Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 HIDRAULIKA

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
TE-EN




Broj postova : 15
Join date : 23.09.2009
Age : 50
Lokacija : Prilep-Makedonija

HIDRAULIKA Empty
PostajNaslov: HIDRAULIKA   HIDRAULIKA Emptyuto stu 10, 2009 9:05 pm

E sad da vas malo namucim,stavicu jedan link u kome su glavni likovi ja i moja xantija,navodno radi se u problemu koji moju xantiju muci dve godine,niko u MK ga ne moze resiti jer nemamo majstore za hidrauliku,primetite rad HP i regulator pritiska kako se menja kad izskljucim osigurac hidraktive i kad ga opet vratim sve kugle su zamenjene sa novim,hidraktiv kugle i centralnu su original francuske a ostale su nove iz grcke I.F.H.S. ali sa sigurnost tvrdim da nije do kugle,a po treci put za dve godine menjam centralnu jer regulator pritiska kao da jede centralne kugle,zato sam se odlucio za centralnu da zamenim za original francusku kao i ostale dve od hidraktive
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

HIDRAULIKA Empty
PostajNaslov: Re: HIDRAULIKA   HIDRAULIKA Emptyuto stu 10, 2009 10:06 pm

Cini mi se da je problem kod tebe da ti pusta jedan ili oba elektroventila Hydractive-a!

Ti se mjenja sta vrijeme paljenja regulatora kad mjenjas izmedu tvrdog i mekog ovjesa?
[Vrh] Go down
TE-EN




Broj postova : 15
Join date : 23.09.2009
Age : 50
Lokacija : Prilep-Makedonija

HIDRAULIKA Empty
PostajNaslov: Re: HIDRAULIKA   HIDRAULIKA Emptysri stu 11, 2009 9:18 am

Lakii je napisao/la:
Cini mi se da je problem kod tebe da ti pusta jedan ili oba elektroventila Hydractive-a!

Ti se mjenja sta vrijeme paljenja regulatora kad mjenjas izmedu tvrdog i mekog ovjesa?
Kad stavim osigurac hidraktive onda pocinje cesce ukljucivati HP,auto je meksi i udoban,ali kad pritisnem kopce za promena moda u tvrdgem modu onda auto prebaci u tvrdi mod,,,,,ali HP opet isto ukljucuje svake druge sekunde vec si cuo,ali i sa iskljucenim osiguracem hidraktive cini mi se da opet su intervali kratki,znaci ne menja se nista izmedgu mekog i tvrdog ovjesa aneeeznammm da sam dosad studirao hidrauliku valjda bi prosao sa desetku,ali ovaj problem nemogu resiti nikako ljutiti
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

HIDRAULIKA Empty
PostajNaslov: Re: HIDRAULIKA   HIDRAULIKA Emptysri stu 11, 2009 12:29 pm

Ima tako puno toga sto treba eliminirati prije nego sto rijesis problem!
Jesi li bio s autom na dijagnostici, ti je tko ocitao kompjuter od Hydractive-a, koje su greske izlistane?
Kada izvadis osigurac, hydractive ti je potpuno iskljucen, a kada je iskljucen on stoji u tvrdom modu!
Ovo ukazuje na mali dio problema a to je da ti auto ne ukljuci u potpunosti mekani nacin rada, ostane poluotvoren ventil i onda jako pusta. To moze biti zbog prljavog ventila, istrosenog ventila, slabih opruga u ventilu, neispravne elektronike (ili ECU ili sam namotaj ventila), a moze biti i zbog toga sto ti je preslabi pritisak u hidraulickom sustavu!

Ali i sa iskljucenim hydractivom ti regulator precesto klikce! U kakvom stanju ti je dozer, dali je regulator potpuno ispravan? Nije samo stvar kugli, same komponente sustava znaju biti potpuno neispravne bez obzira koliko ti mjenjao kugle!
Daj da ti ispitaju regulator i centralnu kuglu, dali ispravno rade, moraju ti biti 100% ispravni. Isto tako, dozer ti nesmije pustati, to ces najlakse ispitati ako gledas koliko ti pusta kroz povratne cijevi.
Jos jedno vazno pitanje: imas li pumpu 6+2 ili ti servo ide preko razdjelnika?

Moras ici metodom eliminacije, znaci prvo, regulator i dozer a tek onda ostale komponente!

Ako ti se cita engleski, evo ti jedna stranica, ljudi su imali slicnih problema, pa vidi sto su sve prosli!
A mozes i na tom forumu postaviti pitanje!


http://www.frenchcarforum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=27963&postdays=0&postorder=asc&highlight=hydractive+xantia&start=0&sid=9d20a07ed10837985bb4b880c95d8cf0
[Vrh] Go down
TE-EN




Broj postova : 15
Join date : 23.09.2009
Age : 50
Lokacija : Prilep-Makedonija

HIDRAULIKA Empty
PostajNaslov: Re: HIDRAULIKA   HIDRAULIKA Emptysri stu 11, 2009 12:37 pm

TE-EN je napisao/la:
Lakii je napisao/la:
Cini mi se da je problem kod tebe da ti pusta jedan ili oba elektroventila Hydractive-a!

Ti se mjenja sta vrijeme paljenja regulatora kad mjenjas izmedu tvrdog i mekog ovjesa?
Kad stavim osigurac hidraktive onda pocinje cesce ukljucivati HP,auto je meksi i udoban,ali kad pritisnem kopce za promena moda u tvrdgem modu onda auto prebaci u tvrdi mod,,,,,ali HP opet isto ukljucuje svake druge sekunde vec si cuo,ali i sa iskljucenim osiguracem hidraktive cini mi se da opet su intervali kratki,znaci ne menja se rad HP i reg.pritiska pri ukljucivanje tastera za tvrdi ovjes aneeeznammm da sam dosad studirao hidrauliku valjda bi prosao sa desetku,ali ovaj problem nemogu resiti nikako ljutiti
P.S. proverih dali auto prelazi u tvrdi mod tako sto dok radi okrenem volan skroz levo i drzim pritisnutu kocnicu,onda auto prelazi u tvrdi mod,,,,ne ljulja se kuuullll ,ja mogu da proverim dali vraca LHM na povratno crevo iznad elektroventila,cini mi se da sam jednom proverio i da je konstantno curilo LHM kroz elektroventil HIDRAULIKA Dsc06698thumb2736422.th,evo nasao sam neku sliku,ali je ovaj vec izvadgen,valjda je tako covek resio problem zamenom novog,ali gde ga naci Sad servo ide preko razdeljnika(kocku),7kugli bez anti sink.......a dozer sta je to ne razumem?????
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

HIDRAULIKA Empty
PostajNaslov: Re: HIDRAULIKA   HIDRAULIKA Emptysri stu 11, 2009 3:59 pm

Dozer ti je kocioni ventil!

Ako ti stalno curi ko ludo znaci da ti elektroventil ne zatvara do kraja! Pisao sam vec, razloge zbog kojih ne zatvara!
Ali mi je jako cudno da nema razlike izmedu mekog i tvrdog moda...
Elektricne kvarove mozes provjeriti kod mehanicara koji ima auto-dijagnostiku - Lexia ili Proxia.
Ako ti cijeli hydro-ventil pusta, jbg. trebat ce ti novi ili polovni.
Za sprzeni ECU isto novi tj. ispravni polovni!

Najjeftiniji kvar bi ti bilo ako ti je opruga oslabila. Jednostavno rastavis elektroventil i malo rastegnes manju oprugicu.

HIDRAULIKA Electrovalve2

HIDRAULIKA Electrovalve4
Ali pazi! da ne ostetis O-ring koji brtvi! Ili si nabavi jedan o-ring da imas u rezervi!
Na onom linku sto sam ti dao na 4. i 5. stranici ljudi govore bas o ovome!
[Vrh] Go down
TE-EN




Broj postova : 15
Join date : 23.09.2009
Age : 50
Lokacija : Prilep-Makedonija

HIDRAULIKA Empty
PostajNaslov: Re: HIDRAULIKA   HIDRAULIKA Emptysri stu 11, 2009 8:54 pm

Lakii je napisao/la:
Dozer ti je kocioni ventil!

Ako ti stalno curi ko ludo znaci da ti elektroventil ne zatvara do kraja! Pisao sam vec, razloge zbog kojih ne zatvara!
Ali mi je jako cudno da nema razlike izmedu mekog i tvrdog moda...
Elektricne kvarove mozes provjeriti kod mehanicara koji ima auto-dijagnostiku - Lexia ili Proxia.
Ako ti cijeli hydro-ventil pusta, jbg. trebat ce ti novi ili polovni.
Za sprzeni ECU isto novi tj. ispravni polovni!

Najjeftiniji kvar bi ti bilo ako ti je opruga oslabila. Jednostavno rastavis elektroventil i malo rastegnes manju oprugicu.

HIDRAULIKA Electrovalve2

HIDRAULIKA Electrovalve4
Ali pazi! da ne ostetis O-ring koji brtvi! Ili si nabavi jedan o-ring da imas u rezervi!
Na onom linku sto sam ti dao na 4. i 5. stranici ljudi govore bas o ovome!
plink! aaaaa kocioni,on je u redu jer kad drzim pritisnutu kocnicu zadnji kraj ne pada,znaci ici cu za redom,prvo cu da repariram reg.pritiska,to moram da sam izvadim i pratim u glavni grad nase drzave jer samo tamo ima jedan servis za hidrauliku,pa kad ga reparira i ga stavim videcu kako ce se stvari odvijati,onda pocinjem sa restauracija elektroventila,,,,,,,pa zatim redom polako,,,moguce je po meni i nesto drugo,ako se slazes sa mnom:prednje kugle nisu sa otvorom 0,6 za hidraktiv,nego su malo vece,,a zadnje treba da su 0,5 dampere i one su malo sire,jer to moze da ima neki uticaj na to ili samo ce biti jos meksa hidraulika tako kuuullll ,a buni me jedan razlog koji sam vec spomenuo,,,,,,,,volan pun desni ili levi i pritisnuta kocnica,,,auto ide u tvrdi mod,ako nesto nije u redu sa elektroventilima nema da prebace u tom slucaju auto u tvrd mod,u voznju samim pritiskom na kopce za hidraktiv auto ide u tvrdi mod ali regulator pritiska i HP jos rade isto,i mene to zbunjuje Rolling Eyes jer tad bi trebalo da se protok smanji i automatski rastereti HP i reg.pritiska i ne mora da radi toliko da napuni sistem jer su tad iskljucene hidraktiv kugle,samim pritiskanjem kopceta za hidraktiv,i ima jos nesto ......nikad ne sveti lampica na kontrolnoj tabli kad pritisnem kopce za hidraktiv samo na samom tasteru zasveti a na kontrolnoj tabli ne Rolling Eyes
[Vrh] Go down
TE-EN




Broj postova : 15
Join date : 23.09.2009
Age : 50
Lokacija : Prilep-Makedonija

HIDRAULIKA Empty
PostajNaslov: Re: HIDRAULIKA   HIDRAULIKA Emptysri stu 25, 2009 11:59 am

TE-EN je napisao/la:
Lakii je napisao/la:
Dozer ti je kocioni ventil!

Ako ti stalno curi ko ludo znaci da ti elektroventil ne zatvara do kraja! Pisao sam vec, razloge zbog kojih ne zatvara!
Ali mi je jako cudno da nema razlike izmedu mekog i tvrdog moda...
Elektricne kvarove mozes provjeriti kod mehanicara koji ima auto-dijagnostiku - Lexia ili Proxia.
Ako ti cijeli hydro-ventil pusta, jbg. trebat ce ti novi ili polovni.
Za sprzeni ECU isto novi tj. ispravni polovni!

Najjeftiniji kvar bi ti bilo ako ti je opruga oslabila. Jednostavno rastavis elektroventil i malo rastegnes manju oprugicu.

HIDRAULIKA Electrovalve2

HIDRAULIKA Electrovalve4
Ali pazi! da ne ostetis O-ring koji brtvi! Ili si nabavi jedan o-ring da imas u rezervi!
Na onom linku sto sam ti dao na 4. i 5. stranici ljudi govore bas o ovome!
plink! aaaaa kocioni,on je u redu jer kad drzim pritisnutu kocnicu zadnji kraj ne pada,znaci ici cu za redom,prvo cu da repariram reg.pritiska,to moram da sam izvadim i pratim u glavni grad nase drzave jer samo tamo ima jedan servis za hidrauliku,pa kad ga reparira i ga stavim videcu kako ce se stvari odvijati,onda pocinjem sa restauracija elektroventila,,,,,,,pa zatim redom polako,,,moguce je po meni i nesto drugo,ako se slazes sa mnom:prednje kugle nisu sa otvorom 0,6 za hidraktiv,nego su malo vece,,a zadnje treba da su 0,5 dampere i one su malo sire,jer to moze da ima neki uticaj na to ili samo ce biti jos meksa hidraulika tako kuuullll ,a buni me jedan razlog koji sam vec spomenuo,,,,,,,,volan pun desni ili levi i pritisnuta kocnica,,,auto ide u tvrdi mod,ako nesto nije u redu sa elektroventilima nema da prebace u tom slucaju auto u tvrd mod,u voznju samim pritiskom na kopce za hidraktiv auto ide u tvrdi mod ali regulator pritiska i HP jos rade isto,i mene to zbunjuje Rolling Eyes jer tad bi trebalo da se protok smanji i automatski rastereti HP i reg.pritiska i ne mora da radi toliko da napuni sistem jer su tad iskljucene hidraktiv kugle,samim pritiskanjem kopceta za hidraktiv,i ima jos nesto ......nikad ne sveti lampica na kontrolnoj tabli kad pritisnem kopce za hidraktiv samo na samom tasteru zasveti a na kontrolnoj tabli ne Rolling Eyes
ljutiti ne mogu da odvijem ovaj deo HIDRAULIKA Electrovalve28718948.th ,zapeko je valjda, aneeeznammm strah me da ga ne razbijem ili odkinem od kucista pa tek onda cu izvuci deblji kraj,a drugi deo kod meni je od neke tvrde plastike nije od metala,ali ako prvo oslobodim gornji deo onda cu lako i drugi,jer ima neku caku za to?????????????????/
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

HIDRAULIKA Empty
PostajNaslov: Re: HIDRAULIKA   HIDRAULIKA Emptyuto pro 01, 2009 3:58 pm

Ja ih nisam rastavio ali nebi trebalo biti komplikacija, fino s jedne strane veci kljuc, s druge manji i upri!

Cuj ako te je strah da ce puknut i ako nemas za nabaviti novi/polovni dio nemoj forsirati!
[Vrh] Go down
TE-EN




Broj postova : 15
Join date : 23.09.2009
Age : 50
Lokacija : Prilep-Makedonija

HIDRAULIKA Empty
PostajNaslov: Re: HIDRAULIKA   HIDRAULIKA Emptysri pro 02, 2009 8:22 pm

Lakii je napisao/la:
Ja ih nisam rastavio ali nebi trebalo biti komplikacija, fino s jedne strane veci kljuc, s druge manji i upri!

Cuj ako te je strah da ce puknut i ako nemas za nabaviti novi/polovni dio nemoj forsirati!
sada je vrlo hladno vreme ovih dana,ali ako malo popusti vreme pravac u garagu i probam iznova gle
[Vrh] Go down
strooya¸




Broj postova : 3
Join date : 05.12.2010

HIDRAULIKA Empty
PostajNaslov: Hidraulika na C5   HIDRAULIKA Emptyned pro 12, 2010 9:32 pm

Starom na C5 očito hidraulika radi probleme. Auto mu se nekad ne digne- ili jako malo ili uopće. Dosad je mjenjao pumpu pred koju godinu ako se dobro sjećam. Uglavnom meni se to čini da je zbog toga jer je zahladilo. Radi se o C5 break, 2.0 hdi 80 kW, 2001 god. Ima ko pametan savjet kaj napravit? Btw nisam niš našo, kakvo je stanje s ovlaštenim servisima? Dosad je auto servisiran u pebi i automehanici di je i kupljen, al od njih izgleda ništa. Di bi bilo ok otić? Ima neko dobrog mehu koji zna citroene novije, ne mora bit nužno ovlašteni..

Hvala Pozz!
[Vrh] Go down
Sponsored content





HIDRAULIKA Empty
PostajNaslov: Re: HIDRAULIKA   HIDRAULIKA Empty

[Vrh] Go down
 
HIDRAULIKA
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Hidraulika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: ZAVIRITE U GARAŽE DRUGIH FORUMAŠA-
Forum(o)Bir: