Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Sve i svašta

Go down 
+16
hmrkovic
Lakii
SAHARA 4X4 3:40
Dalibor
His master voice-Alan
stemer
ibralic
izunec
BiXic
spackarica
clouseau
lega2cv
Gery
srdjanGS
turBina
DaffyDuck
20 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
lega2cv

lega2cv


Broj postova : 471
Join date : 04.02.2008
Age : 54
Lokacija : osijek

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptypet tra 11, 2008 12:16 pm

sve zavisi i u kakvom stanju kupis cx... treba gledati da se u startu uzme dobar...jos ih koji su od poznatih vlasnika i koji su odrzavani i jako dobrom stanju...inace,kada sam ja kupio cx u pocetku sam imao nekoliko sitnica za srediti,ali kada ga jednom donekle sredis vise nema problema...
[Vrh] Go down
http://citroensos.16.forumer.com
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptypet tra 11, 2008 1:55 pm

Lakii je napisao/la:
Dalibor je napisao/la:
Nalazim svako malo godišta 88. ili 89., za nekih prosječnih 1500€...

Kakva su vaša iskustava sa tim autima... Vidim u oglasnicima da imaju od nekih 170-250 000km...

Planirao sam ga kupiti sada u prolječe, pa ga prodati tamo na jesen, pred zimu...

Kakve sve troškove mogu pčekivati, što se pričao za dizele u CX-ovima...?!


Hm...

Mozda sam nesto krivo shvatio i ne zelim ispasti zlocest, ali ti bi taj auto htio za ono "poderi pa salji dalje"?
Nemoj uzimati CX-a kao privremeni auto!
Prekomplicirani su i vec su stari i samim time treba jako puno ulaganja (vremena, znanja i novaca) u njega da bi bio ispravan! A ako skrtaris na njemu samo ces prouzrokovati jos vece kvarove i probleme i auto ce na kraju biti za baciti!

Ovo nije auto za polovicna rjesenja, ti ces se izivcirati, potrositi brdo (a opet nedovoljno) love, a auto ce na kraju zavrsiti na otpadu!

...sto bi bila steta...
HiHiHi, kaj da ipak ubodem jenog porsche 924 ljutito

Ne planiram ga ubiti pa "šalji dalje"... Nego ne radim, studiram, faks kojeg je raguljeno studirati uz rad... Kada sam radio i imao nešto para, pazario sam ovog ZX-ića, baš malo slučajno malo namjerno (jer je jednostavan i solidan, po meni možda i najkvalitetniji Francuski auto)...

Sada kada mi je pinka pri kraju, i kada trebam ili trostruko manje drajvat, ili se riješit tutača... razmišljam da prodam ZX-ića, i ubodem na jeno par mjeseci neki auto koji mi se fakat sviđa... I zatim, ga prodam... Nebi napravio možda ni 5000km u pola godine...

E sad... CX mi je među recimo 3 TOP vozila (uz jaguar XJ, porsche 911) tako da mi je on pao na pamet...

Dugoročno, nije mi praktično ni imati tako velik auto... Em imam malo dvorište, em se najčešće ganjam po zagrebu, gdje sa autom velikim poput CX, i nije neka radost krivudati uskim uličicama i istim takvim praking mjestima...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptypet tra 11, 2008 11:44 pm

cx je skupa igra... i treba živaca za njega, pogotovo ak uzmeš neki na kojem treba radit... ukratko moraš bit pacjent. pa ti procjeni...
[Vrh] Go down
turBina
Moderator
turBina


Broj postova : 398
Join date : 02.02.2008
Age : 43
Lokacija : Yugozapad

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 2:10 am

zaboravi CX ako nisi spreman dati za njega u sljedećih godinu dana u svakoj varijanti 4-5 tisuća eura. Very Happy
sve ostalo su povuci-potegni krampovi.
[Vrh] Go down
lega2cv

lega2cv


Broj postova : 471
Join date : 04.02.2008
Age : 54
Lokacija : osijek

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 6:52 am

nije tomu bas sve tako...moj prijatelj je vozio CX 15 i vise godina, i u tom periodu osim redovitih servisa nije imao gotovo nikakvih problema ni izdataka...to je robusno vozilo koje je napravljeno za putovanja i ozbiljnije relacije gdje su napori kud i kamo veci nego li voznja po gradu...jedina problematicna stvar je malo veca potrosnja,ali zato postoji plin...moj 20 RE sa plinom trosi financijski manje nego 2cv...a sto se tice parkiranja po gradu...sva parkiralista su 5 ili preko 5m. tako da parkiranje nije problem...razlika od cca 0,5m između CX-a i 2cv ne predstavlja problem parkiranju...vozim i CX i 2cv ista stvar mi je parkirati i jedan i drugi...tamo gdje ne stane CX znaci da nije parking,odnosno zabranjeno je parkiranje...
[Vrh] Go down
http://citroensos.16.forumer.com
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 7:22 am

na duzim putovanjima napori su manji nego po gradu. sjeti se zvone koliko si ulupao u svoj cx da bi bio koliko toliko pouzdan... druga stvar ako je netko kupio auto novi pa ga redovito održavao... ali takve je nemoguće nać, a ako se i nađu, to su auti koji se voze samo na duže puteve i ostalo vrijeme stoje u garaži, a pošto vlasnici imaju para nije im neka potreba prodat cx, pa su cijene ono... 4000 eura i naviše. i takve je aute, ako ih i uspiješ kupit, šteta trošit po gradu, ugrađivat plin, držat bez garaže...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 7:31 am

santa anđelekkk flower sunny scratch afro lol! lol! lol!


Zadnja promjena: wowa; čet lis 16, 2008 9:18 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
His master voice-Alan

His master voice-Alan


Broj postova : 86
Join date : 02.02.2008

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 7:37 am

Potpisujem, nema goreg od neispravnog CX-a
Kod njega nema krpaj i vozi, mislim ima, ali to onda nije bit tog auta.
Auto je i za današnje pojmove vrlo komplicitran, počevši od klasičnog dijela ovijesa do motora i svega ostalog.
Ali kad je sve 100% kako treba, zaboravlja se i cijena, i potrošnja i sve ostalo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 8:40 am

kod cx-a nema improvizacija...
[Vrh] Go down
lega2cv

lega2cv


Broj postova : 471
Join date : 04.02.2008
Age : 54
Lokacija : osijek

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 8:58 am

dmikolic je napisao/la:
na duzim putovanjima napori su manji nego po gradu. sjeti se zvone koliko si ulupao u svoj cx da bi bio koliko toliko pouzdan... druga stvar ako je netko kupio auto novi pa ga redovito održavao... ali takve je nemoguće nać, a ako se i nađu, to su auti koji se voze samo na duže puteve i ostalo vrijeme stoje u garaži, a pošto vlasnici imaju para nije im neka potreba prodat cx, pa su cijene ono... 4000 eura i naviše. i takve je aute, ako ih i uspiješ kupit, šteta trošit po gradu, ugrađivat plin, držat bez garaže...

da jos jednom ponovim...na to sam vec odgovarao...ja sam u moj CX ulupao ne zato sto sam morao nego sto sam htio...nisam morao mjenjati sve lajtunge, nisam morao staviti kožu,nisam morao mjenjati korpu,lamelu ,druk ležaj,nisam morao mjenjati komplet kočioni sustav,nisam morao raditi polugeneralnu motora,da mi ga "golfista" nije razbio nisam ga morao ni bojati...morao sam samo promjeniti brtvu glave i neke lajtunge...npr...onaj moj plavi 20 RE je super pouzdani odrzavan CX od poznatog vlasnika koji zna sta je CX i ne kosta 4000 ojra ni vise...a i da je 4-5000 ojra...pa to je "citroen sport" koji je relativno skup...svaki dobro sređeni citroen kosta 6-7-10-20.000 ojra...zasto ne bi i dobar cx kostao toliko???sto se tice stete...steta je samo ne uzivati u takvom autu za smijesne novce...
[Vrh] Go down
http://citroensos.16.forumer.com
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 9:09 am

lega2cv je napisao/la:
da jos jednom ponovim...na to sam vec odgovarao...ja sam u moj CX ulupao ne zato sto sam morao nego sto sam htio...nisam morao mjenjati sve lajtunge, nisam morao staviti kožu,nisam morao mjenjati korpu,lamelu ,druk ležaj,nisam morao mjenjati komplet kočioni sustav,nisam morao raditi polugeneralnu motora,da mi ga "golfista" nije razbio nisam ga morao ni bojati...morao sam samo promjeniti brtvu glave i neke lajtunge...npr...onaj moj plavi 20 RE je super pouzdani odrzavan CX od poznatog vlasnika koji zna sta je CX i ne kosta 4000 ojra ni vise...a i da je 4-5000 ojra...pa to je "citroen sport" koji je relativno skup...svaki dobro sređeni citroen kosta 6-7-10-20.000 ojra...zasto ne bi i dobar cx kostao toliko???sto se tice stete...steta je samo ne uzivati u takvom autu za smijesne novce...

nisi morao ulupati u datom trenutku, ali tada ne bi imao pouzdan auto, u toku eksploatacije bi ti sve to dolazilo malo po malo, otišli bi ti živci a auto bi bio više kod majstora nego što bi se vozio... tvoj plavi je iznimka, ali i njemu, da bi ga se stavilo na cestu, trebaju prvo nove gume i auspuh i dobar servis. kad ga se počne voziti poslije perioda stajanja, vjerojatno će se pojaviti još problema koji će se morati otklanjati... naravno da je šteta ne voziti ga, ali pretpostavka je da sjesti iz zx-a u cx i prihvatiti njegove troškove nije baš lagano...
[Vrh] Go down
lega2cv

lega2cv


Broj postova : 471
Join date : 04.02.2008
Age : 54
Lokacija : osijek

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 9:32 am

dmikolic je napisao/la:
lega2cv je napisao/la:
da jos jednom ponovim...na to sam vec odgovarao...ja sam u moj CX ulupao ne zato sto sam morao nego sto sam htio...nisam morao mjenjati sve lajtunge, nisam morao staviti kožu,nisam morao mjenjati korpu,lamelu ,druk ležaj,nisam morao mjenjati komplet kočioni sustav,nisam morao raditi polugeneralnu motora,da mi ga "golfista" nije razbio nisam ga morao ni bojati...morao sam samo promjeniti brtvu glave i neke lajtunge...npr...onaj moj plavi 20 RE je super pouzdani odrzavan CX od poznatog vlasnika koji zna sta je CX i ne kosta 4000 ojra ni vise...a i da je 4-5000 ojra...pa to je "citroen sport" koji je relativno skup...svaki dobro sređeni citroen kosta 6-7-10-20.000 ojra...zasto ne bi i dobar cx kostao toliko???sto se tice stete...steta je samo ne uzivati u takvom autu za smijesne novce...

nisi morao ulupati u datom trenutku, ali tada ne bi imao pouzdan auto, u toku eksploatacije bi ti sve to dolazilo malo po malo, otišli bi ti živci a auto bi bio više kod majstora nego što bi se vozio... tvoj plavi je iznimka, ali i njemu, da bi ga se stavilo na cestu, trebaju prvo nove gume i auspuh i dobar servis. kad ga se počne voziti poslije perioda stajanja, vjerojatno će se pojaviti još problema koji će se morati otklanjati... naravno da je šteta ne voziti ga, ali pretpostavka je da sjesti iz zx-a u cx i prihvatiti njegove troškove nije baš lagano...

ako cemo tako...ni jedan novi auto nije pouzdan puni su servisi "kvalitetnih" novih auta koji ne prolaze ni eko test,a da bi promjenio sijalicu na novom "citroenu" trebas servis za koji ti uzmu simbolicnih parsto kuna,ili servis na novom autu... od XY novcica da se smrznes...a ako nesto sam radis i kasnije ode putno racunalo samo se ograde i kazu "gospodine neovlašteno ste stavljali kazetofon...drze te za jaja i ne mozes im nista pa ni to... za nove aute bi trebalo napraviti neki "counter" koji bi odbrojavao koliko gubis na njemu......po tome najbolje ne voziti ni jedan auto,pa nema ni troskova...ja sam smjerno kupio CX jer mi je bila želja i bio sam spreman na troskove sto je nista u usporedbi mog zadovoljstva i koliko bi morao platiti za neki dosadni novi "pežtroen"...
[Vrh] Go down
http://citroensos.16.forumer.com
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 9:47 am

lega2cv je napisao/la:
ako cemo tako...ni jedan novi auto nije pouzdan puni su servisi "kvalitetnih" novih auta koji ne prolaze ni eko test,a da bi promjenio sijalicu na novom "citroenu" trebas servis za koji ti uzmu simbolicnih parsto kuna,ili servis na novom autu... od XY novcica da se smrznes...a ako nesto sam radis i kasnije ode putno racunalo samo se ograde i kazu "gospodine neovlašteno ste stavljali kazetofon...drze te za jaja i ne mozes im nista pa ni to... za nove aute bi trebalo napraviti neki "counter" koji bi odbrojavao koliko gubis na njemu......po tome najbolje ne voziti ni jedan auto,pa nema ni troskova...ja sam smjerno kupio CX jer mi je bila želja i bio sam spreman na troskove sto je nista u usporedbi mog zadovoljstva i koliko bi morao platiti za neki dosadni novi "pežtroen"...

dobro, sad si sebe našo uspoređivat s nekim normalnim lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
turBina
Moderator
turBina


Broj postova : 398
Join date : 02.02.2008
Age : 43
Lokacija : Yugozapad

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 9:52 am

pošto ste u cx điru, da čujem cijenjena mišljenja:
GTI TURBO 2
:pirat:


Zadnja promjena: turBina; sub tra 12, 2008 1:04 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 9:57 am

kupiš
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 10:03 am

Lega pa nitko ne kaze da se ne isplati upucati i zadnju lipu u voznju CX-a, bilo iz potrebe, bilo iz gusta! Ali decko je gore opisao situaciju koja mi se cini da nije bas najbolja!
Skoro je nemoguce za malo para naci dobar CX i uz nikakva ulaganja voziti ga i neki kratki period. Kako je netko prije rekao, to je dostojanstven auto i zasluzuje samo najbolje! Wink
[Vrh] Go down
lega2cv

lega2cv


Broj postova : 471
Join date : 04.02.2008
Age : 54
Lokacija : osijek

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 10:16 am

prekrasan CX za sitne novce...po meni najljepsi kožni interijer...jedino mi se ne sviđaju svjetla...
[Vrh] Go down
http://citroensos.16.forumer.com
lega2cv

lega2cv


Broj postova : 471
Join date : 04.02.2008
Age : 54
Lokacija : osijek

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 10:23 am

Lakii je napisao/la:
Lega pa nitko ne kaze da se ne isplati upucati i zadnju lipu u voznju CX-a, bilo iz potrebe, bilo iz gusta! Ali decko je gore opisao situaciju koja mi se cini da nije bas najbolja!
Skoro je nemoguce za malo para naci dobar CX i uz nikakva ulaganja voziti ga i neki kratki period. Kako je netko prije rekao, to je dostojanstven auto i zasluzuje samo najbolje! Wink

ma da lakii...kužim...malo smo otisli od prvobitne price...samo sam htio reci da cx nije toliki bauk kako se prikazuje i da ga ja sa trgovačkom (osječkom) plaćom mogu voziti,druga stvar je sto su neki imali hrabrosti kupiti CX u koma stanju i raditi ga...to je osobni izbor koji kosta strava...
[Vrh] Go down
http://citroensos.16.forumer.com
turBina
Moderator
turBina


Broj postova : 398
Join date : 02.02.2008
Age : 43
Lokacija : Yugozapad

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 12:01 pm

lega2cv je napisao/la:
prekrasan CX za sitne novce...po meni najljepsi kožni interijer...jedino mi se ne sviđaju svjetla...
i meni je ovaj kožni interijer do jajcof...svjetla se lako srede.
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 12:54 pm

Pogledajte ovajCX na auti.net: mege vele eke bele
[Vrh] Go down
turBina
Moderator
turBina


Broj postova : 398
Join date : 02.02.2008
Age : 43
Lokacija : Yugozapad

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 1:01 pm

Dalibor je napisao/la:
Pogledajte ovajCX na auti.net: mege vele eke bele
bio sam ga ja pogledati.
KRAMP
[Vrh] Go down
turBina
Moderator
turBina


Broj postova : 398
Join date : 02.02.2008
Age : 43
Lokacija : Yugozapad

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 1:06 pm

Sve i svašta - Page 4 358pbvd
slika motora ti sve govori, a ostatak je još gori.
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 5:46 pm

turBina je napisao/la:
Dalibor je napisao/la:
Pogledajte ovajCX na auti.net: mege vele eke bele
bio sam ga ja pogledati.
KRAMP
A koja je priča iza tog CX?!
Izvana i u unutrašnjosti, na slikama, auto stvarno solidno izgleda...
Koliko ga cijene?!

Djeluje mi kao da je stajao neko vrijeme... Da ga nisu vozili... Prema slici treba promjeniti brtvu... ili?!
[Vrh] Go down
stemer

stemer


Broj postova : 83
Join date : 01.03.2008

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 8:55 pm

Bez spojlera izgleda katastrofa...........
[Vrh] Go down
turBina
Moderator
turBina


Broj postova : 398
Join date : 02.02.2008
Age : 43
Lokacija : Yugozapad

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysub tra 12, 2008 9:36 pm

Dalibor je napisao/la:
turBina je napisao/la:
Dalibor je napisao/la:
Pogledajte ovajCX na auti.net: mege vele eke bele
bio sam ga ja pogledati.
KRAMP
A koja je priča iza tog CX?!
Izvana i u unutrašnjosti, na slikama, auto stvarno solidno izgleda...
Koliko ga cijene?!

Djeluje mi kao da je stajao neko vrijeme... Da ga nisu vozili... Prema slici treba promjeniti brtvu... ili?!
cijena je bila oko 2000 eura. auto ti još na slikama djeluje dobro, ali je ustvari u rasulu.
motor treba presložiti, raparirati pumpu, promijeniti kugle i napraviti servis hidraulike, limarenje i lakiranje je neophodno, ima rupe u podovima, a i šasija je malo grbava. svjetla su mu gotova i žmigavci razbijeni, struja i instalcije su katastrofa, interijer treba pretapecirati...neodržavano, zapušteno...ma sve u svemu je jako loše. ako misliš puno ulagati onda ti se isplati.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Sve i svašta
[Vrh] 
Stranica 4 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: CX GARAŽA-
Forum(o)Bir: