Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Problemi pri jutarnjem paljenju

Go down 
+4
tomica
spackarica
SAHARA 4X4 3:40
Ante 2cv
8 posters
Autor/icaPoruka
Ante 2cv
Admin
Ante 2cv


Broj postova : 403
Join date : 02.02.2008

Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Emptyuto sij 20, 2009 10:11 pm

U zadnje vrijeme nakon onih niskih temperatura imam problema sa prvim jutarnjim paljenjem.Nakon prvog verglanja auto se upali i zgasi nakon 3 sekunde i tako otprilike 5 puta.Nakon par pokusaja upali i jako slabo radi dok(po mojoj prosudbi ne povuce benzin) i zatim radi na normalnoj turazi.Prilikom gasenja tih prvih par puta zna se cuti piskutavi zvuk kao da negdje izbija zrak i to se isto desava dok auto nije dovoljno topao pa stisnem malo jaci gas.E sad ja imam par pretpostavki al svaka pomoc je dobrodosla da ne raskapam bezveze.Mislim da je problem u AC pumpi ili u dihtungu fergazera.Nakon tog prvog paljenja tokom dana nemam nikakvih problema.
[Vrh] Go down
SAHARA 4X4 3:40

SAHARA 4X4 3:40


Broj postova : 303
Join date : 06.02.2008
Age : 42
Lokacija : Bolivia

Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Re: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Emptyuto sij 20, 2009 10:15 pm

moj pali i bez chok-a. pa ako moj upali s tvojim nikakvih problema ne bi trebalo biti. stiskaj gas malo i da vidis explozije!!! samo gas gas gas
[Vrh] Go down
http://www.kuhariceukineskojambasadi.hu
Ante 2cv
Admin
Ante 2cv


Broj postova : 403
Join date : 02.02.2008

Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Re: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Emptyuto sij 20, 2009 10:20 pm

Probao sam vec te metode.Kada auto upalim i stisnem gas u namjeri da povuce bengu auto bas napravi taj piskutavi zvuk i zgasi se.
[Vrh] Go down
SAHARA 4X4 3:40

SAHARA 4X4 3:40


Broj postova : 303
Join date : 06.02.2008
Age : 42
Lokacija : Bolivia

Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Re: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Emptyuto sij 20, 2009 10:36 pm

pumpaj gasom
[Vrh] Go down
http://www.kuhariceukineskojambasadi.hu
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Re: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Emptysri sij 21, 2009 7:56 am

po onim simptomima kaj si mi jučer rekao meni je to zgledalo ko kad mi se jednom zaštopal malo lajtung od goriva.
par dana je bilo tak ko tebi dok se jednom nije skroz zaštopalo.

kad si zadnji puta čistio tank? jel' ti metalni?
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Re: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Emptysri sij 21, 2009 8:52 am

da ti nije crijevo za dovod goriva porozno? pretpostavljam da bi skuzio da curi negdje.

Sto se tice pumpe za bengu: boca od kole, napuni benzinom i crijevo direkt na fergu (slobodan pad), pa vidi kak onda pali. Ili stavi malo benzina ravno u fergu. morao bi odmah kresnut. Tak sam ja svojeg GA kad ga nisam dugo palio ...

Meni se slicno Xantija ponasala kad sam zamijenio pumpu goriva, a nisam dobro ucvrstio crijeva koja idu prema motoru.... Jest da je razlika u svjetlosnim godinama, ali mi svejedno nekako vuce na pumpu ili crijeva vezana na nju (neipravno, porozno, zstopano ...)
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Re: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Emptysri sij 21, 2009 9:34 am

Very Happy lima probaj restartat glavni komp na spaku ak nije to probaj kupit bengu...
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Re: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Emptysri sij 21, 2009 9:48 am

Ante 2cv je napisao/la:
U zadnje vrijeme nakon onih niskih temperatura imam problema sa prvim jutarnjim paljenjem.Nakon prvog verglanja auto se upali i zgasi nakon 3 sekunde i tako otprilike 5 puta.Nakon par pokusaja upali i jako slabo radi dok(po mojoj prosudbi ne povuce benzin) i zatim radi na normalnoj turazi.Prilikom gasenja tih prvih par puta zna se cuti piskutavi zvuk kao da negdje izbija zrak i to se isto desava dok auto nije dovoljno topao pa stisnem malo jaci gas.E sad ja imam par pretpostavki al svaka pomoc je dobrodosla da ne raskapam bezveze.Mislim da je problem u AC pumpi ili u dihtungu fergazera.Nakon tog prvog paljenja tokom dana nemam nikakvih problema.
ako si ziher da ti je čok i smjesa OK, probaj: postoje adaitvi za čišćenja kompletnog sustava ubrizgavanja. i za karb i za inject. recimo STP i liqui moly su oko 50kn. napuni rez. do vrha i usipaj taj aditiv. ali kako tebi kašlje i kada je hladan i pod čokom, probaj kupiti taj aditiv, pa usipaj u rezervoar koji je napunjen manje od 1/4 ili najbolje što manje goriva, i ostavi auto da radi do pola sata. zatim se polako otpeljaš na benzinsku i napuni rezervoar gorivom...
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Re: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Emptysri sij 21, 2009 9:59 am

HYpic je napisao/la:
Very Happy lima probaj restartat glavni komp na spaku ak nije to probaj kupit bengu...

lol!

ako je komp riknuo, imam ti ja od GSA. pase na seraf ....
[Vrh] Go down
Ante 2cv
Admin
Ante 2cv


Broj postova : 403
Join date : 02.02.2008

Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Re: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Emptysri sij 21, 2009 11:09 am

Sa crijevima je sve u redu.Probat cu sa ovim STP sredstvom posto ga vec imam doma pa cu vidjet dal ima kakvih rezultata.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Re: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Emptysri sij 21, 2009 3:43 pm

a da ti se nije možda samo pomaknuo kut paljenja....
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Re: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Emptysri sij 21, 2009 8:50 pm

Ma bez brige, meni se to na spaku oduvjek dešavalo po zimi a sad imam po redu ko zna koji motor i frgić i ac pumpu.
Trebaš samo skužit sistem koji spale voli, moj kresne s povučenim čokom otprve i ukoliko odma ne popustim čok na pola i malo ne pumpam gas isto crkne i pri tom kihne. To "kihanje" koje se čuje pri tome ti je ustvari eksplozija benzina u usisnoj grani, dobije puno benzina a malo zraka jer mu je čok povučen. Dakle čim motor upali odma vrati čok do prvog zuba i probaj malo eksperimentirat s gasom, samo dva-tri puta pumpneš i onda držiš stisnut gas otprilike do pola ili kako već tvoj spale hoće. Ako ni to ne upali onda stvarno probaj resetirat putno računalo ili probaj napravit upgrade. Čudne su to zvjerke, svaki spale ima neke svoje mušice
[Vrh] Go down
Sponsored content





Problemi pri jutarnjem paljenju Empty
PostajNaslov: Re: Problemi pri jutarnjem paljenju   Problemi pri jutarnjem paljenju Empty

[Vrh] Go down
 
Problemi pri jutarnjem paljenju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Veliki problemi sa hidraulikom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: A-SERIJA GARAŽA-
Forum(o)Bir: