Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 zamjena motora

Go down 
+2
DaffyDuck
Šarko
6 posters
Autor/icaPoruka
Šarko




Broj postova : 4
Join date : 03.05.2008
Age : 42
Lokacija : zd-ši

zamjena motora Empty
PostajNaslov: zamjena motora   zamjena motora Emptypet ruj 05, 2008 10:08 pm

Imam visu super e. vozi na tri cilindra, šta bi bilo super kad bi u pitanju bila dvocilindrašica, ali nije. nabavio sam jednog ax-a 11 trs, i sad me zanima može li se njegov motor prebaciti u visu. ako itko zna, bio bih zahvalan na par informacija
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

zamjena motora Empty
PostajNaslov: Re: zamjena motora   zamjena motora Emptysub ruj 06, 2008 7:17 am

Prebacih ovu temu u Visa, LNA i AX garažu afro
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

zamjena motora Empty
PostajNaslov: Re: zamjena motora   zamjena motora Emptypon ruj 08, 2008 6:57 am

Šarko je napisao/la:
Imam visu super e. vozi na tri cilindra, šta bi bilo super kad bi u pitanju bila dvocilindrašica, ali nije. nabavio sam jednog ax-a 11 trs, i sad me zanima može li se njegov motor prebaciti u visu. ako itko zna, bio bih zahvalan na par informacija

taj problem s tri cilindra imam povremeno i ja kreni od jednostavnih stvari svjećice kablovi itd...
mislim da nemožeš od ax prebacit motor samo tako jel jednostavno nisu isti motori ti vjerojatno u svojoj vizi imaš motor od peugeota koji je u istom kućištu s getribom...
[Vrh] Go down
Šarko




Broj postova : 4
Join date : 03.05.2008
Age : 42
Lokacija : zd-ši

zamjena motora Empty
PostajNaslov: Re: zamjena motora   zamjena motora Emptypon ruj 08, 2008 7:11 am

nisu svjećice nego ventili, a vjerojatno i prstenovi. skidanje glave, itd... 1500kn minimalno, a motor ionako u banani pa mi se baš i ne isplati. od jučer vozi na dva cilindra. ax je u odličnom stanju, poklonio mi ga prijatelj, i vjerojatno će svaki mehaničar reći da sam lud šta želim iz njega prebacit motor u 25 godina staru "kantu", ali ta kanta me nikad nije ostavila na cesti (ni ovakva kakva je) pa neću ni ja nju. a i ax je ružan u božju mater
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

zamjena motora Empty
PostajNaslov: Re: zamjena motora   zamjena motora Emptypon ruj 08, 2008 7:28 am

A ružan jest, u ono doba su svi auti bili ružni, valjda je svima falilo inspiracije.Izvadi jedan i drugi motor, izmjeri nosaće na kojima stoje , u principu mislim da bi se dalo .bez nekih velikih preinaka,bitne su samo poluosovine, dali im odgovara dužina i dali pašu na zube glavćine ili ih možda možeš spojitri od Vise na getribu AXa
[Vrh] Go down
boki01

boki01


Broj postova : 69
Join date : 03.06.2008
Age : 53
Lokacija : Loznica

zamjena motora Empty
PostajNaslov: Re: zamjena motora   zamjena motora Emptyuto ruj 09, 2008 12:17 pm

Verovatno ce biti neophodne male modifikacije na nosacima jer kao sto rece Hipic, na Visinom motoru su menjac i blok motora u istom kucistu, a kod AX-a je klasika, posebno menjac, posebno motor.

Ne znam kakva je konstrukcija tih motora. Pretpostavljam da su skroz razliciti, na starom lanac, na novom nazubljeni remen... Ako se kojim slucajem poklapaju kosuljice cilindara i precnik klipova, moglo bi se bar to prepakovati???
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

zamjena motora Empty
PostajNaslov: Re: zamjena motora   zamjena motora Emptyuto ruj 09, 2008 12:59 pm

Ma to je neuspjela kombinacija sa Renaultom 14.
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

zamjena motora Empty
PostajNaslov: Re: zamjena motora   zamjena motora Emptyuto ruj 09, 2008 8:15 pm

Ja sam lud za neuspjesnim kombinacijama lol! nikad ne odustajem, a vecina pokusaja je dobra ideja robi i onda dim ili eksplozija malj ganovi patenti... plink!
[Vrh] Go down
Šarko




Broj postova : 4
Join date : 03.05.2008
Age : 42
Lokacija : zd-ši

zamjena motora Empty
PostajNaslov: Re: zamjena motora   zamjena motora Emptyuto ruj 09, 2008 10:13 pm

ma nabavio drugu Visu (11RE). 84.god., 140 000km, 2500kn, prvi vlasnik (stari oficir jna. to su najbolji vlasnici. vjerojatno ju je svako jutro postrojavao). u servisnoj knjižici ima popis svih izmjena ulja unatrag 24 godine, ono po vojnički. karoserija odlična, jedino šta fali je ona mala lajsnica uz prednji lijevi far, i za to mi se čovjek ispričao, ne zna kad i kako se to dogodilo. cijeli dan se vozikao (registrirana), a sad od uzbuđenja ne spavam. šta se tiče prve Vise, a jebiga, dat ću joj da se seksa sa ovom novom. dio unutra, dio van.. možda prebacim volan. ax-a vratio s gnušanjem. nije to citroen, to je neka predglobalistička podvala
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

zamjena motora Empty
PostajNaslov: Re: zamjena motora   zamjena motora Emptyuto ruj 09, 2008 10:27 pm

Nemoj tako, ljutice se neki, ruzan je ali sta rec, ni citroencici nisu ko nekad... imaju motorce od peugeota... ljutito
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

zamjena motora Empty
PostajNaslov: Re: zamjena motora   zamjena motora Emptysri pro 17, 2008 4:57 pm

Very Happy već nekoliko kišnih dana brdo mi je bilo prekratko da upalim vizu na guranac i tako nakon gruntanja kaj bi sve moglo biti jedna grabica na cesti mi je otkrila kvar...

kabel kaj ide od bobine do frtajlera je opal ali zato kaj je na frtajleru bil strgan onaj pipac na kaj se nabija kabel tj vanjski gumeni dio gdje je naravno ulazila vlaga i smeće a sam kabel je bil na pola skuren zbog slabog kontakta...

odoh do obližnjeg duća pljunuh stotinjak kuna za nove i pila radi ko nova... cheers
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

zamjena motora Empty
PostajNaslov: Re: zamjena motora   zamjena motora Emptysri pro 17, 2008 5:23 pm

Uh danas mi opal zadnji lonac na cesti.Stavio sam ga u ptrljažnik i doma.Idem ga sad zašarafiti i zašvasati jebo ga padanje,nebu više. malj
[Vrh] Go down
Sponsored content





zamjena motora Empty
PostajNaslov: Re: zamjena motora   zamjena motora Empty

[Vrh] Go down
 
zamjena motora
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Humanitarka - vadjenje motora iz GA

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: LNA, VISA GARAŽA-
Forum(o)Bir: