Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Humanitarka - vadjenje motora iz GA

Go down 
+2
Ante 2cv
tomica
6 posters
Autor/icaPoruka
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptysub lip 28, 2008 12:50 pm

Dragi citroljupci,

u utorak 1.7. planiram na svom gruntu organizirati humanitarnu akciju "dajmo da ide van" u kojoj bi se jednom clanu citro kluba u hrvata pomoglo izvaditi motor/mjenjac iz limene kutije.

Sponzori osiguravaju okrijepu, a najbolji izvodjaci ce biti nagradjeni. Nagradni fond:

1. Prijateljsko tapsanje po ramenu
2. veliko hvala
3. sve vec navedeno

Molim da mi se jave zainteresirani jer sam u cajtnotu. Malo sam Sleep , pa treba pozuriti cheers akcija bi se pokusala odraditi nakon radnog vremena, s pocetkom izmedju 17 i 18 sati.

Iskustvo nije bitno, bitni su misici, a ja cu sadomazo i nabaviti cheerzzz
[Vrh] Go down
Ante 2cv
Admin
Ante 2cv


Broj postova : 403
Join date : 02.02.2008

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptysub lip 28, 2008 1:21 pm

evo ja se prijavljujem za radnu akciju,iako se jos nisam oporavio od one u Daruvaru,nadam se da ima hlada na gruntu,di treba doc?
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptysub lip 28, 2008 4:00 pm

Iz kojeg auta vadiš motor i mjenjać?
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptysub lip 28, 2008 4:15 pm

ja na žalost nemrem jer mi 01.07. taman počnu radionice oko 5 popodne Sad
al' ne sumnjam u ostale citro snage...
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptysub lip 28, 2008 4:48 pm

Deda_ je napisao/la:
Iz kojeg auta vadiš motor i mjenjać?

GA. Ovaj moj u avataru. vecinu zica i sajli sam poskidao. jos je ostalo za odserafiti onaj seraf kod Y racve, te 2 x 6 serafa na poluosovinama.


Zadnja promjena: tomica; sub lip 28, 2008 5:08 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptysub lip 28, 2008 4:50 pm

Ante 2cv je napisao/la:
evo ja se prijavljujem za radnu akciju,iako se jos nisam oporavio od one u Daruvaru,nadam se da ima hlada na gruntu,di treba doc?

Ima hlada. Lokacija je mikulici, kod okretista autobusa koji vozi na liniji crnomerec-luksic.

Javit cu se ja jos. treba prvo kvorum skupiti, jer bez kvoruma nema nista :-)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptysub lip 28, 2008 6:28 pm

hm ovako, prva stvar lakše ti je skinuti auspuh tako da skineš po jednu šelnu sa svake strane naprijed kod U zavoja auspuha, ne znam jesi skužio da na gs-u auspuh ide prvo prema naprijed pa tek onda ispod motora. u biti motor ti leži na auspuhu. odvojit motor od mjenjača nije frka ako imaš posebni neki ključ, izgleda ko banana i na svakom kraju ima oko, meni je to kuki posudio i išlo je bez problema, što se tiče onih donjih šarafa na zvonu. kad skidaš crijevo za dovod lhm-a na pumpu prvo izvadi uložak iz posude za lhm da ti ne bi ko meni iscurilo par litara lhm-a zbog slobodnog pada. mislim da će ti sve skupa sa mjenjačem to bit frka skinut. poluosovine je dosta teško odšarafit dok je motor gore, a i nosač mjenjača. to je sve po sjećanju scratch
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptyned lip 29, 2008 9:03 pm

na srpskom forumu su vule i coki napravili uputu za skidanje motora, tamko da sam po toj uputi skinuo i te selne. nakon skidanja problematicnih serafa, motor bi trebao izaci prema naprijed (vjerojatno upravo zbog cijevi auspuha se tako izvlaci). Buduci da do ta dva serafa nisam uspio doci sa kljucem, mislio sam izvuci prema naprijed cijeli motor, zajedno sa mjenjacem. Probao sam podignuti motor i cini mi se da ga vise nista ne drzi, osim poluosovina i jednog serafa na kucistu mjenjaca, tako da mislim da bi tri covjeka to mogla izvuci u komadu.
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptypon lip 30, 2008 7:10 am

Very Happy javljam se i ja iako poznavaoci mog lika i djela znaju da sam beskoristan u ovakvim akcijama ali dal bum sve od sebe pogotovo ak me nebude šodral tlak i šugar...
[Vrh] Go down
slokas4

slokas4


Broj postova : 171
Join date : 13.02.2008
Age : 47
Lokacija : šibenik

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptypon lip 30, 2008 10:45 am

E Tomice da si malo bliže ja i ti bi to sredili za tren,dovoljna bi bila dva acidofila.
Ja sam na svome bijelom GS-u bez problema skinuo samo motor.
cheers
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptypon lip 30, 2008 5:42 pm

Nadam se da nije glupo pitanje, zakaj vadiš motor?
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptypon lip 30, 2008 8:15 pm

Deda_ je napisao/la:
Nadam se da nije glupo pitanje, zakaj vadiš motor?

pa radi farbanja motornog prostora .... a mislim da je i lamela losa, pa cu ju vjerojatno promijeniti ...
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptypon lip 30, 2008 8:29 pm

Radi farbanja ga nemoraš vaditi, kad se skinu blatobrani i prednji vezni lim i onaj lim ispod motora sve se da fino pofarbati, možeš i prednje mulde skinut , da se mogu fino oćistit i ofarbat, motor i prednji most netreba vaditi radi toga.
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptypon lip 30, 2008 8:32 pm

sigurno je lakse limaru/lakireru kad ga radi .... a i moram vidjeti kako motor ide van, da znam za drugi put, kad mi bude dosadno bounce
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptypon lip 30, 2008 9:05 pm

Ali kad se sjetim hidraulike, joj!Limaru i lakireru je lakše kad mu poskidaš blatobrane i mulde, oćiste se i spojevi. Znaći obavezno ih skini kad sve to sad radiš.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptyuto srp 01, 2008 3:51 pm

mislim da su od druge serije nadalje mulde zavarene, tako da će ih teže skinut
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptyuto srp 01, 2008 6:06 pm

Joj toćno, zaboravio sam na to1
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptysri srp 02, 2008 8:02 am

Evo, akcija je uspjesno zavrsena, slike su u mojoj tematskoj fotogaleriji.

Hvala jos jednom Limi i Marku na fizickoj, a Srecku i Marku 2 na moralnoj potpori.

bravo


Zadnja promjena: tomica; sri srp 02, 2008 10:21 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Emptysri srp 02, 2008 10:07 am

tomica je napisao/la:
Evo, akcija je uspjesno zavrsena, slike su u mojoj tematskoj foftogaleriji.

Hvala jos jednom Limi i Marku na fizickoj, a Srecku i Marku 2 na moralnoj potpori.

bravo

heh upravo sam to napisal u nekoj od tema za limu i maraka i zato su zaslužili skupinu sitnih poklonćića od ch a koji su bili namijenjeni za htv ekipu i nagradne igre u eko selu... Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty
PostajNaslov: Re: Humanitarka - vadjenje motora iz GA   Humanitarka - vadjenje motora iz GA Empty

[Vrh] Go down
 
Humanitarka - vadjenje motora iz GA
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» zamjena motora

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: OFF TOPIC-
Forum(o)Bir: