Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Mercedes genscher (w140)

Go down 
+11
clouseau
nerujuveljudi
yavanna
Don
hmrkovic
Deda_
sinisha
Lakii
DaffyDuck
ibralic
stemer
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
ibralic
Moderator
ibralic


Broj postova : 195
Join date : 02.02.2008

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptyuto svi 20, 2008 8:49 pm

stemer je napisao/la:
.....Citroen se istice samo po tome sto je udobniji i izgleda odkacenije (sto se u zadnje vrijeme ne moze bas rec). U udobnosti je prvi a u svemu drugom.....


Mislim da ima još puno literature vezane za Citroenovu povijest koju trebaš pročitat Suspect
[Vrh] Go down
stemer

stemer


Broj postova : 83
Join date : 01.03.2008

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptyuto svi 20, 2008 8:59 pm

A noviteti su samo kod starih modela dsa, sma itd. U novije vrijeme nema nista specijanlo, senzori prelaska crte itd. nista znacajno i interesantno.
[Vrh] Go down
stemer

stemer


Broj postova : 83
Join date : 01.03.2008

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptyuto svi 20, 2008 9:15 pm

FAP sam zaboravio. Isprike Wink Very Happy
[Vrh] Go down
ibralic
Moderator
ibralic


Broj postova : 195
Join date : 02.02.2008

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptyuto svi 20, 2008 9:29 pm

Pa zadnjih godina je svim markama malo teže plasirat neke velike inovacije,sve je već više manje izmišljeno! Nije se ni Mercedes pretrgnuo od inovacija. Čak su neke od pompozno najavljivanih inovacija jako brzo i povukli zbog hrpe problema koji su nastali poput drive by wire ili ovog radarskog upravljanja koje je završilo lančanim sudarom,pa brdo problema sa zračnim ovjesom ......

Čak je po meni primat u inovacijama zadnjih godina preuzeo BMW sa razvojem benzinskih motora gle


Slažem se da bi ovi iz uprave Citroena imali itekako naučiti od Mercedesa,al u prvom planu da prostudiraju Mercedesov marketig i još neke detalje vezane uz stabilnost poslovanja i obavezno da prouče dio kako se izvuči iz sranja zvanog DaimlerChrysler gle
[Vrh] Go down
Don
Admin
Don


Broj postova : 252
Join date : 01.02.2008
Age : 41

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptyuto svi 20, 2008 10:37 pm

joooj, ma svi znamo da ni mercedes nije što je nekoć bio , a ni citroen ...
danas su auti kozmetika, napravljeni da traju max 10-15 god i onda reciklaža...u startu se neradi nešto da traje duže.....
što se tiće duel citroen - mercedes....
moje skromno mišljenje da u past days mercedes je uvelike ispred....why ....
završna obrada,kvaliteta,mislim 123 je dan danas genijalan auto ...jbg. voze je svi bugari,rumunji i sve tamo di nema asfalta to se vozi....jednostavno neki modeli mercedesa su pogođeni i izdržljivi ....
dizaj je stvar ukusa ali nema baš nekih oku ugodnih mercedesa...to je činjenica...
što se tiče citroena...dan danas je tako ...i oduvijek je bilo ...šlampava finalna obrada, nepouzdanost, greške na sve strane....mislim npr sm je genijalan auto ....ali spoj lošeg francuskog lima i nepouzdanog talijanskog motora...i nije baš prošlo nešto bajno usporedbm s konkurencijom...slažem se da su inovacije bile citroenov imidž , ali nažalost ni to danas nije tako .....žaba,spak,......gs,cx,xm ....slažem se ...sve odlični auti....ali....detalji tipa da se na gsu topi volan, da xmu crkava tabla i elektronika...pa....mislim da se takve stvri događaju mercedesu u novijim modelima....
grmblj hellyeah jiahahaha
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 4:48 am

Mercedes 450 SEL 6.9... 1977. Totalni rispekt tom autu!!!

I imao je male zelene kugle za ovjes, tj. hidrauliku. I da, merc je koristio hidrauliks od citroena, kao i rolls royce, a cuo sam da su i alfe imale neke veze s tim sistemom - jbg. to je najudobnije što može biti Very Happy

Da se nadovežem na prethodna dva posta - na žalost Citroen je u PSA grupi na poziciji nekog low budget auta (u usporedbi s peugeotom), nema tu mjesta napretku ni inovacijama - sve što se provuče je minorno, jadno i već viđeno - mislim onaj head up display...?! Kao neka velika novost... A vibriranje kad se pređe crta? GENIJALNO! Na razini žabinog poluautomatskog hidrauličkog mjenjača, serva, self leveling ovjesa...... U kontekstu inovacija koje predstavljaju revoluciju, žaba kao da je bila zadnja scratch

A ovo kaj don kaže.. Po meni, to baš stoji.

Mercedes je u svakom slučaju velika marka s velikom i bogatom poviješću i u toj povijesti proizvodili su fenomenalne automobile i za to ima svaka čast. A netko je ovdje napisao da nisu izmislili prvi ABS, niti air bag... Ok možda i nisu, i nije audi prvi imao quattro tj. 4x4 pogon u osobnom automobilu (Jensen Interceptor i taj je imao ABS 1968 - mehanički doduše, ali ABS), ali onda treba reći da - ni Citroen nije prvi napravio serijski automobil s prednjim pogonom, nije prvi uveo zakretna svijetla.... No to nema previše smisla jer su i citroen i mercedes navedene inovacije uveli u velikoserijske uspješne automobile i time postavili standard.

Osobno žalim za dobrim starim vremenima kad je auto bio auto a ne das auto kao danas lol! , ali što je tu je... I ako se mene pita, ja danas uopće ne bi u premium klasi kupovao europljanina...
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
Gost
Gost




Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 7:35 am

afro ljutito afro anđelekkk verrry goood lol! lol! lol!


Zadnja promjena: wowa; čet lis 16, 2008 9:32 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 8:11 am

wowa je napisao/la:
Ja najviše volim kad pri predstavljanju novog modela nekog proizvođača napišu ima opciju Stop&Start, po uzoru na NEMAČKU konkurenciju, i da novi Citroeni koriste BMW benzince i FORD dizelaše.
Toliko.

To su baš standardna novinarska sranja....

Ali koliko se god trudio da shvatim totalno pretjerano faforiziranje njemaca unatoč činjenicama, ne mogu to shvatiti....

Svaki novi njemački automobil je savršen ili gotovo savršen ili "samo" najbolji u segmentu s najboljim gadgetima itd... A paralelno su u novinama, katkad i istim i tekstovi s naslovima - zbog loše riješene aerodinamike tt-a (starog) poginuo vozač utrka neki i neki, audi priznao pogrešku i ugradio spojler(?!); na los testu pri 60 na sat, nova (stara) a-klasa; mercedes s-klase pri testiranju pred novinarima nekog novog radarsko nekakvog sustava zabio se u auto umjesto da zakoči.... Tu je i ovo, na passatu (prošla generacija) prednji ovjes zapravo uopće nevalja i odlazi nevjerojatno brzo, na golfovina IV otpadaju prednji prozori, na peticama kad su došle pucaju ručice za otvaranje vrata... Da ne duljim...

Neki od ovih propusta su strašni - ljudi su ginuli (TT).. Ali ako neki drugi proizvođač koji nije nijemac napravi "propust" da ne napravi nešto po uzoru na njemačko... oooo, onda to nevalja, onda je to bezveze i nije na razini njemačke konkurencije...

Postavlja se pitanje koji su onda kriteriji uopće?!
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 8:57 am

stemer je napisao/la:
dmikolic koje auto vozis? Nije to stvar i kurcenju ili nesto tako!!!
Svak voli kad je zapazen i kad se istice u masi, a to vama ne moram pricati Smile , i ko kaze da mu nije drago kad je drugaciji od drugih sigurno laze. Gescher je rjetkost na nasim cestama i ne sjecam se kad sam ga zadnji put vidio u zivo.
Mislim da smo previse zaglibili u raspravu mecka vs. citroen. Svi mi koji vozimo citroen ili zelimo biti drugaciji od drugih ili smo nasjedili od roditelja pa nemas sta drugo vozit al ko je jednom prozovao u hidraulicaru uvjek se vraca po jos Very Happy.
Mercedes je u svojoj S klasi uvjek ostao dosljedan. Citroen se istice samo po tome sto je udobniji i izgleda odkacenije (sto se u zadnje vrijeme ne moze bas rec). U udobnosti je prvi a u svemu drugom.....

Actually, mislim da si i ovo falio!
Citroeni su, barem po meni, potpuna suprotnost od ovog razmisljanja!
Ne zelis biti drukciji od drugih da bi se isticao (a time i kurcio), nego je biti zapazen i drukciji od drugih nuspojava!
U Citroenu smo nasli nesto uzbudljivo i zanimljivo i BOLI TE BRIGA STO DRUGI MISLE! Takvo nesto Mercedes nikada nece moci!
[Vrh] Go down
yavanna
Admin
yavanna


Broj postova : 1743
Join date : 02.02.2008
Lokacija : Knežija

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 11:53 am

stemer je napisao/la:


Svi smo mi kad smo djeca ''bili'' sanjali da se vozikamo u autu i svi se vrte za nama, a po mom misljenju da svaki citroen posle CX-a ne provlaci toliko paznje na sebe, a kad bi prosli gradom u crnom genscheru sa alu felgama i staro i mlado ce pogledat koji gazda prolazi.
Mozda zvuci malo izdajnicki al zar nije tako.

Moje je misljenje: Kad se vozis u citroenu i kad te gledaju (znaci vozis se u spaku, dyani, cx-u ili cak mx-m) oni koji se okrecu za tobom ne misle KOJI JE OVO FRAJER. Nitko ne misli da si gazda. To nije takav auto. Vec dugo je proslo od vremena kad su se predsjednici vozili u zabi. Ti si cool, ti si cudan, ti si zanimljiv onima koji se okrecu.
Jedino u vrijeme kad su ti auti bili nezamislivi si bio gotovo bozanstvo kad si se u njima pojavio.
Osobno ne volim mercedese i to upravo zbog toga sto ih u principu voze (ili su ih vozili) neki gazde. Isto kao i bmw. To je (barem jedno vrijeme) bio primitivni nacin da se pokaze status, dubina djzepa i ine stvari je ne volim.
Moguce da sam zapela na krivu stranu i ne napadam nikoga, samo se petljam u ovu raspravu-pricicu-temu, koja je poprilicno zanimljiva. Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.igk.hr
nerujuveljudi

nerujuveljudi


Broj postova : 148
Join date : 02.02.2008
Age : 58
Lokacija : ČERVAR-KNEŽIJA

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 12:14 pm

O čemu se radi?????????? big smile kavica frenčmen pljesak
[Vrh] Go down
yavanna
Admin
yavanna


Broj postova : 1743
Join date : 02.02.2008
Lokacija : Knežija

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 12:17 pm

Citaj. Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.igk.hr
nerujuveljudi

nerujuveljudi


Broj postova : 148
Join date : 02.02.2008
Age : 58
Lokacija : ČERVAR-KNEŽIJA

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 12:22 pm

Hmmmmmmmmmmmm, bog teeeeeeeeeeeeeeeee! blablabla vještica alo?
[Vrh] Go down
yavanna
Admin
yavanna


Broj postova : 1743
Join date : 02.02.2008
Lokacija : Knežija

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 12:26 pm

Joj ma daj. :clown:
[Vrh] Go down
http://www.igk.hr
ibralic
Moderator
ibralic


Broj postova : 195
Join date : 02.02.2008

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 12:37 pm

nerujuveljudi je napisao/la:
Hmmmmmmmmmmmm, bog teeeeeeeeeeeeeeeee! blablabla vještica alo?




pakleni zlikovac


smijavi
[Vrh] Go down
stemer

stemer


Broj postova : 83
Join date : 01.03.2008

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 7:06 pm

Zar nije luksuz imati dy-u, ds-a, cx-a, xm-a a sm-a pogotovo!? To su auta koja traze puno novca za odrzavanje i ne moze svatko imati ta auta. Onaj ko ja pravi gazda sigurno se nece voziti u genseru starom 10-18 god. Malo sam se krivo izrazio kad sam rekao gazda!! Ko je pravi bos sigurno se nece voziti u starom autu. Genser kosta 5k-10k eura, prema tome nije neki luksuz imati to auto i nisi tajkun kad imas gensera al kad vidim onaj interijer u mecki........
Mercedes genscher (w140) - Page 2 Mb8888243ob
Neznam, nekako brzo srcu priraste i volio bi se vozit u autu koji ovako izgleda....
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 7:39 pm

stemer je napisao/la:

Neznam, nekako brzo srcu priraste i volio bi se vozit u autu koji ovako izgleda....
Mečkin interijer ostavlja me potpuno ravnodušnim, i teško da bi mi prirasto srcu kao i većina ostalih njemaca, jednostavno mi nemaju ono nešto.
Možda ovo nije najbolji primjer, i ne mora nužno biti citroen jer po meni postoji hrpa drugih marki koje imaju zanimljivije i ljepše unutrašnjosti od mečkine. Mercedes genscher (w140) - Page 2 G2sc8
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 8:20 pm

Ma dajte nemojte puno filozofirat, Citroeni imaju nešto posebno, neznamo to opisat, ali svi znamo o ćemu je riječ. Citroeni imaju dušu, nešto posebno, imaju i neki drugi, ali nitko toliko. Na kraju priće zapitajte se zašto Citroen ima po svuda najviše ljubitelja i fanova uprkos svim svojim manama. Koliko ljudi kad jednom ima Citroena, uvijek ga ima. Malo je njih prešlo na neku drugu marku. Opet se kupuje novi , makar i oni nisu više što su nekad bili, sve više zbog opstanka moraju povlađivat tržištu. Kolko puta su propali jer su bili svoji , posebni , na svoju ruku, opet i dalje ekperimentiraju, jer oni su ponos francuza i nedaju da riknu. Ako rikne kult Citroena , o nda če riknut i ponos francuza i kao što digići nedaju da rikne Ferrari. Fiat ogromnu lovu troši na njih jer Ferrari mora ostat to što je. Ja osobno osjećam se povlašten u odnosu na one koji voze nekaj drugo , jer nikad neće svatiti ONO zbog ćega se Citroeni voze.Eto ja toliko i drugi nek misle kaj hoće.
[Vrh] Go down
nerujuveljudi

nerujuveljudi


Broj postova : 148
Join date : 02.02.2008
Age : 58
Lokacija : ČERVAR-KNEŽIJA

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptysri svi 21, 2008 11:08 pm

MAZDA FOREVER IN srce srčekasti nekaj smjera boook ganovi superhirou hihiglupane cheerzzz
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptyčet svi 22, 2008 8:05 am

Ne mogu vjerovat ali počital sam čitavu ovu temu... pifski
Kaj se unutrašnjosti tiče, stare mečke su mi male super unutrašnjost... Klasičnu, baš kako volim... Recimo kod ove unutrašnjosti kad genschera (kaj je štemer sliku stavio) volio bih da je volan manje KAMIONSKI, ali sve ostalo je super... Vozio sam se prije više godina i u staroj E klasi, onoj sa pravokutnim svjetlima naprijed... I auto je isto spper, za voziti se na stražnjim sjedalima, ali prednja sjedala su "ŠPERPLOČA ISPOD KOJE SU FEDERI"... Pa CitroZX ima bolje siceve...

Kaj se tiće prošlosti, budučnosti, sadašnjosti citroena...
Čitao sam intervjue nekoliko vodečih dizajnera u Citru, i nemaju oni više ambicija raditi aute kao što su bili DS i ekipa... Te aute neki od njih čak proglašavaju ludima... Ideja vrha citroena, i peugeota za citroenom, nije raditi "DRUGAČIJE", jer oni "NE DONOSE DOVOLJAN PROFIT"... Već žele raditi aute za "ŠIROKE NARODNE MASE, ALI DOVOLJNO DRUGAČIJE DA SE ZA NJIH MOŽE REČI - E OVO JE CITROEN"...

Citroen je gradio povjest auto industrije... Ali sada mu je kao i ostalim firmama, profit broj 1. I prodati što više automobila... I to nije moj dojam, nego riječi vodečih ljudi citroena...
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptyčet svi 22, 2008 12:43 pm

Nije luksuz imati starog Citroena nego ludost! Ali ta ista ludost svih nas nekako raduje, sta ne? Nije stvar u novcu koji se u taj auto utuce i zivcima koji se potrose. Nema niti jednog vlasnika starog Citroena (bar onih koje sam ja sreo) kojem nece biti bed u najfinijoj robi se zavuci pod auto i sredit "onu vrazju povratnu cijev, ma jucer sam ju cijeli dan sredivao mamicu joj... pilica " ili pomoci nekom drugom Citroenu na cesti!
Gazde koje se voze u Mercedesima, nebitno koje je godiste i stanje tog auta, ce samo na taj prizor reci "Ma vid' sirot'nje, kupi si Merceeed'sa!"
[Vrh] Go down
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptyčet svi 22, 2008 4:10 pm

E naćete vi mene u Mercedesa nikad... Čak ni u onog mrtvačkog...
[Vrh] Go down
sale16v

sale16v


Broj postova : 67
Join date : 21.02.2008
Age : 37
Lokacija : Pula

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptyčet svi 22, 2008 4:11 pm

kružok bla,bla,bla!!! alo? alo? pa mi si citroenisti kakvi mercedesi malj !!!

Mercedes genscher (w140) - Page 2 31form10
[Vrh] Go down
http://citroenklub.ning.com/profile/Sasa31
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptyčet svi 22, 2008 8:31 pm

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Auto2_2
U ovo ni mrtav!!!
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Emptyčet svi 22, 2008 9:13 pm

Di su nestali postovi, jel bio neki fajt il šta? scratch
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mercedes genscher (w140)   Mercedes genscher (w140) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Mercedes genscher (w140)
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: OFF TOPIC-
Forum(o)Bir: