Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 STRUJA - INSTALACIJE

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptysri lis 15, 2008 8:17 am

Eto skužih da ovoga ni... a ja tak i tak imam malo pitanja za sebe...

Eto već neko vrijeme mi spak gubi struju stajajući zgašen (npr. čitaj prek noći)
I tak svaki dan dragam kremšnitu da upali i kad juče skužim da mi je zgoren konektor na faru (plastika sa tri pipca na koji se stavlja žarulja),
e pa moje pitanje je zakaj se to dogadja.. istu situaciju sam imo na drugom faru prije par mjeseci..
Žarulja je H4 i farovi su za H4 al imam osječaj da se pun k.... griju kaj je moguče da zbog toga sve progori..
U vožnji lampe cicaju toliko struje da se sve počne lagano gasit ak stojiš u gužvi i ne voziš onda ja dignem čok pa se malo oporavi..

2. Auto na paljenju kao da nema snage za iskru.. (možda kut paljenja, platine i kondezator nisu mjenjanne cca 12000 km - možda je u tome caka..)
akumulator nema ni godinu dana tak da mislim da nije u njemu.. regler dadi alternator i anlaser isto.. istina malo je lošiji spoj na alternatotu žica al tak je cijelo vrijeme mislim da nije u tome caka???
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptysri lis 15, 2008 5:24 pm

Probaj promjeniti žarulje,ako su ti klemice u konektorima dobre i maju dobar kontakt.Moguće je da žarulje u grlu imaju slabu izolaciju i dolazi do premošćivanje struje među kontaktima.To se ćesto događa kod jeftinih žarulja.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptypet lis 17, 2008 6:45 am

mislim da nije problem u tome.. jer su bile mijenjane žerulje.
[Vrh] Go down
later

later


Broj postova : 51
Join date : 04.02.2008

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptypet lis 17, 2008 7:43 am

isto se dogodilo i meni.

konektori na tim novim farovima su od loše plastike i viša tempreatura ih jednostavno rastali.
Nakon konektora će ti ispucati i šalica fara i skupa će je držati samo metalizirani plašt Wink

jednom riječju ti novi farovi su - sranje!

.. ko i svi novi dijelovi koje kupujemo za spaka (krov, lajsne, držaći prozora, kederi, radkape, ostala signalizacija .... itd ..)

rok trajanja 1.g.
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptypet lis 17, 2008 8:26 am

Ima pravo Later, novi djelovi su šit, uzmi ti fino plastiku od nekog starog auta, samo kupi nove konektore i uvali ih u staru plastiku. Jesi siguran da ti alternator i regler dobro rade? Kakav ti je + drot, (onaj plavi što ide s alternatora do + kleme na anlaseru? Tu žicu provjeri, najbolje stavi drugu ili samo stavi nove konektore na ovu staru ak je dobra. Nekad žica i bude dobra al u konektoru na spoju bakrene žice i konektora oksidira i ima loši kontakt. Kak ti izgleda pokazivač punjenja kad stojiš u leru s upaljenim svjetlima (ako ga uopće imaš, a ak imaš čuku od specijala onda ga i nemaš)? Trebao bi bit na donjoj granici u onom točkastom području, a ak ti ode u crveno nevalja.
Inače ak ti negdje potajno cuga struju po noći, probaj selektivno isključivat neke dijelove instalacija. Naprimjer skini + žicu (debelu plavu) s alternatora i onu tanku za pobudu. (Ako ti je neka od dioda riknula onda pomalo tu gubi struju). Ili probaj jednostavno ištekavat dio po dio, za par noći naići ćeš na krivca Suspect To je sve vulgaris otkrivanje kvara al i to funkcionira, brža varijanta je sve pogasit pa ispitat s ampermetrom i onda se vidi gjde curi.
Još nešto, što nije baš dobro kad se na spaka sa starim instalacijama stave H4: Žice koje idu od osigurača do svjetala su iovak jadne i tanke, a ako su još k tome stare i oksidiranih licni to nevalja. Jednostavnije instalacije kakve su na specijalu ako se ne varam nemaju posebne vodove za lijevo i desno svijetlo? Moj spak sa 8 osigurača ima posebni vod za svako kratko i posebni za svako dugo svjetlo, a svejedno sam kod restauracije neke žice morao promjenit jer su bile loše. Osim obnovljenih instalacija mislim da mi i elektronski regler zlata vrijedi, nemam frke ni kad su mi je popaljeni svi živi potrošači.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptypet lis 17, 2008 9:08 am

clouseau je napisao/la:
Ima pravo Later, novi djelovi su šit, uzmi ti fino plastiku od nekog starog auta, samo kupi nove konektore i uvali ih u staru plastiku. Jesi siguran da ti alternator i regler dobro rade? Kakav ti je + drot, (onaj plavi što ide s alternatora do + kleme na anlaseru? Tu žicu provjeri, najbolje stavi drugu ili samo stavi nove konektore na ovu staru ak je dobra. Nekad žica i bude dobra al u konektoru na spoju bakrene žice i konektora oksidira i ima loši kontakt. Kak ti izgleda pokazivač punjenja kad stojiš u leru s upaljenim svjetlima (ako ga uopće imaš, a ak imaš čuku od specijala onda ga i nemaš)? Trebao bi bit na donjoj granici u onom točkastom području, a ak ti ode u crveno nevalja.
Inače ak ti negdje potajno cuga struju po noći, probaj selektivno isključivat neke dijelove instalacija. Naprimjer skini + žicu (debelu plavu) s alternatora i onu tanku za pobudu. (Ako ti je neka od dioda riknula onda pomalo tu gubi struju). Ili probaj jednostavno ištekavat dio po dio, za par noći naići ćeš na krivca Suspect To je sve vulgaris otkrivanje kvara al i to funkcionira, brža varijanta je sve pogasit pa ispitat s ampermetrom i onda se vidi gjde curi.
Još nešto, što nije baš dobro kad se na spaka sa starim instalacijama stave H4: Žice koje idu od osigurača do svjetala su iovak jadne i tanke, a ako su još k tome stare i oksidiranih licni to nevalja. Jednostavnije instalacije kakve su na specijalu ako se ne varam nemaju posebne vodove za lijevo i desno svijetlo? Moj spak sa 8 osigurača ima posebni vod za svako kratko i posebni za svako dugo svjetlo, a svejedno sam kod restauracije neke žice morao promjenit jer su bile loše. Osim obnovljenih instalacija mislim da mi i elektronski regler zlata vrijedi, nemam frke ni kad su mi je popaljeni svi živi potrošači.


kupil sam u tokiču nove konektore sa žicama.. i to mislim mijenjat jer je sama plastika na ovima otopljena..USPUTNO PITANJE..dali je bolje da lemim žice na spoju ili da ih samo zapetljam i presvučem izolirkom..
žica od alternatora do klema je ok bar zgleda ... al svakako ju mogu promijenit..,
Specijal čuka je tak da nemam pokazivač punjenja...al znam da u leru svijetla cuclaju struju ko luda... ak stojim cca 5 min u gužvi i ne turiram gasi se radio svjetla padaju na nulu itd..lagano padam u mrak..
joj kuki vidim ja da bum moro jednom do tebe doć da mi tu struju objasniš to mi nekak nejde......
Tako je sve i duga i kratka svijetla su na istim žicama..
jel mogu ja sam tak povečat jačinu žice na svijetlima a da ne mijenjam osiguraće??
Moram priznat da sam u jednom trenu zamiješo žice za duga i kratka svijetla te da sad su mi duga svijetala na prekidaču kao kratka tj...
kad su mi uključena kratka svijetla onda je upaljena i plava i zelena lampica.. a kad duga palim onda mi je upaljena samo zelena ... mislim da to nebi smijelo imat utjecaja... samo je drugačije na prekidaču volana..
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptypet lis 17, 2008 9:38 am

-ne znam kakvi su ti konektori sa žicama, od Tokića al najčešće ti je sve to isto sranje, jako tanke žice i loša plastika.
-možeš povuč paralelno još koju žicu od osigurača tako da za svako dugo i za svako kratko imaš zasebno napajanje, al sve je to krpanje, opet ti ostane opterećenje na žicama koje idu s prekidača i sami prekidač isto trpi i grije se. Najbolje je napravit tako da preko prekidača ide samo struja za uključivanje releja. Dakle treba kupit dva tri releja i to složit kak spada. Na starim cx-evima ima onih plastičnih nosača za releje koji se samo piknu sa plastičnim kajlicama kao što su i kučišta za osigurače. Ja imam 4 releja radi tog što imam i maglenke a tako sam spojio da se uključivanjem dugih svjetala odma gase maglenke jer tako mora biti. Tri releja su napajana preko jednog najjačeg a taj prvi relej isključuje sve ostale kad se uključuje anlaser, ono kad dam kontakt svjetla upale mi se svjetla a kad palim motor sve se na trenutak pogasi. Nije to tak komplicirana prerada a mislim da bi svi na spakovima koji danas imaju puno jače potrošaće nego nekad trebali to imat. Osim releja nije loše dodat i još jedno kučište za osigurače, karoserije najčešće već imaju predviđene rupe za to.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptypet lis 17, 2008 10:26 am

sad bum ovak zakrpo jer mi moram tak i tak mijenjat cijelu struju zbog večeg broja osigurača.. tj pojačo bi žice i stavio one U osigurače umjesto staklenih..
mislim da za to trebam samo promijenit kučište (od nekog novog auta..) te za svako trošilo stavit zasebno u prolječe bi tak i tak išla club tabla umijesto specijalove...
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptypet lis 17, 2008 11:25 am

Šta fali staklenim osiguračima? Jednostavno nađi negdje instalaciju od spaka koji ima izvode za dva kučišta i to je to.
Kod prepravke radi dodavanja releja napravio sam slijedeće:
-odrezao sam žice koje idu s prekidača svjetala prema osiguračima (tamo kod samog ulaza u kutiju s osiguračima) i spojio ih za uključivanje releja
-do releja za napajanje sam s akumulatora dovukao jaku žicu
-izlaz sa releja vratio sam na osigurače i dalje normalno do potrošaća

+ koji dolazi do prekidača za svjetlo spojio sam preko kontakt bravice tak da nemam frke hoće li mi svjetla ostat upaljena, jedino sam za blicanje koristio "živi" + i preko prekidača za
blic spojio žicu na relej koji je za duga svjetla.

Nisam imao pojma da je na čarliju isto takva jednostavnija instalacija kao i na specijalu, ja sam na svim instalacija od nekoliko spakova (`74 i 75 god) imao dva kučišta za osigurače.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptypet lis 17, 2008 11:31 am

staklene osigurače je teže nabavit na benzinskim.. a vijeruj pretprošlo ljeto mi je to izbilo živce..
zajebavo me regler i filo je preveč pa su lampice crkavale pa osigurači i kad se nadješ na pagu na benzinskoj te čudno gledaju hitni servis nema niš.. a vani noć.. zajeb strava.. (gle kad sam kreto iz zagreba sam ih imo 5 i sve ih je zložilo..) ove u osigurače kupiš di očeš i mirno
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptypet lis 17, 2008 12:00 pm

kuki - kaj misliš o zamjeni cijele stuje sa žiicama od 2 kvadrata dali je to dovoljno.. osim klema i žica bobine????
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptypet lis 17, 2008 12:16 pm

specijalista je napisao/la:
kuki - kaj misliš o zamjeni cijele stuje sa žiicama od 2 kvadrata dali je to dovoljno.. osim klema i žica bobine????
Jel uopće postoji 2 kvadrata? Mislim da ide 0,75 - 1,5 - 2,5 - 4 - 6 ... Ne treba ti ni 2 kvadrata, mislim da je većina originalnih (zelenih) žica 0,75 tak da ti je 1,5 kvadrata savim dovoljno. One žute žice su malo deblje (2,5 ili 4 kvadrata). Nema ti potrebe mjenjat sve žice, najčešće stradaju samo one do glavnih svjetala i ona za punjenje akumulatora. Za ostale žice treba promjenit konektore.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptysub sij 03, 2009 2:41 pm

clouseau......
kaj misliš dali su regler i alternator od spaka dovoljno jaki da podrzavaju upaljena (duga, kratka) svijetla, radio, grijač zadnje stakla, i naravno svi još stavljamo po jedan ili dva upalača za gps i punjač mobitela.... ili tu postoji neka alternativa za pojačanje također dali su ovi naši akumulatori od 45 dovoljno dobri za sve to ili treba jače..... i naravno kako si rekao 1.5 kvadratna žica...
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptysub sij 03, 2009 6:32 pm

malo sa zakasnjenjem, ali savjet za ubuduce:

- vidim gore si pitao da li se zice spajaju lemljenjem ili zapetljavanjem.

Mislim da bi bilo dobro zalemiti ih i spoj izolirati termobuzirom koji se nakon grijanja upaljacem stisne oko zice i izgleda kao da je to tvornicki tako napravljeno ....
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptysub sij 03, 2009 7:56 pm

specijalista je napisao/la:
clouseau......
kaj misliš dali su regler i alternator od spaka dovoljno jaki da podrzavaju upaljena (duga, kratka) svijetla, radio, grijač zadnje stakla, i naravno svi još stavljamo po jedan ili dva upalača za gps i punjač mobitela.... ili tu postoji neka alternativa za pojačanje također dali su ovi naši akumulatori od 45 dovoljno dobri za sve to ili treba jače..... i naravno kako si rekao 1.5 kvadratna žica...

Što se tiče ampersati akumulatora i nije toliko bitno, ovih 45 Ah je uvrh glave al alternator je malčice preslab ako se odjednom uključi puno potrošača. Ja sam odavno stavio neki iskrin, jači od spakovog samo nekih 5-6 ampera al taman toliko mi je falilo, sad upalim puno toga i ok je. Treba zbrojit svu amperažu od potrošača (wati podjeljeni sa voltažom, npr. jedna žarulja 55w = 4,6A ) koje namjeravaš istovremeno upalit pa ćeš otprilike doći do cifre potrebne amperaže. Treba uzeti u obzir da ona amperaža koja piše na alternatoru je maksimalna amperaža kod određenog broja okretaja, najčešće kod veće turaže koju često ne vozimo, pogotovo u gradu kod puno stajanja na semaforu u leru. U leru altrenator daje puno manju struju, nije tako velika razlika kao kod dinama al svejedno puno je manje. Mislim da sam u manualu od GS-a ili negdje na netu vidio prikaz krivulje koja pokazuje koje amperaže određeni tip alternatora daje kod određenog broja okretaja. Ne znam jel bi se dalo neki od GS-a uvalit, iako ne treba ni pretjerivat sa snagom alternatora jel nema svrhe velika žulja koja samo koči iovako slabi motor.

Ako ti previše ne smeta odstupanje od originalnosti onda svakako preporučujem ovakav tip alternatora kao moj, stvarno sam s njime zadovoljan, imam ga sigurno desetak godina, možeš ga nabavit za jeftinu lovu jer se ugrađivao u neka zastavina vozila, i drugo, ima na sebi elektronski regler koji se kupi u setu s četkicama koji košta samo 100kn. Lako se pripaše na spaka, treba samo promjenit remenicu (stavit ovu od spaka) i spojit međusobno dva spakova španera za remen.

Tako je Tomice, lem i termobužir, to je zakon. Instalacije uvijek najprije riknu upravo na spoju žice i konektora ako je konektor samo stisnut kliještima, različiti materijali, pojava oksida i eto slabe točke. Termobužir je jedna od odličnih naizgled jednostavnih izmišljotina koje čovjeku olakšaju život, tako dobro se prihvati na spoj da ne može ni vlaga ulazit pored njega.
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptysub sij 03, 2009 8:04 pm

Najbolji spoj klemica i žice je sa specijalnim kliještima,jer ostavlja elastićnost žice tik iza klemice,dok se kod lemljenja ukruti i nekoliko milimetara iza nje.Kod čestog skidanja baš na tom mjestu je i najviše svijaš i cimaš,ali bolje i tako nego stiskati sa nekim nestručnim kliještima,jer ova su poprilično skupa ,ako su prava.
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptysub sij 03, 2009 8:17 pm

je to je istina da se od lemljenja žica skrutne ali i zato je termobužir odličan, on čuva taj kruti dio od savijanja i pucanja a žica se savija odma iza termobužira
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptysub sij 03, 2009 8:23 pm

Imao sam sreću da sam jednom dobio ta kliješta i to prava profesionlna od Usaga,jer su jako skupa.Čuvam ih ko oko u glavi i nikom je nedam.nekad sam si lemljenjem sto puta spekao prste, a ovako je brzo gotovo i nema šanse da ti poslije ispadne iz žice.
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptysub sij 03, 2009 8:41 pm

E da, ništa bez dobrog alata, lako tebi kad imaš prava kliješta a mi ostali moramo peć prste. Lemljenje oduzme dosta vremena, za svaki spoj lemljenje + termobužir treba 5x više vremena nego s kliještima.
Prtljanje s instalacijama mi je bio jedan od poslova koji je dosta dugo trajao, a ovako izgleda jedan spoj lemljenjem + termobužir (korišteni stari konektori od cx-a, očišćeni s koječime, kontakt sprej, četkica + WD-40... )
STRUJA - INSTALACIJE Struja002
STRUJA - INSTALACIJE Struja003
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptysub sij 03, 2009 10:55 pm

jebate ja mislio dobit neki jednostavnijji odgovor.... a kad ono saga.... znam znam to sam trazio.... posto klijesta nemreno dobit najbolje da počnem vježbat sa lemilicom da što manje skurim prste...
cluz... možeš mi malo taj alternator poslikat i ovaj dio sa spakovim remenicama.... jasno mi je al nemrem to predočit....
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptyned sij 04, 2009 9:07 am

Nema frke, budem danas.

Mislim da je sasvim slučajno jako dobro ispalo to s promjenom remenice. Ova spakova je dosta manja od one koja je origi bila na alternatoru, pa bi to značilo da se alternator puno brže vrti kad je na spačeku i to me je bilo frka kak će uopće funkcionirat, no očito je spakova pogonska remenica (ona na ventilatoru) veća od one koja je na autu s kojeg je alternator tak da je sve skupa ispalo ok. Puno u svemu znači i taj elektronski regler koji je fleksibilniji od onog klasičnog i bolje "osjeća" odstupanja u naponu i razlike u potrebnoj količini struje koja treba tutaču.
Upravo sam otprilike zbrojio sve žive potrošaće na svojem stroju i ispadne da treba oko 40A a to znači da spakov originalni alternator može u normalnoj vožnji zadovoljit malo više više od pola, a ni ovaj koji imam, koji je 35A nema dosta, no teško da baš sve bude upaljeno u isto vrijeme.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptyned sij 04, 2009 1:08 pm

ovo ce sada možda biti jako glupo pitanje a šta je sa alternatorom od reno 4... ili.....
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptyned sij 04, 2009 8:22 pm

neznam kako je to riješeno kod vize kolika je njena snaga...
tj... kod gs-a..
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptyned sij 04, 2009 9:05 pm

Visa ima altenator 33A,elektronski regler na njemu.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Emptyned sij 04, 2009 10:08 pm

gs
[Vrh] Go down
Sponsored content





STRUJA - INSTALACIJE Empty
PostajNaslov: Re: STRUJA - INSTALACIJE   STRUJA - INSTALACIJE Empty

[Vrh] Go down
 
STRUJA - INSTALACIJE
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Visa II club+ struja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: A-SERIJA GARAŽA-
Forum(o)Bir: