Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Citroen AX - promjena veličine guma

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
gogi




Broj postova : 6
Join date : 27.10.2009

Citroen AX - promjena veličine guma Empty
PostajNaslov: Citroen AX - promjena veličine guma   Citroen AX - promjena veličine guma Emptypon sij 11, 2010 9:05 am

Pozdrav svima! Imam jednog ax-a sa serijskim standardnim gumama 145/70-R13 Very Happy na čeličnim felgama...sad me zanima ako mi može neko reći koja je procedura promjene guma i koje gume odnosno alu felge mogu staviti?? Čuo sam da po nekom novom zakonu mogu staviti samo onu veličinu koja je propisana u manualu (npr. ax 1.0-145/70-R13 ,ax 1.4-??/??-R14, ax gti-??/??-R16),zanima me koja su veličine standardne ako neko zna?? Radi se o tome da treba upisati promjenu veličine u prometnu da to mi neće upisati ako citroen nema propisanu tu veličinu za taj model...pomoooooć sadomazo
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Citroen AX - promjena veličine guma Empty
PostajNaslov: Re: Citroen AX - promjena veličine guma   Citroen AX - promjena veličine guma Emptypon sij 11, 2010 9:27 am

Moraš na sljedećem teh tražiti promjenu,onda ti to upišu pod napomenu,pa možeš imati obe dimenzije,ali to se mora dodatno platiti.Idu ti 165/65 R13,175/60R13 ili 185/50 R14
[Vrh] Go down
gogi




Broj postova : 6
Join date : 27.10.2009

Citroen AX - promjena veličine guma Empty
PostajNaslov: Re: Citroen AX - promjena veličine guma   Citroen AX - promjena veličine guma Emptypon sij 11, 2010 11:08 am

Deda_ je napisao/la:
Moraš na sljedećem teh tražiti promjenu,onda ti to upišu pod napomenu,pa možeš imati obe dimenzije,ali to se mora dodatno platiti.Idu ti 165/65 R13,175/60R13 ili 185/50 R14

Cuo sam da ako ide pod napomenu da se nista ne placa a ako cekam sljedeci tehnicki pa to prijavim da mi rade novu prometnu i da to naplate 150-200kn!?!?

Uz to,što ne postoji niti jedna veličina sa 15 ili 16 cola?? 14 mi je premalo Very Happy

Hvala na odgovoru komp
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Citroen AX - promjena veličine guma Empty
PostajNaslov: Re: Citroen AX - promjena veličine guma   Citroen AX - promjena veličine guma Emptypon sij 11, 2010 4:49 pm

Može i veće,ali onda trebaš drugi AX,neznam kak se onaj zove u sportskoj verziji,ili motor,ovjes i menjač od Saxa.Ovakav ni sa 14" nebu mogel s mesta.
[Vrh] Go down
gogi




Broj postova : 6
Join date : 27.10.2009

Citroen AX - promjena veličine guma Empty
PostajNaslov: Re: Citroen AX - promjena veličine guma   Citroen AX - promjena veličine guma Emptypon sij 11, 2010 7:35 pm

Deda_ je napisao/la:
Može i veće,ali onda trebaš drugi AX,neznam kak se onaj zove u sportskoj verziji,ili motor,ovjes i menjač od Saxa.Ovakav ni sa 14" nebu mogel s mesta.

Da,ma dovoljno je,krivo sam ja gledao,nije mi bitan promjer kotaca vec sirina guma,185 bude sasvim dovoljno Very Happy

Recimo da sam kupio alu felge sa ljetnim gumama 185/50R14 sta prvo trebam da se mogu ''legalno'' voziti...prvo staviti pa ici na tehnicki da mi upise to pod napomenu (kolko to kosta po prilici?) ili prvo idem na tehnicki prijaviti pa onda stavljam ''set''??

Hvala na odgovorima
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Citroen AX - promjena veličine guma Empty
PostajNaslov: Re: Citroen AX - promjena veličine guma   Citroen AX - promjena veličine guma Emptypon sij 11, 2010 7:42 pm

Al felge 14" nećeš nigdje kupiti,mislim nove,jer nitko ne radi s tri rupe.Eventualno 13" ako je još ostalo u Vulkalu od Alessia,jer je ta tvornica propala.
[Vrh] Go down
gogi




Broj postova : 6
Join date : 27.10.2009

Citroen AX - promjena veličine guma Empty
PostajNaslov: Re: Citroen AX - promjena veličine guma   Citroen AX - promjena veličine guma Emptypon sij 11, 2010 8:03 pm

Deda_ je napisao/la:
Al felge 14" nećeš nigdje kupiti,mislim nove,jer nitko ne radi s tri rupe.Eventualno 13" ako je još ostalo u Vulkalu od Alessia,jer je ta tvornica propala.

Alu felge R14 se proizvode kolko ja znam,ne sa 3 rupe već sa 4 odnosno 5...a za problem s rupama postoji tzv. distancer (distance) sa 3 na 4 rupe (u mom slučaju) odnosno sa 4 na 5 rupa. Distancer kosta oko 200kn ako se nevaram tako da nebi trebao imati problema...ili se varam?? kavica
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Citroen AX - promjena veličine guma Empty
PostajNaslov: Re: Citroen AX - promjena veličine guma   Citroen AX - promjena veličine guma Emptypon sij 11, 2010 8:09 pm

A gdje ćeš naći takve distance?200kn koštaju samo distance preko kojih idu duži šarafi za mjenjanje ET felge.a li sa jednim navojem i rupama za prišarafit,to ti samo može neko napraviti,a to košta barem 200€.Tolko sam ja platio kad su mi radili sa 3x98 na 4x108,pa još izrada specijalnih šarafa,pa šarafi za felge,pa njihovo tokarenje na mjeru.
[Vrh] Go down
gogi




Broj postova : 6
Join date : 27.10.2009

Citroen AX - promjena veličine guma Empty
PostajNaslov: Re: Citroen AX - promjena veličine guma   Citroen AX - promjena veličine guma Emptypon sij 11, 2010 8:35 pm

Deda_ je napisao/la:
A gdje ćeš naći takve distance?200kn koštaju samo distance preko kojih idu duži šarafi za mjenjanje ET felge.a li sa jednim navojem i rupama za prišarafit,to ti samo može neko napraviti,a to košta barem 200€.Tolko sam ja platio kad su mi radili sa 3x98 na 4x108,pa još izrada specijalnih šarafa,pa šarafi za felge,pa njihovo tokarenje na mjeru.

ljutito a što onda da radim??kako izvesti to?
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Citroen AX - promjena veličine guma Empty
PostajNaslov: Re: Citroen AX - promjena veličine guma   Citroen AX - promjena veličine guma Emptypon sij 11, 2010 9:33 pm

Znam ko ima takve distance i šarafe,samo zašarafiš.Ja sam mu ih prodao svoje,mogu pitati jel oče prodati.
[Vrh] Go down
gogi




Broj postova : 6
Join date : 27.10.2009

Citroen AX - promjena veličine guma Empty
PostajNaslov: Re: Citroen AX - promjena veličine guma   Citroen AX - promjena veličine guma Emptyuto sij 12, 2010 8:12 am

Deda_ je napisao/la:
Znam ko ima takve distance i šarafe,samo zašarafiš.Ja sam mu ih prodao svoje,mogu pitati jel oče prodati.

ako nije problem...pa javi. Samo bojim se da mi je to puno s tim da je sama izrada bila 200E
[Vrh] Go down
Sponsored content





Citroen AX - promjena veličine guma Empty
PostajNaslov: Re: Citroen AX - promjena veličine guma   Citroen AX - promjena veličine guma Empty

[Vrh] Go down
 
Citroen AX - promjena veličine guma
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Citroen na 2
» Citroen Saxo 1.0i
» Pozdrav svima!
» Moja xantija 2.0 16v
» Citroen C4 1.6 HDI Automatic

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: AX/SAXO GARAŽA-
Forum(o)Bir: