Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
gulranek




Broj postova : 2
Join date : 08.03.2008

Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4 Empty
PostajNaslov: Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4   Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4 Emptypon lip 16, 2008 1:01 pm

Pozdrav svima!

Uspio sam neki dan sam zamijeniti zarulju, skuzio sam kako i stvarno nije problem. Znam da mi je prije predstavljao velik problem pa sam morao ici svaki put na servis da mi oni zamijene. (Kad smo vec kod toga, rikava mi zarulja kratkog svjetla svakih 6 mjeseci, tj. svakih cca. 6000 km, je li to normalno?)

Uglavnom, evo vodica za promjenu zarulje na C4, korak po korak. Napomena: Ne dirati novu zarulju prstima po staklenom dijelu, drzati je iskljucivo za metalni dio. Lakse je promijeniti zarulju sa lijeve strane auta, nema zapreka kao sa desne strane. Ako vam pregori lijeva, to vam je odlicno da naucite prvi put. Very Happy

Otvorite haubu, skinite gumeni poklopac, onaj koji je najvise lijevo (kad gledate prema autu). Unutra cete vidjeti metalnu zicu odnosno oprugu koja je u svom podnozju zakacena na dva mjesta. Prstom gurnite svaki zavrsetak zice tako da ispadne iz svojeg lezista. Nakon toga skinite zicu (pazite da ne padne unutra, tesko cete je izvuci), izvucite i konektor na kojeg je pricvrscena zarulja.

Skinite staru zarulju sa konektora.

Namjestite krajeve metalne zice nazad u lezista.

Novu zarulju (ponavljam, uhvatite je iskljucivo za metalni dio) stavite u otvor gdje treba stajati, s tim da cetvrtasti dio metala treba gledati prema gore. Lakse ce vam biti pogoditi tako da pogledate izvana, kroz far, kamo gurate zarulju. Kad je namjestite, drugom rukom metalnu zicu (cije ste krajeve prije namjestili u lezista) dignite prema gornjem kraju zarulje i primijenite silu dok ne cujete klik, odnosno da je zica pricvrstila zarulju na mjesto. Nakon toga samo spojite konektor na zarulju, vratite gumeni poklopac i to je to.

Nadam se da ce ovo barem nekome pomoci. Very Happy
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4 Empty
PostajNaslov: Re: Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4   Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4 Emptypon lip 16, 2008 1:04 pm

Zašto se uvijek napominje, da se žarulja ne smije dirati za stakleni dio...
[Vrh] Go down
gulranek




Broj postova : 2
Join date : 08.03.2008

Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4 Empty
PostajNaslov: Re: Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4   Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4 Emptypon lip 16, 2008 1:46 pm

Ne smije se dirati golim rukama jer se na njima uvijek nalazi malo masnoce (isto vrijedi i za prljave rukavice, krpe i slicne stvari), sto uslijed zagrijavanja zarulje mijenja distribuciju temperature na staklu (tj. nije jednaka na svim njegovim dijelovima), sto onda uzrokuje naprezanje stakla i moguc kvar.
[Vrh] Go down
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4 Empty
PostajNaslov: Re: Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4   Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4 Emptypon lip 16, 2008 5:39 pm

I nastaju ljubičaste mrlje na mjestu gdje si je uhvatio...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4 Empty
PostajNaslov: Re: Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4   Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4 Empty

[Vrh] Go down
 
Vodic: Kako promijeniti zarulju na C4
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» REVOLUCIONARNO! - KAKO SE VOZITI JAKO JEFTINO!
» moj siroti spale iliti kako dalje?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: C4 GARAŽA-
Forum(o)Bir: