Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Sve i svašta

Go down 
+15
djelonito
Dalibor
Peho
Zauvijek Citroen!!!
antoniyx
allman
medeni
BiXic
Lakii
clouseau
tomica
Bartol
Deda_
pave
DaffyDuck
19 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
TE-EN




Broj postova : 15
Join date : 23.09.2009
Age : 50
Lokacija : Prilep-Makedonija

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptyčet ruj 24, 2009 8:29 am

antoniyx je napisao/la:
[img=https://2img.net/r/ihimizer/img30/5339/69838932.th.jpg]

Evo da vam pokažem kako je ispalo ovo pituranje stop svitala, na zahtjev nekih članova.

Ovakav je postupak:
lagano čiščenje i poliranje vodobrusnim 1000 (spektrum 5kn), samo da se skine onaj ružni sloj plastike,
nakon sušenja jedna ruka crnog transparentnog spreja RenCo (iz peveca) ~30 kn,
nakon sušenja 2 ruke bezbojnog laka u spreju, dupli-color rallye klarlack ~30 kn.
i na kraju montaža na auto.

Ova dva sloja bezbojnog laka sam stavio jer je zbog stare i ispucane plastike sve to izgledalo mat crno.

Prije ovoga crnog speja sam pokušao sa malim dupli-color sprejem od 1.5 dcl, koji je baš namjenjen za bojanje zadnjih stop svjetala. Rezultat je bio užasan. Svjetla su nakon 4 sloja imala nekakav lgano rozo prozirni sloj i nakon dužeg sušenja izgledalo je gore nego na pocetku.
Ja sam to resio samo sa bezbojnim lakom u spreju RenCo Sve i svašta - Page 2 Copyofabcd0001.th
[Vrh] Go down
total

total


Broj postova : 11
Join date : 24.04.2009
Age : 55
Lokacija : Bitola-Makedonija

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptyned stu 08, 2009 10:42 pm

A ja sam resio to kupnjem novih stopova verrry goood jezikoplaz
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptyuto stu 10, 2009 5:34 pm

total je napisao/la:
A ja sam resio to kupnjem novih stopova verrry goood jezikoplaz

To je bezveze i prekomplicirano!
Wink
[Vrh] Go down
total

total


Broj postova : 11
Join date : 24.04.2009
Age : 55
Lokacija : Bitola-Makedonija

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptysri stu 11, 2009 7:19 pm

Dobro, da pojasnim, bile su i napuknute ne samo obeljene od sunca, i jednom lepljenje, u grcku sam nabasao na jeftine samo 15 eura stop, znaci 4 komada 60E i odmah ih kupio, prodavac mi je sam priznao da su jeftine posto su polovne, a ja nisam primetio, da mi on nije sam rekao - ko nove su
[Vrh] Go down
TE-EN




Broj postova : 15
Join date : 23.09.2009
Age : 50
Lokacija : Prilep-Makedonija

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptysri stu 11, 2009 8:34 pm

total je napisao/la:
Dobro, da pojasnim, bile su i napuknute ne samo obeljene od sunca, i jednom lepljenje, u grcku sam nabasao na jeftine samo 15 eura stop, znaci 4 komada 60E i odmah ih kupio, prodavac mi je sam priznao da su jeftine posto su polovne, a ja nisam primetio, da mi on nije sam rekao - ko nove su
ako ti dopadnu u ruke takve nabasaj i za mene jedan kompletic gle
[Vrh] Go down
total

total


Broj postova : 11
Join date : 24.04.2009
Age : 55
Lokacija : Bitola-Makedonija

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptysub stu 14, 2009 1:55 pm

TE-EN je napisao/la:
total je napisao/la:
Dobro, da pojasnim, bile su i napuknute ne samo obeljene od sunca, i jednom lepljenje, u grcku sam nabasao na jeftine samo 15 eura stop, znaci 4 komada 60E i odmah ih kupio, prodavac mi je sam priznao da su jeftine posto su polovne, a ja nisam primetio, da mi on nije sam rekao - ko nove su
ako ti dopadnu u ruke takve nabasaj i za mene jedan kompletic gle

aha
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptysri vel 03, 2010 5:41 pm

danas sam se vozio iza jedne svjetlo crvene. jedna od zadnje linije. prekrasan auto. ne znam jel bi ga radije gledao kako ide ili ga radije vozio... ajd radije bi ga vozio lol!
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptypet vel 05, 2010 4:04 pm

Gledat mozes dok stoji. Voznja je zanimljivija!
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptypet vel 05, 2010 7:44 pm

Ima nešto u izgledu citroena u pokretu. Baš uživam gledati ih dok se voze. Svi hidrauličari to nešto imaju. Visa i zx to ima.

u manjoj mjeri i ax.

tu neku zaigranost, poskočivost, lepršavost... Kao da su na nekoj distanci od tla...

izgubilo se na saxu i xsari, i kasnijim modelima Sad

nažalost ni u c5 i c6 to više ne vidim Sad
[Vrh] Go down
Banderas85




Broj postova : 14
Join date : 06.03.2010

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptyčet oľu 17, 2011 3:56 pm

pozdrav svima! Imam pitanje u vezi dimenzija guma za xantiu II, 1,6 motor...pošto bi kupio nove gume zanima me da li je bolje da budu 185 65 R15 kako je serijski ili 195 65 R15..pitam jer mi je malo čudno kako tako veliki auto ima 185 kad većina ima 195 dimenzije gume? Hvala!
[Vrh] Go down
1587 VTS

1587 VTS


Broj postova : 53
Join date : 13.11.2010
Age : 36
Lokacija : SPLIT

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptyčet oľu 17, 2011 6:23 pm

Banderas85 je napisao/la:
pozdrav svima! Imam pitanje u vezi dimenzija guma za xantiu II, 1,6 motor...pošto bi kupio nove gume zanima me da li je bolje da budu 185 65 R15 kako je serijski ili 195 65 R15..pitam jer mi je malo čudno kako tako veliki auto ima 185 kad većina ima 195 dimenzije gume? Hvala!
Stavi 185/65 R15 kako tvornica kaze. Da je bolji sa 195, vjerojatno bi ih tvornica bila stavila. Uostalom, prelaskom na 195/65 R15, osim sirine, povecavas i visinu gume, tj. ukupni promjer kotaca sta dalje remeti puno stvari, od rada ABS-a, tocnosti brzinomjera... Najvaznije je da stavis kvalitetnu gumu i nista se ne brigaj Wink
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptypet oľu 18, 2011 7:43 pm

Da se pridruzim misljenju, stavi po defaultu!
Ne opterecuj se s time sto danasnja kolica imaju, ovo je kantia!
Veliki-mali auto tu nema razlike, 185 stavi max, dimenzija ti je skroz dosta, nece te ni u kojem slucaju iznevjeriti!
Ionako ti felge najvjerovatnije ne podrzavaju vecu dimenziju...
[Vrh] Go down
Banderas85




Broj postova : 14
Join date : 06.03.2010

Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Emptypet oľu 18, 2011 8:02 pm

ok! Puno vam hvala na savjetima.. Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sve i svašta - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Sve i svašta
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: XANTIA GARAŽA-
Forum(o)Bir: