Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 C4 Picacco (5 seats)

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptyčet kol 21, 2008 7:47 am

Vidim da ovaj podforum zjapi prazan, nema korisnika ili ...?
U dogledno vrijeme si planiram nabaviti tog ljepotana, pa sam malo neodlučan koi motor uzeti (boju i opremu znam odavno hehe)
Koliko kužim 2.0hdi ima samo sa automatic/tiptronic mjenjačem i čitam po reviewvima da jako trza!
Interesantan mi je sada ovaj 1.8 benzinac pa pukuti plin u njega, da li znate ima li kakvih problema pri ugradnji plina u njega?
Da li općenito C4 Picasso ima problema/felera , novi je model pa da se nije potrala kakva greška?
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptyčet kol 21, 2008 7:59 am

Very Happy ima korisnika al očito su zadovoljni svojim pilama pa nemaju razloga se žalit na iste...

osobno sam u nekoliko navrata fural mali i veći picaso istina bog samo hdi verzije i šta reći osim super auteki... do sad nisam čul neke pritužbe na njih očito se citroen malo potrudio oko njih...
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptyčet kol 21, 2008 2:29 pm

Nije istina da automatic trza navozio sam se i velikog i malog Picasa i sve je ok, prva serija je imala problema sa kvaćilom ,ali to je otklonjeno. Bezinca ti ne preporućam ako misliš ugrađivat plin,nisu im usklađeni kompići,pa ima previše problema.
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptyčet kol 21, 2008 7:40 pm

Deda_ je napisao/la:
Bezinca ti ne preporućam ako misliš ugrađivat plin,nisu im usklađeni kompići,pa ima previše problema.

mislim da to ovisi i o proizvodjacu plinskog sustava. ali je previse to novaca za eksperimentiranje .... Mislim da je 1.8 motor isti koji sam ja imao u Xantiji, malo moderniziran. Dobro je on isao na plin, ali nisam nikad uspio podesiti potrosnju koja je uvijek bila oko 20% veca od one kada se vozi na benzin.
[Vrh] Go down
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptyčet kol 21, 2008 7:59 pm

a majku mu!
Auto je 1600kg ak se ne varam, a to mi se čini malo too much za benzinca bez plina!
A dizelaču sada kupovati mi se bash i ne da, jest da sada imam hdi-a i uber zadovoljan sam, ali ipak ne radim toliko km-a!

novine
[Vrh] Go down
Gost
Gost




C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptyčet kol 21, 2008 8:52 pm

2.0 hdi sa robotiziranim je super, bar onaj što sam ja vozio. tu i tamo se pojavi koji cvrčak, recimo na ovom je pri visokim okretajima nakratko zacvrčalo nešto iza pretinca za rukavice, živcira plastika oko radija (ne znam jel na svima ista, ovo je bila neka gumirana s koje se gulila guma). super leži, super ide, kad se zagrije tih je motor, općenito je dobro prigušen ovjes pa se čuje puno manje nego na starom picassu, i auto djeluje puno čvršće i puno bolje upija rupe od starog picassa. nekako mi 1.8 benzinac zvuči preslabo za taj auto, on je prije za xsaru picasso prava mjera, tu treba bar 2.0 benzinac.
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptypet kol 22, 2008 5:34 am

Ovo sa plinom,neznam toćno u čemu je problem,ali jako puno ljudi imaju problema koji su ugradili plin na nove citroene,stalno se nešto kvari i to baš na elektronici,raspitaću se malo kompić mi je baš koji radi na elektronici i elektrici u servisu,pa javim .
[Vrh] Go down
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptypet kol 22, 2008 7:28 am

E mrak, kada bi iskopao u čemu je bed !!!

Ma, da li bih pretjerano bilo reći da sa Hdi-jima fakat nema problema, a da su benzinci problematični!?
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptypet kol 22, 2008 8:39 am

Deda_ je napisao/la:
Ovo sa plinom,neznam toćno u čemu je problem,ali jako puno ljudi imaju problema koji su ugradili plin na nove citroene,stalno se nešto kvari i to baš na elektronici,raspitaću se malo kompić mi je baš koji radi na elektronici i elektrici u servisu,pa javim .

cija je elektronika u novim citracima? Sagem?
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptypet kol 22, 2008 8:50 am

mrfloyd je napisao/la:
E mrak, kada bi iskopao u čemu je bed !!!

Ma, da li bih pretjerano bilo reći da sa Hdi-jima fakat nema problema, a da su benzinci problematični!?

treba razdvojiti dvije stvari: motori + elektronika

Svi ovi veci Citroenovi motori su vise-manje nepoderivi. Ono sto najvise gnjavi su razne elektronicke komponenete (npr. ventilacija, bobina, senzori, pumpe goriva, brisaci i slicno).

Mislim da ti Deda mozda moze konkretno za neki model iskopati info, Meni je moja Xantija sto se svega tice bila super, vozio sam ju 3 godine sa 1.8 motorom. Od bitnijih kvarova elektronika od klime (uspio jeftino popraviti) i pumpa goriva. Motor super, matrijali unutra super. Najveca zamjerka je bila nedovoljno kruta karoserija, ali mislim da je na novim modelima to ok.
[Vrh] Go down
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptypet kol 22, 2008 1:42 pm

tomica je napisao/la:
Najveca zamjerka je bila nedovoljno kruta karoserija, ali mislim da je na novim modelima to ok.

To kruta karoserija, mislis pod time kada pogodis rupu/rupe na cesti onda imas onaj klopotav zvuk.
Imam Hyundai Getza , službenog, i na neravnoj cesti (udubine ne rupe) bolji mi moj C3 ali kada zveknem u jae udubine (čitaj: rupe), bolji mi Getz!

Nego da se vratim C4 Picassu, daklem da li je
1.6hdi preslab za njega?
1.8 preslab ili taman
2.0hdi nabolji(najskuplji) izbor


Imam nek žnjoru u Švicarskoj (kum), pa sam mislio gore kupiti cca godinu dana starog pa da znam šta gledati a šata izbjegavati, definitivno bih volio
bubnuti plin da mi bude jeftninije, ali ak ne ide onda ne ide!
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptypet kol 22, 2008 4:33 pm

mrfloyd je napisao/la:
tomica je napisao/la:
Najveca zamjerka je bila nedovoljno kruta karoserija, ali mislim da je na novim modelima to ok.

To kruta karoserija, mislis pod time kada pogodis rupu/rupe na cesti onda imas onaj klopotav zvuk.

ne, mislio sam na uvijanje karoserije: penjes se na rinzol i tocno po skripanju plastike cujes kako se karoserija uvija ....

vozio sam jednom prilikom stari C5 i nisam to primjetio, tako da mislim da je to rijeseno Wink
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptypet kol 22, 2008 5:22 pm

Danas sam razgovarao s dečkima iz servisa u Automehanici o problemu plina u Citračima. Stvari su ovakve: problem nije u elektronici nego u ubrizgivaćima. Svi noviji auti imaju ubrizgivaće za svaki cilindar posebno, znaći više nema monopoint ubrizgavanja preko usisne grane. Kad auto radi na plin ubrizgivaći rade na suho i riknu,znaći nije dovoljno ono malo rada kod paljenja na benzin.Još prije toga dolazi do štopanja dizna jer se griju a kroz njih ne prolazi ništa. Inaće nije to problem samo kod Citroena i Peugeota već i kod drugih automobila koji su počeli proizvoditi motore sa takvim ubrizgavanjem.Garancija koju daju kod montaže plina je jako upitna ,kako dokazati zašto su se poderali.Evo toliko o tome problemu,ja samo prenosim što su mi kolege rekle,osobno nemam s time iskustva. Dok sam ja vozio aute na plin sve je bilo drugaćije nego danas,danas više ni plin nije isti, a na moju žalost nisam ni ja,he,he. novine vještica
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptypet kol 22, 2008 9:53 pm

Deda_ je napisao/la:
Danas sam razgovarao s dečkima iz servisa u Automehanici o problemu plina u Citračima. Stvari su ovakve: problem nije u elektronici nego u ubrizgivaćima. Svi noviji auti imaju ubrizgivaće za svaki cilindar posebno, znaći više nema monopoint ubrizgavanja preko usisne grane. Kad auto radi na plin ubrizgivaći rade na suho i riknu,znaći nije dovoljno ono malo rada kod paljenja na benzin.Još prije toga dolazi do štopanja dizna jer se griju a kroz njih ne prolazi ništa. Inaće nije to problem samo kod Citroena i Peugeota već i kod drugih automobila koji su počeli proizvoditi motore sa takvim ubrizgavanjem.Garancija koju daju kod montaže plina je jako upitna ,kako dokazati zašto su se poderali.Evo toliko o tome problemu,ja samo prenosim što su mi kolege rekle,osobno nemam s time iskustva. Dok sam ja vozio aute na plin sve je bilo drugaćije nego danas,danas više ni plin nije isti, a na moju žalost nisam ni ja,he,he. novine vještica

mislim da je fora u sljedecem: kako se brizgaljke za benzin ne koriste puno, zaostali benzin u njima se sasusi i malo po malo se nakupi nekakav talog koji ih zastopa. Navodno redovito dodavanje aditiva u benzin pomaze. Ako ne, brizgaljke se mogu ultrazvucno ocistiti. Neznam mogu li bas riknuti. U svakom slucaju sve su to rizici koji u konacnici produljuju vrijeme dok se instalacija isplati.

Ja bi rekao ovako: da radim izuzetno puno kilometara isao bi na plin. U suprotnom ne bas. za godinjih 15000km se ne isplati mrdat po tome ...

Ja na Xantiji niti nakon 30000 km nisam isplatio instalaciju i atest. Jos bi oko 10000 km trebalo da dodjem na nulu ....
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptysub kol 23, 2008 8:56 am

Ma ćinimi se da je opet ovo lov u mutnom, nekada je plin sa novom bocom koštao i to vrhunski uređaji recimo BRC max 500DM,ATEST I OSTALE KEREFEKE 100dm i mogao i sa ga i sam ugraditi.danas moraš imat atest od servisa koji ga ugrađuje i još platiti njima na tahničkom
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptysub kol 23, 2008 10:47 am

Ovo sto ste rekli o rikavanju benzinskih brizgaljki mi nema bas previse logike, jer injektori se MORAJU isključiti kad ne rade (zajedno sa pumpom goriva), to se elegantno rijesi preko releja, neovisno dali je monopoint ili multipoint.
Za ostecenja od topline nemam pojma.
Sta ces, ja imam plin na dobri, stari karburator sistem pa me ne brinu previse ove napredne stvari...

Za malo vise detalja o plinskim instalacijama bi vam bilo dobro skoknuti na autoplin forum, decki su dosta dobri!
Puno informacija i savjeta a i ljudi tamo znaju znanje!

http://www.autoplin-forum.com
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Emptysub kol 23, 2008 6:32 pm

Lakii je napisao/la:
Ovo sto ste rekli o rikavanju benzinskih brizgaljki mi nema bas previse logike, jer injektori se MORAJU isključiti kad ne rade (zajedno sa pumpom goriva), to se elegantno rijesi preko releja, neovisno dali je monopoint ili multipoint.

http://www.autoplin-forum.com

pumpa goriva cijelo vrijeme radi ... ! cak sam cuo i pricu da ako se stalno vozis na rezervi, pumpa goriva rikne jer se ne hladi kak treba. Zato je kao preporuka da se uvijek ima napunjeno bar 1/4 rezervara benzina.
[Vrh] Go down
Sponsored content





C4 Picacco (5 seats) Empty
PostajNaslov: Re: C4 Picacco (5 seats)   C4 Picacco (5 seats) Empty

[Vrh] Go down
 
C4 Picacco (5 seats)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: PICASSO, C4 PICASSO GARAŽA-
Forum(o)Bir: