Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 pitanje u vezi saxa i katalizatora

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
minotaur




Broj postova : 10
Join date : 13.01.2010

pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Emptyčet sij 14, 2010 8:25 am

Deda_ mi je predlozio u temni predstavljanje da maknem prednji lonac (predpostavljam katalizator) i zadnji stavim protocni... ali me zanima dali sa tom kombinacijom znaci narijed nista otraga protocni se moze proc na tehnickom?
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Emptyčet sij 14, 2010 1:39 pm

Nemre,ali skine se i metne sve za 10 min.a kad ideš na tehnički staviš lonac s katalizatorm i poslije opet skineš i staviš cijev.Ja sam tako radio,pa kad se meni tako matorom to dalo,kaj nebi i tebi.
[Vrh] Go down
minotaur




Broj postova : 10
Join date : 13.01.2010

pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Emptyčet sij 14, 2010 2:01 pm

problem je sta ja nemam pojma o automehanici tj takvim stvarima... tako da je to malo problem...
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Emptyčet sij 14, 2010 2:04 pm

Ma nije,napred imaš dva šarafa na deset ključ i kod zadnjeg lonca na 14 ključ šelnu,koja se lako skida.Drugo sve je na kukakama i gumenim nosaćima,samo natakneš.
[Vrh] Go down
minotaur




Broj postova : 10
Join date : 13.01.2010

pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Emptyčet sij 14, 2010 2:07 pm

puno hvala na odgovoru, navjerojatnije cu ic na tu soluciju a i dva susjeda prva su mi automehanicari pa mi mogu pomoc oko toga...
ako nema katalizatora onda masina nije "zagusena" i auto ide bolje? se povecava potrosnja?
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Emptyčet sij 14, 2010 6:12 pm

Ne troši ništa više nego kad je sve gore i sve radi normalno,ali osjetno bolje vuće.Jedina mana je što se jaće ćuje,ima onaj moćni zvuk kad prićepiš gas,što je kod većih brzina,recimo na autoputu preko 120km/h dosta zamorno nakon nekog vremena,pa ko voli tihi auto ide mu na živce,meni je bilo baš uživancija.Ja sam kad sam vozio kroz tunele,otvarao prozor i uživao u tom brundanju.
[Vrh] Go down
minotaur




Broj postova : 10
Join date : 13.01.2010

pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Emptyčet sij 14, 2010 6:22 pm

sad kad ste to rekli sad definitivno cu to radit, to mi je uzivancija taj zvuk Smile hvala... pifski
[Vrh] Go down
minotaur




Broj postova : 10
Join date : 13.01.2010

pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Emptypet lip 18, 2010 11:28 pm

evo mene nakon ohoho vremena... kao sto sam rekao maknuo sam katalizator al sam si mislio kad to vec radim onda cu napravit kak se spada pa sam kod lastovcica napravio auspuh fi50 od grane do kraja i protocni lonac nakraju...

evo zvuka:

https://www.youtube.com/watch?v=8gDOeooiCso

auto je prije imo 16sec 0-100kmh, sad ima 13sec Smile nisam mogo vjerovat da moze bit toliko "zivlji" al eto istina je Smile

sad me jos zanima, kako jos povecat snagu motora, cuo sam da bi trebalo otvorit usis... e kaj sad to tocno znaci? otvorit fergazer skroz da se vidi leptir? ili? Rolling Eyes (kad otvorim tak fregazer da se vidi leptir auto mi se gasi na leru dok je hladan... vuce previse zraka?)
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Emptyned lip 20, 2010 9:54 am

Nema Saxo frgazer,nego monopoint ubrizgavanje i ne valja ako skineš kućište filtera na usisu,poremeti se omjer zraka,jer motor ima preslabi otpor usisavanja i previše mu dolazi zraka u usisnu granu.Možeš kupiti sportski uložak filtera,Imaš K&N,Dragon i kaj ja znam,koje sve,pitaj u tp autosportu,Molydonu,koštaju oko 150kn i oni se ne mjenjaju samo se peru.S auspuhom koji si već stavio i tim filterom motor 1.1 dobije 10ks.Za više treba onda svašta mjenjati na motoru,a to nemožeš sam,zato ti trebaju meštri koji će menjati kerefeke na glavi,ventilima ubrizgavanju itd.Više ti se isplati onda stavit motor 1.4 ili 1.6 od vts,ali onda moraš menjati ovjes,koćnice,letvu volana,zadnji most,federe,amortizere...........Jeftinije ti je kupiti VTSa 1,6 od 125 ks i onda imaš malu raketu.
[Vrh] Go down
minotaur




Broj postova : 10
Join date : 13.01.2010

pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Emptyned lip 20, 2010 10:08 am

ok, puno hvala na odgovoru... K&N je vec bio gore sa cijevima dopeljan skroz naprijed, u zvuku nema razlike, u performansama jos manje, a posto je zvuk sa srijskim filterom bolji (po meni) nego sa K&N vratio sam serijalu... sto s etice mjenjanja masine to znam da je neisplativo, nista onda cu se morat zadovoljit tak kak je jos par godina dok nekaj jace kupim Smile
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Emptyned lip 20, 2010 11:10 am

1,4 motor se da nabaviti za nekih 300€,i trebaju ti onda čeljusti i diskovi samoventilirajući od tog auta jer bi ove koćnice bile preslabe.
[Vrh] Go down
minotaur




Broj postova : 10
Join date : 13.01.2010

pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Emptyned lip 20, 2010 11:30 am

hmmm... to nije ni tak puno... nist bacam se na skupljanje love Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty
PostajNaslov: Re: pitanje u vezi saxa i katalizatora   pitanje u vezi saxa i katalizatora Empty

[Vrh] Go down
 
pitanje u vezi saxa i katalizatora
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» pitanje za xm-a
» citro majstori
» Pitanje...
» daljinsko centralno zakljucavanje
» pitanje pitanje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: AX/SAXO GARAŽA-
Forum(o)Bir: