Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 C3 Lampica ABSa!

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C3 Lampica ABSa! Empty
PostajNaslov: C3 Lampica ABSa!   C3 Lampica ABSa! Emptypon vel 08, 2010 12:39 pm

Pozdrav, ovo se počelo dešavati neki dan, upali se lampica (manual kaže da je to indikator ABSa) i odi u servis veli!
Da li je netko imao sličan problem pa da zna što me čeka?
C3 1.4hdi 2005.
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

C3 Lampica ABSa! Empty
PostajNaslov: Re: C3 Lampica ABSa!   C3 Lampica ABSa! Emptypon vel 08, 2010 6:26 pm

Ma kaj će ti ABS...
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3 Lampica ABSa! Empty
PostajNaslov: Re: C3 Lampica ABSa!   C3 Lampica ABSa! Emptypon vel 08, 2010 7:57 pm

Provjeri konektore ispod prednjih siceva,najčešće se zna razlabaviti,pa se pali lampica ABSa.
[Vrh] Go down
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C3 Lampica ABSa! Empty
PostajNaslov: Re: C3 Lampica ABSa!   C3 Lampica ABSa! Emptypon vel 08, 2010 8:43 pm

Deda_ je napisao/la:
Provjeri konektore ispod prednjih siceva,najčešće se zna razlabaviti,pa se pali lampica ABSa.


??? meni je bilo na pameti pogledati osigurače koji je btw ok.
konektor ispod sica, dakle izvadim ladicu i tu bi kao trebao biti, ne?
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3 Lampica ABSa! Empty
PostajNaslov: Re: C3 Lampica ABSa!   C3 Lampica ABSa! Emptyuto vel 09, 2010 8:20 am

Žice idu iz poda i spojene su na kabael što vodi na patronu i kopču pojasa,znaći gledano sa strane srednjeg tunela ispod sica blizu unutarnje šine.Inaće ne utjeće na ništa,lampica ti daje znak da je ABS isključen i u slućaju sudara neće se aktivirati air beg i pojas.
[Vrh] Go down
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C3 Lampica ABSa! Empty
PostajNaslov: Re: C3 Lampica ABSa!   C3 Lampica ABSa! Emptyuto vel 09, 2010 1:29 pm

Deda_ je napisao/la:
Žice idu iz poda i spojene su na kabael što vodi na patronu i kopču pojasa,znaći gledano sa strane srednjeg tunela ispod sica blizu unutarnje šine.Inaće ne utjeće na ništa,lampica ti daje znak da je ABS isključen i u slućaju sudara neće se aktivirati air beg i pojas.


hvala, ali riješeno je , imao sam danas dogovoreno kod meaničara i lik je našao da je zadnji desni senzor krepao, 350kn plus čeka 4-5 dana!
još jednom fala na odgovoru i bar sada znam čemu te žice ispod sica, znao sam si pitati!
[Vrh] Go down
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C3 Lampica ABSa! Empty
PostajNaslov: Re: C3 Lampica ABSa!   C3 Lampica ABSa! Emptypon vel 15, 2010 3:40 pm

Pozdrav,
evo mene opet ali problem je drugi-- senzor se čeka ali imam problema sa tempomatom, već neko vrijeme so dogodi da kada na + prekidač na volanu palim tempomat ništa se ne događa, nisam se pretjerano uzbuđivao jer ugasiš i upališ nakon 10min i sve radi ok. Medjutim sada se događa da okreneš prekidač na ON i tempomat se sam upali ili kada hoćeš ubrzati na + on se ugasi, dakle glupira se.
Što mi je činiti, ovlašteni servis ili da idem nekam da ga sflešaju, updateaju software ili nekaj četvrto?
Hvala na odgovorima!
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

C3 Lampica ABSa! Empty
PostajNaslov: Re: C3 Lampica ABSa!   C3 Lampica ABSa! Emptypon vel 15, 2010 4:11 pm

mrfloyd je napisao/la:
Pozdrav,
evo mene opet ali problem je drugi-- senzor se čeka ali imam problema sa tempomatom, već neko vrijeme so dogodi da kada na + prekidač na volanu palim tempomat ništa se ne događa, nisam se pretjerano uzbuđivao jer ugasiš i upališ nakon 10min i sve radi ok. Medjutim sada se događa da okreneš prekidač na ON i tempomat se sam upali ili kada hoćeš ubrzati na + on se ugasi, dakle glupira se.
Što mi je činiti, ovlašteni servis ili da idem nekam da ga sflešaju, updateaju software ili nekaj četvrto?
Hvala na odgovorima!

pogledaj u auto manualu koji si dobio sa autom, što piše o korištenju tempomata... možda pomogne...
[Vrh] Go down
mrfloyd




Broj postova : 23
Join date : 18.08.2008

C3 Lampica ABSa! Empty
PostajNaslov: Re: C3 Lampica ABSa!   C3 Lampica ABSa! Emptypon vel 15, 2010 7:16 pm

Dalibor je napisao/la:


pogledaj u auto manualu koji si dobio sa autom, što piše o korištenju tempomata... možda pomogne...


Koristim auto, tj moj je već 5. godinu, znam kako se ponaša i čitao sam manual!
Ovo nema veze sa autom tj tempomatom kakav je bio!
[Vrh] Go down
Sponsored content





C3 Lampica ABSa! Empty
PostajNaslov: Re: C3 Lampica ABSa!   C3 Lampica ABSa! Empty

[Vrh] Go down
 
C3 Lampica ABSa!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» C3- lampica autodijagnostike!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: C1, C2, C3, PLURIEL GARAŽA-
Forum(o)Bir: