Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 2cv tips & tricks

Go down 
+5
nerujuveljudi
DaffyDuck
spackarica
charliee
clouseau
9 posters
Autor/icaPoruka
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptysub oľu 29, 2008 9:37 am

Ne znam jel ovo uopće treba bit posebna tema al eto, ako moderatorci misle da to spada nekud
drugud molim ih nek to prebace kud treba.

Vjerujem da gotovo svaki spačkar zna barem neki odgovor kako doskočiti nekom 2cv problemu, neka njihova korisna izmišljotina,
savjet za jednostavno rješenje problema na cesti, korisne tehničke dorade, razne smicalice i sl.

Eto započinjem s nečim ne baš bitnim za funkcioniranje Spaka al mislim da se ipak radi o nečemu jednostavnom što nam može biti od koristi.
Znamo kamo nas sve naši 2cv-i odvuku, i na kampiranje i u šumu i riknu po mraku na pustopoljini i tada nam jaako treba jedna sitnica
da možemo funkcionirati, svjetlo. Kad sam obnavljao Spaka mudrovao sam kako ću uzeti od cx-a grlo za žarulju koja ide pod haubu ali ali
skužim da mi svjetlo može zatrebati bilo gdje, i oko motora i ispod poda... No da ne duljim, na kraju najjednostavnije rješenje je najbolje. Za dvadesetak kuna kupio sam svjetiljku sa led diodama, troši malo energije, jako svijetli a može se stavit na glavu pa su ruke slobodne. Svjetiljka ima zglobni nosač koji
se može jednostavno zataknuti na štitnik od sunca. Takvo svjetlo može ujedno služit za osvjetljavanje kabine a može se i okolo vucarat na glavi.
2cv tips & tricks T_t01
2cv tips & tricks T_t02
2cv tips & tricks T_t03
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: slučaj drugi   2cv tips & tricks Emptysub oľu 29, 2008 9:38 am

Slučaj drugi, kamo s cugom (samo za one koji sjede odostrag)

Također jednostavno i jeftino rješenje. Potrebno je kupiti najobičniji plastični bidon za bic, nekoliko vijaka i drukera, te komadić kože ili skaja.
Mjesta ima na podu pored zadnjeg sica.
Nosač se drukerima pričvršćuje za tepih tako da ga jednostavno skinuti.
Ko nema tepih treba "muški" dio drukera zašarafit na pod (poželjno koristiti vijke s upuštenom glavom za lim, od inoxa jer isti prolaze kroz pod pa malo vire s donje strane)
2cv tips & tricks Bidon01
2cv tips & tricks Bidon02
[Vrh] Go down
charliee

charliee


Broj postova : 539
Join date : 01.02.2008

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptyned oľu 30, 2008 8:00 pm

slučaj 2 ću staviti prvom prilikom al prije puta i jedinica će pasti

respect
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypon oľu 31, 2008 5:56 am

kuki, ovo je odlično...

pogotovo ovo za čašicu Smile
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypon oľu 31, 2008 7:39 pm

Samo lagano bilježim i pripremam akcije - došlo je toplo vrijeme!!!! flower


Ja bi samo dodao da osobno preporučujem ugradnju protupožarnog aparata u auto i primjećujem da lijepo stane uz prag i vodilicu vozačkog sica - dostupan i siguran afro
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypon oľu 31, 2008 8:04 pm

to?
Nosač napravljen od šipke za autogeno zavarivanje, komada ravnog lima i komad savinute limene trake. Gumena traka kojom je aparat stegnut za nosac je ona kojom se skije pričvrsćuju jedna za drugu kad ih se nosi u ruci. (Još nisam otriven da sam okrao skije koje stoje u podrumu) :pirat:

2cv tips & tricks Pastors1
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypon oľu 31, 2008 8:10 pm

Upravo to!

Na tvojem sam i vidio patent za lokaciju i primjenio ga na charlija - jedino kaj sam ja kupio aparat s plasticnim nosacem koji jednako dobro pase Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypon oľu 31, 2008 8:26 pm

jel' netko možda ima (mislim) stari broj citroglasa u kojem je objašnjeno kako napraviti i ugraditi nosače za zvučnike na vozačkim vratima spaka?
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypon tra 07, 2008 7:01 am

spackarica je napisao/la:
jel' netko možda ima (mislim) stari broj citroglasa u kojem je objašnjeno kako napraviti i ugraditi nosače za zvučnike na vozačkim vratima spaka?
Pregledani Citroglasi 4, 8, 9, 10, 11 i 12 (druge brojeve nemam) i u njima nema toga o zvučnicima.

Odzračivanje kočnica
Ako netko nema pomagača za odzračivanje kočnica može to napraviti i sam.
Potreban je komad (čistog) plastičnog prozirnog crijeva čija jedna strana ide na šaraf za odzračivanje a druga strana u posudu sa uljem za kočnice. Šaraf za odzračivanje otpusti se samo malo, otprilike za 1/2 kruga. Polaganim stiskanjem papuče kočnice do kraja ulje koje prolazi kroz cijevi i čeljusti istiskuje zrak iz sistema. "Pumpati" treba sve dok se u plastičnom crijevu prestanu pojavljivati mjehuri zraka, a onda treba prije skidanja crijeva zašarafiti šaraf za odzračivanje. Nakon toga vadi se crijevo iz posude, prstom začepi kraj crijeva onda se čupa sa šarafa za odzračivanje i ispušta ulje iz plastičnog crijeva.
2cv tips & tricks T_t04
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: "kutija"   2cv tips & tricks Emptypon tra 07, 2008 3:14 pm

Iako ne izgleda tako ovo spada u hard core preradu jer je veelika zajebancija oko toga.
Sirovine: kutija za stvari od CX-a S1,malo spužve, skaja, dva panta, nekoliko šarafa i poprilično živaca.
2cv tips & tricks T_t05
Bad je u tome što je kutija od CX-a naravno prevelika za Spaka pa ju je trebalo značajno smanjit. Radi bravice rez je napravljen na dva mjesta. Naime kutija je načinjena od dvostrukog lima, međusobno razmaknutog pa bi bilo komplicirano smanjit kutiju samo s jedne strane i onda radit novu rupu za bravicu.
2cv tips & tricks T_t06


Slijedilo je lakiranje i tapeciranje
2cv tips & tricks T_t07
2cv tips & tricks T_t08

Nosač kutije također je skresan sa svih strana, a lijevi bok (desna slika dolje) je bočna stranica iz cx-ove policekojase nalazi lijevo od volana.
2cv tips & tricks T_t09
Završno pripasivanje
2cv tips & tricks T_t10
2cv tips & tricks T_t11
I to je to


Zadnja promjena: clouseau; pon svi 05, 2008 6:34 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
nerujuveljudi

nerujuveljudi


Broj postova : 148
Join date : 02.02.2008
Age : 58
Lokacija : ČERVAR-KNEŽIJA

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypon tra 07, 2008 3:16 pm

Prekrašno Kuki. yeahhh
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypon tra 07, 2008 3:39 pm

ovo je genijalno!
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: krmenje za solo riderse   2cv tips & tricks Emptypon svi 05, 2008 6:38 pm

Glavni razlog zašto sam u Spaka stavio odvojene prednje siceve je taj da mogu suvozački po potrebi posebno izvadit i napravit si ležaj za krmenje.
Ležaj je napravljen od iverice a pokazao se odličnim, brzo se rasklapa, ne zauzima previše prostora, i da sam dvometraš (a nisam) mogao bi se komotno ispružit.
2cv tips & tricks T_t13
boćnu stranu ostavio sam otvorenu tako da se može iskoristiti za stvari, a nakon preklapanja i ispod prednjeg
mjesta mogu se nagurati cipele ili slične gluposti
2cv tips & tricks T_t15

2cv tips & tricks T_t14

2cv tips & tricks T_t16

2cv tips & tricks T_t17
Pored ležaja mjesta za stvari je dovoljno jer bunker ostaje slobodan kao i prostor iza vozačevog sjedala.
Daljinski za cd player suvišan je.
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypon svi 05, 2008 6:43 pm

Very Happy Mrak kuki! Nisam do kraja shvatio koncept dok si mi rpičao, ali sad kad ga vidim - spačekistički! Čisto, jednostavno i funkcionalno 100%
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypon svi 05, 2008 6:58 pm

kuki legendo! da, ovo nam je trebalo da skupimo mozgove i izbavimo najbolje ideje na vidjelo!

evo nekoliko mojih solucija

PRVA

zatvaranjem zadnje šajbe sam ostavio unutarnji rub prozora - radi pojačanja stranice auta na tom području...mislio sam ga skrivati od pogleda debelim tapecitungom ali sam se onda sjetio varijante kako ga korisno iskoristiti, komad čvrste žice i malo mreče za ribe - praktična polica za odlaganje sitnica, pogotovo ako spavate s namontiranim koferom pa vam je pogled usmjeren prema zadnjem kraju auta - tamo fino ide satovi, mobiteli, knjige, daljinski od playera, a ovaj zgodni dodatak je lampa na dvije AA baterije koja se pali/gasi pritiskom u sredinu, ako i zakrmirte sa svjetlom neće vam se ujutro desiti daumjesto zvuma motora čujete onaj tučni "čvrk" kad nemate dosta struje Smile ...e da i polica od zvučnika tu dobro dođe kao....hm recimo stolić za čašu s vodom ako se budite žedni usred noći Wink

2cv tips & tricks 0000347696_l_0_bth175


hmm, da malo je tapecirung klimavo naljepljen i prljav...ali nema veeezeee
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypon svi 05, 2008 7:14 pm

iiii

DRUGA

solucija - kako si smjestiti zvučnike - montirani su na ivericu koja je presvučena s crnim skajem ili nekim takvim nečim (našao sam to doma i zakeljio hihi) lijevi je odmah kod "potenciometra" za visinu svjetala a desni ispred suvozača i u istu ploču su ukomponirani i kazić, a nadam se do ljeta i utičnice za punjenje moba i GPS-a - na brzinu sam ih montirao prije puta u svidn (utičnice) tu jedino morate paziti na udaljenost suvozača, jer ako je on preblizu/previsok otpast će mu koljena jer se neće moći pružiti (mana moje prednje klupe koja je dosta debelo podstavljena pa je samim tim i dosta visoka...a zbog mojih nožica i dosta blizu nosača za zvučnike

lijevi
2cv tips & tricks 0000352191_l_0_pe7tx1

desni
2cv tips & tricks 0000352192_l_0_m5835s


i mala slikica gdje sam si plasirao maaale satelite od donjih zvučnika

2cv tips & tricks 0000352190_l_0_wgvzq6
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptyčet kol 28, 2008 9:26 am

kao česi rade dasku za spavanje kod spaka...
2cv tips & tricks Postel
[Vrh] Go down
yavanna
Admin
yavanna


Broj postova : 1743
Join date : 02.02.2008
Lokacija : Knežija

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptyčet kol 28, 2008 10:06 am

pOPRILICNO SLICI NASEM RJESENJU.
[Vrh] Go down
http://www.igk.hr
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptyčet kol 28, 2008 10:57 am

da košta cca 100 eur..
i dobra je stvar da se stavlja na rupu od gume...
malo nezgodno zauzima prostor...
mislim da je ova naša nešto bolje rješenje...
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptyčet kol 28, 2008 12:09 pm

Za razliku od našeg rješenja ova ravna prirodan nagib spaka.... Nije loše u svakom slučaju. Ali ova priča s daskom je simple solution, dok je ovo vec high tech Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptyčet kol 28, 2008 12:46 pm

Hej hej pa jel se meni cini il ovo Kuki zavrsio svog spalu s vratima naopako cheers pa ja sam najliniji tip na svitu. A
nisam crnogorac, slazem spaceka godinama aneeeznammm
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptyčet kol 28, 2008 1:05 pm

medeni je napisao/la:
Hej hej pa jel se meni cini il ovo Kuki zavrsio svog spalu s vratima naopako cheers pa ja sam najliniji tip na svitu. A
nisam crnogorac, slazem spaceka godinama aneeeznammm

Da složio! Premijera odavno odrađena, spale je već uobičjeni gost na susretima cheers Very Happy

Ma složit ćeš već spaka! Polako i temeljito afro
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptyčet lis 16, 2008 10:21 pm

Ovu stvarčicu si moram napravit. Samo jednom sam naletio da se to prodaje na ebayu i promaklo mi je. Origi je bio proizvod AXO, a čini mi se da bi se moglo dat napravit. Bit će to doduše metoda promašaja i pokušaja jer treba napravit žicu koja će se se ponašat kao opruga. Namjeravam prvo savinuti žicu, zagrijati ju do usijanja i naglo ohladit.
Nekad mi baš fali to što se spaletova vrata ne daju ostavit otvorena. Stvar se jednostavno našarafi umjesto gumenog graničnika na vratima.
2cv tips & tricks 982c_1
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypet lis 17, 2008 3:59 pm

e ovo zvuči super!
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Emptypet lis 17, 2008 10:43 pm

Daj bluesbery suzi malo taj potpis otezavas njime citanje foruma. please
[Vrh] Go down
Sponsored content





2cv tips & tricks Empty
PostajNaslov: Re: 2cv tips & tricks   2cv tips & tricks Empty

[Vrh] Go down
 
2cv tips & tricks
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» uvoz automobila - tips & tricks

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: A-SERIJA GARAŽA-
Forum(o)Bir: