i suvozačkoj možda nije greška na vratima. Pada mi na pamet da bi moglo biti nrešto u vezi s haubom. Primjetio sam na C4 kod velike brzine, preko 150 da rub haube (onaj dio bliže vjetrobranu) podrhtava. Hauba u tome dijelu nalježe na gumu koja je namontirana na plastični dio koji je dosta fleksibilan. Na C3 vidim da je taj plastični dio između haube i vjetrobrana puno čvršći al svejedno moguće je da tu dolazi do problema. Ako hauba ne nalježe dobro na gumu moglo bi se desiti da kod veće brzine nastaje sranje kad veća količina zraka prolazi kroz prostor motora a ne odlazi sva prema dolje i prema kotačima nego dio izlazi prema vjetrobranu. Možda sve to poremeti aerodinamiku pa se pojavljuje buka pri vrhu vjetrobrana, na spoju s vratima. Možda je teorija bezveze, nemam pojma o aerodanimici al eto palo mi je na pamet...
[Vrh] Go down
dudum

dudum


Broj postova : 44
Join date : 26.02.2008
Age : 47
Lokacija : Gornji grad, Siget, Sesvete (samo garaža)

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptyčet pro 04, 2008 1:17 am

Deda_ je napisao/la:
Kolko se sjećam na lak je 6 ili 7 godina na prohrđavanje 12

2 na auto, 3 na boju, 12 nalim putničkog programa.. ali ako je oštečenje od kamenčića to ti neče priznati.. i BTW.. sve to odobrava CH!! dakle bilo koji servis da odeš..slikat če..poslati u CH i ražiti odobrenje...
[Vrh] Go down
http://www.cib-commerce.hr
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptyčet pro 04, 2008 6:27 am

Kaj nije produžena garancija na mehaniku na 3 godine?
[Vrh] Go down
dudum

dudum


Broj postova : 44
Join date : 26.02.2008
Age : 47
Lokacija : Gornji grad, Siget, Sesvete (samo garaža)

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptyčet pro 04, 2008 8:37 am

Deda_ je napisao/la:
Kaj nije produžena garancija na mehaniku na 3 godine?

ne, ne..dvije auto tri boja 12 lim, a 5 lim kod teretnog programa... produžena garancija je 3g-70000km, 4g-100000km, 5g-120000
[Vrh] Go down
http://www.cib-commerce.hr
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptyčet pro 04, 2008 8:39 am

A moraće,Fiat,Opel su na 5 godina,Kia na 7 god......................
[Vrh] Go down
dudum

dudum


Broj postova : 44
Join date : 26.02.2008
Age : 47
Lokacija : Gornji grad, Siget, Sesvete (samo garaža)

C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Emptyčet pro 04, 2008 8:47 am

Deda_ je napisao/la:
A moraće,Fiat,Opel su na 5 godina,Kia na 7 god......................

Fiat ti je 5 samo uz njihovo financiranje.. Za ove druge neznam.. To i mi možemo ali ti auto košta nekoliko 10aka tisuća kuna više..(servis pro i plus)
[Vrh] Go down
http://www.cib-commerce.hr
Sponsored content





C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty
PostajNaslov: Re: C3 - huk vjetra iznad 100 kmh   C3 - huk vjetra iznad 100 kmh Empty

[Vrh] Go down
 
C3 - huk vjetra iznad 100 kmh
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: C1, C2, C3, PLURIEL GARAŽA-
Forum(o)Bir: