Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Elektricni kutak

Go down 
+4
coyotns
BiXic
DaffyDuck
Lakii
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptypet oľu 07, 2008 10:03 am

Mislim da bi trebali imati i ovu rubriku!
Ipak je struja na ovim autima slaba, najvise zato sto im je prosjek starosti 20 godina...
Ima i dosta caka koje ce vam olaksati zivot...
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptypet oľu 07, 2008 10:15 am

Apsolutno! Samo vi otvarajte teme koje mislite da nedostaju Very Happy

A ni sam ne znam kako sam zaborvaio elektriku lol!
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptypet oľu 07, 2008 10:18 am

Pa da pocnemo!

Prva stvar, lagani upgrade!

Neki znaju, neki ne, ali nasi BX-evi su tvornicki dolazili s greskom! Ventilator kabine ima stimanje brzine preko potencijometra i trenzistora! (nekom drugom prilikom se mozemo baviti problemom kad to stimanje brzine crkne)
ALI!
Najzanimljivije je sto BX ima malu greskicu u dizajnu!
Bx ima relej i za najjacu brzinu ventilatora koji se nikad ne koristi!!
Relej je ugreden, svi ga imaju ali na tiskanoj plocici rucice za regulaciju brzine je greska zbog koje se relej nikad ne pali!

Uz male prepravke moze se koristiti:

ovako izgleda plocica u originalu s greskom

Elektricni kutak Heatermod


a ovako kad se preradi!

Elektricni kutak DSCF2937

Nista posebno samo se prespoji razmak na drugoj stazi i ukloni ona mala okomita staza (odmah iznad nje)!
Sa ovom preradom strujni krug odgovara onom iz tvornickih elektricnih shema za bx-a!
10 min posla i ventilacija puse ko luda!

Imam i linkove do engleskih stranica koje su ovo podarile svijetu:

Evo link postupka:

http://www.bxclub.co.uk/forum/viewtopic.php?t=5515

i rasprave:

http://www.frenchcarforum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=6133
http://www.frenchcarforum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=17019&highlight=heater

Ovo bi si svi trebali napraviti, ventilator poslije ovog vise nije isti! afro
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptypet oľu 07, 2008 10:27 am

I, kad mi je vec krenulo, evo rjesenja za slabu masu na zadnjim svjetlima!
Dali vam se desi da kad stisnete kocnicu sva svjetla na autu oslabe?
E, pa...:

Masa za desni far ide preko lijevog, to je jako lose pogotovo na ovako starim autima!
Treba samo dodati direktnu masu na desnu stranu...

Elektricni kutak LTrRHi
Elektricni kutak LTrRH
[Vrh] Go down
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptypet oľu 07, 2008 3:55 pm

Vezano uz masu auta, nakon godina uporabe istog bilo bi uputno malo pročačkat sve kontakte gdje je masa spojena na karoseriju, jer kako svi dobro znamo, hrđa je izolator...
[Vrh] Go down
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptypet oľu 28, 2008 3:56 pm

ej Lakii, jel imaš negdje schemu spajanja maglenki na BXu???
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptypet oľu 28, 2008 4:20 pm

BiXic je napisao/la:
ej Lakii, jel imaš negdje schemu spajanja maglenki na BXu???

Recept je:
- 1 prekidac
- 1 relej
- 1 osigurac
- 2 maglenke
i malo zice! egipt

Imas na http://www.tramontana.co.hu/citroen/electric/newlights.php#FrontFoglights

Na engleskom objasnjenje i sa skicom!

Ako treba dodatnih objasnjenja, vikni!
[Vrh] Go down
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptypet oľu 28, 2008 4:26 pm

Imam kompletnu instalaciju s GTia, al sam to mislio ostavit na miru. Nema mi druge nego polako počet rasturat auto i prodavat dijelove...
[Vrh] Go down
coyotns




Broj postova : 11
Join date : 18.03.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptypet tra 11, 2008 7:31 pm

Pozdrav svima!

Imam jedan malo veći problem :confused: .Dali neko ima šemu ili zna raspored žica(2 braon i 2 zelene)za spajanje presostata na ostatak el instalacije.Odnosno šta koja od ove 4 žice povezuje.

Hvala.
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptysub tra 12, 2008 10:08 am

coyotns je napisao/la:
Pozdrav svima!

Imam jedan malo veći problem :confused: .Dali neko ima šemu ili zna raspored žica(2 braon i 2 zelene)za spajanje presostata na ostatak el instalacije.Odnosno šta koja od ove 4 žice povezuje.

Hvala.

Hm, ne kuzim..
Lose si napisao pa nikako da skuzim o kojem se djelu radi!

Mislis na onaj potencijometar za ventilator kabine ili nesto drugo?
Za to bi trebao imati 5 zica!
S desna na lijevo:
1 - masa lampica osvjetlljenja
2 - + na lampice
3 - masa potencijometra
4 - sa namota releja
5 - sa tranzistora
[Vrh] Go down
coyotns




Broj postova : 11
Join date : 18.03.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptysub tra 12, 2008 6:21 pm

Da u pravu si Lakii malo sam zbrzio post.Evo ponoviću malo razgovetnije.

U pitanju je klima na mom BX-u.Presostat koji se nalazi kod levog fara gledano iz kola ima 4 žice koje ga vezuju na el.instalaciju,te 4 žice su u različitim bojama do džeksne za priključenje na el.insalaciju(ženska utičnica).Muška odnosno drugi deo džeksne takođe ima 4 žice koje su sad u 2 boje(zelena i braon),odnosno ima dve zelene i dve braon žice.Interesuje šta povezuju te dve zelene i dve braon žice,pošto sam morao da menjam presostat zbog kvara na fabrički ugrađenom.Nadam se da sam uspeo koiko-toliko da pojasnim problem.
I još jedno pitanje:
Isto iznad levog fara gledano iz kola se nalaze 4 relea(zelene boje).Dva su povezana sa radom kompresora a dva za rad ventilatora na hladnjaku.Interesuju me ova dva koja su vezana za rad ventilatora.To su prvi i drugi relei gledano od fara ka bombi,oba imaju pet kontakata ali jedna džeksna koja se navlači na iste ima samo 4 kontakta,interesuje me na koji od dva pomenuta relea se navlači ta džeksna sa 4 priključka,prvi ili drugi relei gledano od fara ka bombi.

Iskreno se nadam da ste me razumeli big smile
[Vrh] Go down
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptyned tra 13, 2008 8:49 am

Razumio jesam ali nažalost neznam odgovor...
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptyned tra 13, 2008 9:55 am

Evo ovako!

Nisam nikada imao iskustva sa klimom na BX-u pa ti nemogu reci napamet! ALI evo ti dalje hrpa slika i dijagrama koji bi ti mogli pomoci...

Mislim da govorimo o djelu oznacen sa brojem 700 (to bi bio prekidac/senzor za pritisak na dehidratoru, presostat)!
Jesam li pogodio?

Anyway, evo ti sheme:



Elektricni kutak Dijgram


Na onoj prvoj pogledaj odprilike po razmjestaju di ti dode dio! Tu je dole popis dijelova, po broju pronadi!


Elektricni kutak Lista1
Elektricni kutak Lista2


Evo ti na kraju i el. sheme pa da vidis kako se sve spaja:


Elektricni kutak Shema

Nadam se da ti je sta pomoglo, ako ti nesto nije jasno oko shema (ili ako treba bolja rezolucija), javi!

P.S. da ti olaksam posao, sve smede zice na BX-u su ti za masu!
[Vrh] Go down
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptyned tra 13, 2008 10:09 am

WOOOOOW Lakii, pa ti si hodajuča (vozeća) riznica!!! svaka čast na trudu majstore!!!
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptyned tra 13, 2008 10:16 am

BiXic je napisao/la:
WOOOOOW Lakii, pa ti si hodajuča (vozeća) riznica!!! svaka čast na trudu majstore!!!

Ispada da je trud a ustvari je lijenost!
Kako, pitas?
Pa sve ovo je screenshot iz jedne PDF-fajle, nije mi se dalo traziti link na netu i nije mi se dalo ju uplodati na neki server!

Nekako mi se ovo cinilo lakse... scratch :geek:
[Vrh] Go down
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptyned tra 13, 2008 10:32 am

sadomazo
[Vrh] Go down
coyotns




Broj postova : 11
Join date : 18.03.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptyned tra 13, 2008 2:10 pm

Lakii puno ti hvala,puno si mi pomogao.Evo danas sam uspeo da nađem originalni presostat.

Elektricni kutak IMG_3657
[Vrh] Go down
coyotns




Broj postova : 11
Join date : 18.03.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptyned tra 13, 2008 3:15 pm

Evo i slike same utičnice.


Elektricni kutak IMG_3660
[Vrh] Go down
coyotns




Broj postova : 11
Join date : 18.03.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptysri tra 23, 2008 4:03 pm

Imam još jedno pitanje Very Happy .

Na šemi se vidi džeksna obeležena kao 4M odma do presostata(700),medjutim ima još jedna takva džeksna(takođe obeležena sa 4M)koja se nalazi na tabli sa osiguračima.Interesuje me dali se radi o dva kraja iste džeksne jel bi mi onda spajanje na presostat bilo neopisivo olakšano.
Hvala.
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptyčet tra 24, 2008 6:20 pm

coyotns je napisao/la:
Imam još jedno pitanje Very Happy .

Na šemi se vidi džeksna obeležena kao 4M odma do presostata(700),medjutim ima još jedna takva džeksna(takođe obeležena sa 4M)koja se nalazi na tabli sa osiguračima.Interesuje me dali se radi o dva kraja iste džeksne jel bi mi onda spajanje na presostat bilo neopisivo olakšano.
Hvala.


Bojim se da nije ista! Mislim da ti ta 4M na tabli sa osiguracima ide sa kontakt-brave!
[Vrh] Go down
coyotns




Broj postova : 11
Join date : 18.03.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptyčet tra 24, 2008 7:14 pm

A taman sam se ponadao da ću sebi olakšati posao pri traženju rasporeda žica.Hvala ti u svakom slučaju. :cry:
[Vrh] Go down
makaBX

makaBX


Broj postova : 20
Join date : 25.02.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptysri srp 23, 2008 11:43 pm

Vrijedi li ovo za ventilator kod BXa serija 2 s klimom?
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptyned srp 27, 2008 11:11 am

makaBX je napisao/la:
Vrijedi li ovo za ventilator kod BXa serija 2 s klimom?

Sto dali vrijedi?
One zadnje sheme? Te su bas za seriju 2 s klimom!
[Vrh] Go down
makaBX

makaBX


Broj postova : 20
Join date : 25.02.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptypon srp 28, 2008 1:57 am

Lakii je napisao/la:
makaBX je napisao/la:
Vrijedi li ovo za ventilator kod BXa serija 2 s klimom?

Sto dali vrijedi?
One zadnje sheme? Te su bas za seriju 2 s klimom!

Radi, puše pravo.
Ma čitao sam na onim britanskim forumima da je neki lik skurio nešto ovim preinakama pa zato provjeravam.
Sad fino klikne i puše jače pa će valjda zima bit toplija Very Happy
[Vrh] Go down
makaBX

makaBX


Broj postova : 20
Join date : 25.02.2008

Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Emptysub ruj 20, 2008 1:42 am

Vezano za ventilator. Dok mi je potenciometar za temperaturu na hladnom ventilatori rade na najjače tj. na zadnjem stupnju brzine, ali kad okrenem na grijanje odma se smanji jačina puhanja. Čim na crveno potenciometar dođe čuje se klik i isključi maximalnu brzinu puhanja.
Može li se tu išta napravit, da puše najjače i dok grije?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Elektricni kutak Empty
PostajNaslov: Re: Elektricni kutak   Elektricni kutak Empty

[Vrh] Go down
 
Elektricni kutak
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Elektricni kutak

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: BX GARAŽA-
Forum(o)Bir: