Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 C3- lampica autodijagnostike!

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C3- lampica autodijagnostike! Empty
PostajNaslov: C3- lampica autodijagnostike!   C3- lampica autodijagnostike! Emptypon sij 12, 2009 2:45 pm

Pozdrav!
Evo što mi se dogodilo neki dan:

krenemo mala, žena i ja 6.1. dakle neradni dan 3 kralja, u Čazmu kod onog lika kaj ima puno božićnih lampica, nebitno uostalo, i taman na autoput se popnemo kada se upali lampica autodijagnostike motora i nakon 10 sec motor se zgasi , nekak se dokotrljam do doma i druga dan u CIB commerce u Vel. Mlaki na servis!
Zovu me nakon par sati da su detektirali kvar, naime otišao je filter goriva i traze potvrdu da mijenjaju, sve 5 rekoh samo mjenjaj!
Ali, kada sam pokupio auto, uvališe mi ponudu za izmjenu "Pumpa VT HDi NE" 6663,15Kn zajedno sa rukama 8.700kn cca.
Kao to je ako bi slučajno se dogodilo da mi vrisne pumpa pa da ne bi ispalo da je kriv filter goriva koji su oni sada promjenili, drugim riječima ograđuju se !
Vele loše gorivo, voda u gorivu bla bla!
Kako je moguće da u 2009 godini mi se to dogodi, pa tih HDi mašina je ko dreka na cesti, pa nemaju svi garaže grijane da ih čuvaju i garažiraju.
Da li postojie neka prevencija tipa aditivi u gorivo, paljenje svaki dan ujutro po 10 minuta , bacanje graha???
Nekak mi to smrdi !

Auto je C3 1.4HDi , 2005. , radi besprijekorno do sada , osim huka vjetra na prednjim vratima bounce bounce , gorivo točim na INAi u Velikoj Gorici i na auto putu prema S.Brodu , Ježevo jug.

Hvala unaprijed na savjetima!
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

C3- lampica autodijagnostike! Empty
PostajNaslov: Re: C3- lampica autodijagnostike!   C3- lampica autodijagnostike! Emptyuto sij 13, 2009 8:34 am

koliko se sjecam, istina je da filter za gorivo ima svrhu da odvoji eventualnu vodu.

je li se lampica kasnije ugasila?

Kod nas ima puno price o tom gorivu, ali mi je to sve sumnjivo ... nekako (pre)cesto se nasi servisi izvlace na lose gorivo.

evo jedan link .... http://www.forum.hr/showthread.php?t=412082

Ovako laicki ako sam dobro shvatio: cak niti filter se ne mijenja nego bi trebao imati ispust za vodu. a voda nije trebala doci do pumpe, pa ja to nebi mijenjao ...
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3- lampica autodijagnostike! Empty
PostajNaslov: Re: C3- lampica autodijagnostike!   C3- lampica autodijagnostike! Emptyuto sij 13, 2009 11:25 am

Neznam zašto bi otišla pumpa,ali ograđuju se,valjada ih je neko naguzio pa se boje.U zadnjih mjesec i pol dana puno je citraća stalo,upravo zbog vode u nafti.Kolko si platio?
[Vrh] Go down
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C3- lampica autodijagnostike! Empty
PostajNaslov: Re: C3- lampica autodijagnostike!   C3- lampica autodijagnostike! Emptyuto sij 13, 2009 2:31 pm

Što se tiče ispusta vode u pravu si, postoji to!
E sada, nisam ja to nesto dramatično platio, 840kn = trazenje kvara, zamjena filtera i filter!
Lampica se ugasila nakon zamjene filtera i sve radi super , samo me brine kaj se fakat to može dogoditi?
Po manualu na nisam trebao mjenjati još filter za vodu (450000km 3 i pol godne star).

Sada , da li postoje neke mjere koje mogu napraviti da to pokusam izbjeci: dvotaktol u gorivo, 1l kerozina na cijeli tank anđelekkk
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3- lampica autodijagnostike! Empty
PostajNaslov: Re: C3- lampica autodijagnostike!   C3- lampica autodijagnostike! Emptyuto sij 13, 2009 2:52 pm

Kolko ja znam nemožeš ništa,recimo kod benzina se stavi 2-3 l alkohola,pošto se on mješa sa vodom,a benzin s alkoholom pa se sve zajedno smješa i prođe.ovdje je problem što filter za naftu zaustavlja vodu,zato i služi i nemožeš ništa drugo nego izvaditi filter,zamjeniti ga i sve očistiti.Komp mu odma registrira grešku i ukljući safety mod,to je ono neda ti da ga voziš,samo sa malo gasa.Mislim da je ovo dosta skupo,moj kum je za istu stvar na C3 u automehanici na Jankomiru platio 360 kn. Nikakvi ti aditivi za to ne pomažu,kad ti je voda u gorivu nemožeš sprijećiti da zblokira dovod u filteru.Kod dizela je opasno da ti dođe voda u cilindre kad je motor vruć,dolazi do pucanja glave između siceva ispušnih ventila,zato i ima takvu zaštitu.Nažalost situacija sa gorivom kod nas je takva kakva jest i uzdat se možeš samo u sreću da ti se to više ne dogodi.U rezervaru više vjerojatno nema vode jer se gorivo vuće sa dna i najprije povuće vodu,tako da je sva već i došla u kučište filtera.
[Vrh] Go down
tomica
Moderator
tomica


Broj postova : 226
Join date : 03.02.2008
Lokacija : Zagreb

C3- lampica autodijagnostike! Empty
PostajNaslov: Re: C3- lampica autodijagnostike!   C3- lampica autodijagnostike! Emptyuto sij 13, 2009 2:56 pm

mrfloyd je napisao/la:


Sada , da li postoje neke mjere koje mogu napraviti da to pokusam izbjeci: dvotaktol u gorivo, 1l kerozina na cijeli tank anđelekkk

natankaj petrolej bounce Very Happy
[Vrh] Go down
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C3- lampica autodijagnostike! Empty
PostajNaslov: Re: C3- lampica autodijagnostike!   C3- lampica autodijagnostike! Emptysri sij 14, 2009 10:34 am

Deda_ je napisao/la:
Kolko ja znam nemožeš ništa,recimo kod benzina se stavi 2-3 l alkohola,pošto se on mješa sa vodom,a benzin s alkoholom pa se sve zajedno smješa i prođe.ovdje je problem što filter za naftu zaustavlja vodu,zato i služi i nemožeš ništa drugo nego izvaditi filter,zamjeniti ga i sve očistiti.Komp mu odma registrira grešku i ukljući safety mod,to je ono neda ti da ga voziš,samo sa malo gasa.Mislim da je ovo dosta skupo,moj kum je za istu stvar na C3 u automehanici na Jankomiru platio 360 kn. Nikakvi ti aditivi za to ne pomažu,kad ti je voda u gorivu nemožeš sprijećiti da zblokira dovod u filteru.Kod dizela je opasno da ti dođe voda u cilindre kad je motor vruć,dolazi do pucanja glave između siceva ispušnih ventila,zato i ima takvu zaštitu.Nažalost situacija sa gorivom kod nas je takva kakva jest i uzdat se možeš samo u sreću da ti se to više ne dogodi.U rezervaru više vjerojatno nema vode jer se gorivo vuće sa dna i najprije povuće vodu,tako da je sva već i došla u kučište filtera.

ma pristajem ja da i 1x godišnje mijenjam filter goriva ako je on taj koji će mi spasiti motor!
Nego, nakon koliko se mijenja dotični u Cro, po km ili po godinama!?
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3- lampica autodijagnostike! Empty
PostajNaslov: Re: C3- lampica autodijagnostike!   C3- lampica autodijagnostike! Emptysri sij 14, 2009 10:56 am

U knjižici piše svakih 40 000km
[Vrh] Go down
Sponsored content





C3- lampica autodijagnostike! Empty
PostajNaslov: Re: C3- lampica autodijagnostike!   C3- lampica autodijagnostike! Empty

[Vrh] Go down
 
C3- lampica autodijagnostike!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» C3 Lampica ABSa!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: C1, C2, C3, PLURIEL GARAŽA-
Forum(o)Bir: