Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
ExOduS

ExOduS


Broj postova : 55
Join date : 18.12.2008
Age : 34
Lokacija : Vukovar

Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Empty
PostajNaslov: Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a   Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Emptypon oľu 23, 2009 6:21 pm

Zanima me mogucnost ugradnje dvogrlog karburatora na trenutni motor od BX-a.
Motor je D2A 1986' 1.9 sa 105ks i Solex-ovim 34-34-Z1 karburatorom.

Treba li vam mozda shema motora?

Htio bi naci dvogrli karburator koji odgovara tome motoru, naravno ako se to uopce moze naci.
I kad vec tu pitam gdje mogu naci felge koje bi pasale (odgovarale) bx-u? dobio sam te peugeotove ali su lose.. i unistile su mi glavcine na zadnja 2 tocka, najradje bi original felge.


Znaci..

jel felge sa BX- GTi-a 16v odgovaraju mome BX-u
i
ako ne, gdje mogu naci felge koje odgovaraju, Citroen je to zakompliciro, peugeot-ove odgovaraju, djelomicno, sprijeda bez problema ali ne odozada, odozada diraju karoseriju.. a ja bas zelim felge =)
[Vrh] Go down
http://www.vuhard.com
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Empty
PostajNaslov: Re: Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a   Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Emptyuto oľu 24, 2009 5:09 pm

Sta bis htio zamjenski karburator? Sta fali ovom?
Solex 34-34 Z1 su bili dosta cesti i trebao bis bez problema naci i dijelove za njega (dizne i brtve) i kompletne karburatore!
Koristili su se i Weber 34-34 DRTC ali te ces teze naci!


Sta se tice felgi, sa GTi-a ce ti biti dobre! Pasu ti sve PSA felge do dimenzije 195! Ako ti te felge struzu postoji mogucnost da su ti lezajevi zadnjih ruku otisli i kotaci ti stoje krivo! A i mozes pobrusiti unutarnji rub zadnjeg blatobrana ako su jako knap...


ExOduS je napisao/la:
dobio sam te peugeotove ali su lose.. i unistile su mi glavcine na zadnja 2 tocka, najradje bi original felge.

Ovaj dio mi nije jasan??

PS. i sprijeda ti velike dimenzije felgi nisu dobre jer ce strugati u sajlu rucne i ostatak podvozja! Za BX-a ti je optimalmo 185, i vizualno i funkcionalno!
[Vrh] Go down
ExOduS

ExOduS


Broj postova : 55
Join date : 18.12.2008
Age : 34
Lokacija : Vukovar

Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Empty
PostajNaslov: Re: Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a   Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Emptyuto oľu 24, 2009 9:46 pm

tocno tako Peugeot-ove felge su sjele sprijeda bez ikakvih problema (14') ali odozada su ipak malo strugali, lezajevi su novi, sa starima je izgledao ko' pijana baba.

Pokusati cu naci original felge sa GTi-a, ako ne, neke Citroenove onda..

Za carb, mislio sam mozda dvogrli karburator.. ovaj trenutni nije dvogrli, a ipak dvogrli dize malo snagu Wink
[Vrh] Go down
http://www.vuhard.com
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Empty
PostajNaslov: Re: Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a   Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Emptysri oľu 25, 2009 5:49 pm

Cuj, ti motori s karburatorom u svim izvedbama pljuju oko 105 konja, tako da ti nema previse smisla oko toga petljati! Jedina stvar koja ti moze porasti je potrosnja...

PS, pa sta nije taj karb. sa doplim grlom?
[Vrh] Go down
ExOduS

ExOduS


Broj postova : 55
Join date : 18.12.2008
Age : 34
Lokacija : Vukovar

Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Empty
PostajNaslov: Re: Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a   Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Emptysri oľu 25, 2009 8:20 pm

BX Sport je koristio isti motor samo sa 2 dvogrla karb-a Solex.a.


Zadnja promjena: ExOduS; ned svi 24, 2009 1:13 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.vuhard.com
ExOduS

ExOduS


Broj postova : 55
Join date : 18.12.2008
Age : 34
Lokacija : Vukovar

Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Empty
PostajNaslov: Re: Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a   Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Emptysri oľu 25, 2009 8:24 pm

ExOduS je napisao/la:
je, krivo sam imenovo temu, htio sam rec 2 dvogrla, za svaki cilindar po jedan

neznam, BX Sport je koristio isti motor samo sa 2 dvogrla karb-a Solex.a.
[Vrh] Go down
http://www.vuhard.com
Sponsored content





Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Empty
PostajNaslov: Re: Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a   Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a Empty

[Vrh] Go down
 
Dupli (dvogrli) Karburator za BX-a
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» karburator mi u k
» karburator?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: BX GARAŽA-
Forum(o)Bir: