Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju

Go down 
+12
charliee
dbrezari
tomica
BiXic
lega2cv
medeni
specijalista
Deda_
HYpic
DaffyDuck
clouseau
spackarica
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptysri sij 28, 2009 8:47 am

kuki, fala na savjetima Very Happy... printam pa bum laciju sve fino izdiktirtala Smile
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptysri sij 28, 2009 12:08 pm

spackarica je napisao/la:
jedna od ideja je da ima pčelice... i to ovak slične Smile

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Cartoon%20bee%20with%20Hollyhock


he he ovo mi lići na leteće krave...
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptysri sij 28, 2009 12:09 pm

pa i leteće krave zamaskirane u pčelice su u mom stilu Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptysri sij 28, 2009 5:56 pm

Ovo sa zadnjim lajtungom je živo srr,,,Treba napraviti nešto drugo pogotovo ako se ne skida kućica,pa i onda je teško promjeniti.Belgijanac Spak ima gumene lajtunge oko ruke koji su spojeni holenderima na metalni lajtung.Znaći nejde kroz cijev ruke.Ako nekad poslije pukne nije veliki problem to promjeniti.Tako imaju spojene lajtunge svi ostali auti koji se voze na ovom svijetu i prema tome je provjereno i odlićno rješenje,jednom za svagda.Ako ti taj mehaničar to oče složiti bilo bi super,i nije skupo,odnosno to sve košta puno manje nego ovaj originalni za 100e i nije mi jasno kaj se svi muće stim.
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptysri sij 28, 2009 9:20 pm

Ta gumena crijeva su imali stari spakovi iz pedesetih i s početka šezdesetih, na ruci je bilo zavareno "oko" na kojem se spajala gumena cijev s bakrenim dijelom koji je išao do kočionog cilindra. Cx na prednjem kraju ima takva crijeva i s jedne strane imaju rupu za 7mm holender tak da bi se možda dalo od njegove cijevi nešto iskombinirat. Svejedno mislim da bi ta prepravka bila puno veća zajebancija nego stavit ovakav sfrkani lajtung u osovinu. 100€ je cijena kompleta svih lajtunga za spaka (jedna dugačka cijev, lijevi i desni zadnji lajtung, komad koji ide od glavnog kočionog do prednjih čeljusti i jedan kratki komad koji ide između prednjih čeljusti), to stvarno nije skupo. Inače ne isplati se kupovat pojedinaćno lajtunge jer tak ispadne skuplje. Borac je kupio kod Henka samo zadnje lajtunge i koštali su skoro ko komplet a osim toga nisu imali onaj metalni dio koji drži lajtung u centru osovine pa je to morao premještat sa starih. Još jedna dobra stvar na tim novim lajtunzima od inoxa su holenderi jer imaju puno deblje meso od starih pa se ne dešava da lako preskoći ključ na matici.
brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 E88fcf9011d7138bacab80830bbd74ef
http://www.citparts.at/en/products.php?id_group=107
[Vrh] Go down
charliee

charliee


Broj postova : 539
Join date : 01.02.2008

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptysri sij 28, 2009 9:57 pm

sumnjam da ću kupovati novi isključivo iz razloga što će spale još relativno kratko biti na sve strane, dakle bez kućice na šasiji... koliko mu zapravo treba da stigne do mene?

(ne da mi se odlogiravati kikija Very Happy)
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptyčet sij 29, 2009 6:33 am

Ja ću na Amiju napraviti sa tim crijevima.Lajtunge napravim od bakrenih cijevi i to sam.Upravo tako i moram jer cijevi od bakra nema ispod fi 6 mm,a ovi na A seriji su fi 4mm.Kad to napravim onda ću sve opisati kako,gdje i kolko je to sve koštalo i vidjeće se kako to izgleda.Pa onda ako se to nekome sviđa može prekopirati.
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypet vel 06, 2009 7:01 am

limarenje gotovo!!!!
danas idem tam vidjeti i pofotkati i dati nofčeke, pa spale ide laciju na mehanički dio...

yeahhh jiahahaha
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypet vel 06, 2009 11:39 am

fotke su neupotrebljive jer sam ja debil, ali autić izgleda super! pod i podnica izgledaju odlično, iznutra je ko novi. vozačka vrata su super sređena i spašena. nema više one grde grbe od kita. blatobrani su pojačani i malo pokitani, šasija je sređena, prekitana hauba je zrihtana a mićo mi je zrihtal da sad sjeda ko velika.
veli da mi onaj limar prije uopće nije metnul bitumol unutra a sad je fino iznutra pošprican sa bodyem i odlično izgleda!
zaštićeni su i blatobrani iznutra, cijela šasija i tak...
zadnji vezni lim je sređen, pogotovo dio kod lampe kaj je bil puknuti.
zrihtan je i dio kod stražnjeg lijevog prozora, hauba tam kod klapne, klapna, onaj gore dio iznad šoferšajbe....
zadnja hauba je isto zrihtana. sad još ravnaju zadnji branik.

mićo je krpal kaj se krpati isplatilo a na manje zeznutim dijelovima je kitao, ali nema tak puno kita.

e sad, nemam pojma kolko mogu biti objektivna, ali se sa time trenutno ni ne želim zamarati jer bolje nije moglo no ja sam prezadovoljna!
za manje od dva tjedna konstantnog rada na brmu i 300 eura (400 sa materijalom) mislim da se nemam kaj žaliti Very Happy.
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 7:41 am

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture094

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture095-1

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture096

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture097
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 7:42 am

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture098

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture099

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture100

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture101-1
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 7:44 am

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture102

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture103-1

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture104

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture105-1
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 7:45 am

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture106

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture107
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 7:47 am

Very Happy jihaaaa a ono na haubi lići ko da je cice nacrtal...
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 7:47 am

il ko da se neko s cicama prislonil Smile
meni se najviše sviđa unutra. ko teflonska tavica Smile
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 7:49 am

To je namazan LHM,viš da mu je ostala flašica,zeznul se mislil je da ga nebumo skužili.
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 8:58 am

Brm super izgleda, a cijena majstora je stvarno sića! Mene one dve zelene mrlje na haubi asociraju na dva guza

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Picture099
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 9:05 am

Very Happy dobar ti ovaj teflon možeš za čitavu vojsku napeć jaja...
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 9:07 am

hahahaha, kuki ovo je geeenijalno!
ništ, na prvom zajedničkom susretu imamo jaja na oko za ekipu Very Happy...

a sad ozbiljno - kak vam se čini da je limarija odrađena?
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Zauvijek Citroen!!!

Zauvijek Citroen!!!


Broj postova : 102
Join date : 18.01.2009

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 9:14 am

Cijena je stvarno sića. A ovo za teflonsku tavicu je genijalno. smijavi . Nasmijao sam se do suza. smijavi Eto šta da kažem osim da je brmbrm pila. frenčmen bravo
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 9:24 am

spackarica je napisao/la:
a sad ozbiljno - kak vam se čini da je limarija odrađena?
Pa ovak što se vidi na fotkama izgleda ok iako teško je reć kad je pofarbano sa zaštitom pa se ne vidi šta je ispod. U svakom slučaju ak budeš mirna opet slijedećih 8-10 godina super. Nego kakve će boje bit brm, ostaje isti ili?
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 9:25 am

thnx Smile

btw, sad je brm u mehaničkim radovima.
mijenja se kuplung i vilica pošto smo ju skinuli sa dy mjenjača... ide novi lajtung za gorivo i kočnice (koooonačnoooo!), nova guma kaj drži mjenjač (jel' to gumigeleng?!?), nove manžete, jedan novi top...
to je to koliko se sjećam...

i dalje me malo muči lakiranje.
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptypon vel 16, 2009 9:25 am

clouseau je napisao/la:
spackarica je napisao/la:
a sad ozbiljno - kak vam se čini da je limarija odrađena?
Pa ovak što se vidi na fotkama izgleda ok iako teško je reć kad je pofarbano sa zaštitom pa se ne vidi šta je ispod. U svakom slučaju ak budeš mirna opet slijedećih 8-10 godina super. Nego kakve će boje bit brm, ostaje isti ili?

ostaje isti Smile
ovakvog ga najviše volim Smile
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptysri vel 25, 2009 8:46 am

jučer smo furali lakirera do spaka...
uglavnom, oko petka se spak šlepa u strmec k njemu i počinje završna faza velikih brmbrm radova Smile.
veli striček da mu treba cca 15ak dana. ja sam to produžila na 30ak dana...

dakle, krajem trećeg mjeseca spak bi mogao polako i sigurno na regicuuu Smile...
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Emptysri oľu 11, 2009 7:14 pm

Napravio sam raciju u podrumu i eto donacije za brma, gumica dovoljno za oba sica.
Neke su "nove" - nekorištene a neke sam poskidao sa ko zna čega, uglavnom dobre su
brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 11032009

Šta je zbiva s brmom jel se šta radi na njemu?
[Vrh] Go down
Sponsored content





brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju   brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
brmbrm ide na dugoočekivanu rehabilitaciju
[Vrh] 
Stranica 5 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» brmbrm & spackarica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: ZAVIRITE U GARAŽE DRUGIH FORUMAŠA-
Forum(o)Bir: