Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...

Go down 
+8
spackarica
BiXic
bluesberry
Lakii
ibralic
DaffyDuck
Deda_
kraja
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
kraja




Broj postova : 13
Join date : 23.05.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptypon lip 16, 2008 11:58 am

Pozdrav prije svega.
Novi sam na forumu, nisam siguran, da li je ovo što pišem na dobrom mjestu, pa molim moderatore da post presele na mjesto gdje bi trebao biti ukoliko sam fulao.

Imam nekoliko pitanja i molim sve one koji mi ikako mogu pomoći da mi odgovore.

1. Politika Citroena
S obzirom da mi je vozilo pod jamstvenim rokom, počeli su se javljati jako čudni zvukovi u volanu. Oštro i vrlo glasno povremeno struganje, traje nkoliko trenutaka, nekad dulje nekad kraće, pojavljuje se nepredvidivo i struže bilo da se vozilo kreće ili stoji na mjestu kod okretanja upravljača. Na moju intervenciju u najbližem servisu, AC Krivak Koprivnica, u prvom pregledu, kvar nije ustanovljen jer kao što sam napomenuo ti zvukovi su povremeni, ane konstantni i naravno u tom trenutku nije strugalo i kvar nisu mogli ustanoviti. Poslali su me kući s odgovorom da se vratim kad struganje bude konstantno.
S vremenom je to struganje bivalo sve glasnije i češće, pa sam odlučio kontaktirati servis i molim ih da ostavim vozilo na testiranju tj. da ustanove kvar. Ostavio sam vozilo i nakon tri dana sam ih kontaktirao da čujem problem. Oni su ustanovili da je kvar u volanu i da moraju promijeniti volan.(tako mi je rečeno). Ova auto kuća, na svojim stranicama na sav glas oglašava da svojim klijentima osigurava prijevoz ili zamjensko vozilo. Na moj prvi upit kod ostavljanja svog vozila, odmah mi je rečeno dok se ne ustanovi kvar, ne mogu mi izdati nikakvo zamjensko vozilo. Nakon što se ustanovio kvar, pitao sam zbog čega se ne promijeni, rečeno mi je da se čeka dozvola Citroen-a Hrvatska da mogu staviti taj sklop. Ja još uvijek bez vozila i pitam ih da li mi sada mogu osigurati vozilo da obavljam svoje svakodnevne poslovne i privatne potrebe, na što mi je arogantnim pristupom odgovoreno da vozilo mogu dobiti samo u slučaju da zamjenski dio koji se mora naručiti, kasni više od deset dana. Ja objašnjavam čovjeku da mi treba vozilo za svoje obaveze i na to mi gospodin kaže da će mi vratiti potrgani dio u moj auto i da se nastavim voziti sve dok im ne dođe potvrda iz Citroen-a.
Ono što mene u ovoj priči zanima, jesu li smjeli postupiti tako da mi vrate potrgani dio u vozilo i izdaju mi neispravno vozilo da se njime koristim i ugrožavam sigurnost sebe i svih sudionika u prometu Prošao je 12 dan otkad sam vozilo ostavio i dozvole još uvijek nema, a ja trpim strah kod svakog kilometra?
Da li je politika Citroen-a zaista takva da se tek nakon 10 dana može izdati zamjensko vozilo?(napomenuo bih da sam provjerio u VW servisu, gdje se zamjensko vozilo izdaje na jednostavan zahtjev bez ikakvih uvjeta, naravno kad se radi o jamstvenom roku)?


2. Drugi servisi
Vjerujte mi imao sam još nekoliko intervencija u tom servisu i jako se razočarao njihovom uslugom, čak sam bio i verbalno napadnut od strane voditelja koji si je vikom objašnjavao odgovor na moje pitanje, reklamirao sam problem cukanja motora dok je hladan i niti nakon moje 3 intervencije, dobio sam odgovor da svi modeli citroena imaju taj problem zacukavanja, zagušenja i gašenja kad se upale, a motor nije potpuno hladan...da ne duljim dalje moje pitanje je upućeno Vama kao korisnicima, da mi preporučite servis u okolici sjeverne HR(varaždin, čakovec) ili Zagreba za koji ste sigurni da ću dobiti normalan i uljudan pristup servisera kako bi ja vjerujem u svakom servisu trebao biti.

Hvala svima
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptypon lip 16, 2008 12:07 pm

Obrati se Citroen hrvatskoj, pošalji im mail ili ih nazovi. Budi jako oštar, oni će odmah poduzeti odgovarajuće mjere. Ako nebude rezultata javi pa ćemo poduzet daljne korake.
[Vrh] Go down
kraja




Broj postova : 13
Join date : 23.05.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptypon lip 16, 2008 12:45 pm

Deda_ je napisao/la:
Obrati se Citroen hrvatskoj, pošalji im mail ili ih nazovi. Budi jako oštar, oni će odmah poduzeti odgovarajuće mjere. Ako nebude rezultata javi pa ćemo poduzet daljne korake.

Evo slao sam i dopise, pa sam trenutno dobio tek prvi odgovor iz Citroen-a kojim su samo napomenuli ćinjenice da je stvar na serviserima koji su trebali ustanoviti da li je takvo vozilo opsano za vožnju, u tom slučaju su trebali dati mi obrazac kojim bi prihvatio vožnju na vlastitu odgovornost. Što vi mislite da li je kvar na upravljaču, letvi volana dovoljno opasan? Moram napomenuti da osim što se čuju zvukovi struganja, i okretanje volana je teže u tim trenucima. Vjerujem da je to poprilično opasna stvar, ipak se radi o upravljaču nije npr. ručna kočnica koju ne koristim baš svaki kilometar u vožnji...(to sam napomenuo u odgovoru na mail)

Za sad ću sačekat njihove odgovore(Citroen Hrvatska). Moram priznat da mi je nezgodno navodit ime servisa bilo gdje jer još čekam da mi poslože taj kvar, al mislim da sam u pravu što sam interveniram, jer je činjenica da mi oni sami neće pomoć. Zato sam i postavio pitanje za drugi servis, ako treba radit ću 100 Km samo da dobijem normalnu uslugu...

Hvala
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptypon lip 16, 2008 2:43 pm

Najsolidniji servis je Auto Peba i Automehanika, oba su blizu jedni drugima. Nalaze se na zapadnom dijelu Zagreba.
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptypon lip 16, 2008 7:41 pm

Svakako javi daljni tijek ove situacije. Žalosno je da se vlasnici servisa tako odnose prema mušterijama, jer na taj se način srozava ugled i povjerenje u marku na najgori mogući način....
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
ibralic
Moderator
ibralic


Broj postova : 195
Join date : 02.02.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptypon lip 16, 2008 8:55 pm

Boli većinu neka stvar za mušterije,čast iznimkama! hmmm
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptypon lip 16, 2008 10:41 pm

Upravo tak!
[Vrh] Go down
kraja




Broj postova : 13
Join date : 23.05.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyuto lip 17, 2008 6:36 am

Najnovije stanje je:
Javili se iz Citroen HR da im dam podatke o autu, broj šasije i sve ostale generalije kako bi ušli u trag famoznom zahtjevu za izmjenom ukoliko je isti uopće podnesen prema njima, tako da se stvari polako rješavaju...

Nadam se da ću Vas do kraja radnog dana obavijestiti o njihovom odgovoru. Poslao sam sve podatke i čekam ih...

Slažem se da takvi serviseri samo kvare ugled, no nije to još najgore. Ne znam da li ste ikad imali prilike vidjeti o kojem se salonu radi, recimo još ovo. To je salon cca 100m2 koji je podijeljen po pola, jedan dio je Ford, a drugi Citroen(to sam prvi puta u životu vidio, razumioo bi kombinacije tipa Renault, Dacia ili Opel, Chevrole, ali ovo...). Kad sam kupovao svog Citrača, vozio sam se mjesec i pol na probnim tablicama bez naravno važećeg osiguranja i sl. Nikako da stignu papiri za njega, ja svaki dan zvao, već mi je zaista bilo glupo i bojao se da mi nisu nedaj bože prodali ukraden auto i govorili mi bit će idući tjedan i tako 4 ili 5 puta sve dok nisam napomenuo da bi kontaktirao Citroen HR pa su papiri još istog dana bili spremni, a ustvari se radilo o računu za vozilo, oni su ga držali kao da je kod njih u salonu, a ne da je meni već prodan.....

Ahhhh, evo jednostavno sam išo iz peha u peh, to je vjerojatno zato što sam si toliko želio taj auto, pa valjda nemre sve bit savršeno.....

Javljam razvoj situacije
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyuto lip 17, 2008 7:00 am

Izgleda da taj diler ima problema sa plaćanjem, po ovome što ti se događalo i događa. Papire za novi auto ti nemogu dati jer im ga Citroen Hrvatska neda dok auto nije plaćen. Vjerojatno je i tako sa ovim dijelovima, nemogu ih dobiti dok ne podmire dugovanja, zato toliko sve otežu.
[Vrh] Go down
kraja




Broj postova : 13
Join date : 23.05.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyuto lip 17, 2008 8:03 am

Da definitivno su muljatori, nešto se tamo stalno kuha....eto još jedan razlog više zbog kojeg tražim drugi, pouzdaniji servis...
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyuto lip 17, 2008 8:42 am

Bas mi je zao sto ti se takve stvari dogadaju!

Dobro su ti rekli, servis ti otezu jer imaju problema s parama!

Cek malo, to je ovlasteni Citroenov distributer? I takve stvari radi?
Kao i sve u ovoj drzavi, trebat ces ici na galamu! Prvo u svom servisu jos malo priprijeti da ces kontaktirati Citroen Hrvatska, ali daj telefonom, ne dopisima! Ako ti i oni budu odugovlacili, njima prijeti da ces se zaliti u Francusku!
Sve to ostro i odlucno preko telefona (ili uzivo, jos bolje)!


Btw. Tebi je najvjerovatnije otisao jedan od lezaja na stupu upravljaca! Sam lezaj bi ti kostao oko 40-ak kuna ali marljivi ljudi u Citroenu ce ti zamjeniti cijeli stup koji dode oko 2500 kuna!

PS. Ako ti je kvar u ovom sto sam rekao, nije opasno za voznju. Ali NIKAKO nemoj uzimati auto natrag, nedaj se zaj*****t, trazi da ti to rjese! I bilo bi dobro da imas kakvu potvrdu kada si im dao auto na popravak.

Sretno s tim!
[Vrh] Go down
kraja




Broj postova : 13
Join date : 23.05.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyuto lip 17, 2008 9:05 am

Da što se tiće potvrde, kod ostavljanja auta se pisao radni nalog, no kod preuzimanja vozila, taj nalog nisam dobio....tako da je to sad malo problem, no imam nalog od dolaska prije zbog istog problema, na osnovu kojeg su me vratili kući s pričom nek se vratim dok struganje bude konstantno.

Nadam se da će ovaj tjedan to biti rješeno, moram priznat već mi je malo dosta tog neprekidnog navlačenja, al idem do kraja tj dok to ne rješim.

Slažem se, prijetim i telefonom i dopisima, a bogme i Francuskom iako se za sada na Citroen Hrvatska ne mogu požaliti, oni mi odgovaraju na svako moje pitanje tako da u njima definitivno nije problem bar ne za sada, već je problem u tom Ovlaštenom distributeru Citroen vozila za Koprivničko-križevačku županiju, pa evo ovim apeliram na sve koji se budu našli u situaciji da im se moraju obratiti, neka upamte moju situaciju i uzmu ju u obzir prije odlaska do njih.
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyuto lip 17, 2008 4:10 pm

Ma niš te znaći Francuska, njih to ne zanima , opet vrate na Citroen hrvatsku, njih samo pumpaj! Spomeni novine , ako drugaćije nejde.
[Vrh] Go down
kraja




Broj postova : 13
Join date : 23.05.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptysri lip 18, 2008 7:58 pm

Evo ekipo da Vas sve obavijestim o trenutnoj situaciji,

prolazi 13. dan od kad se čeka famozna potvrda od Citroena Francuska ili Hrvatska, više ni sam ne znam, no najgore je što me gospoda iz AC Krivak nisu udostojala niti u jednom trenutku obavijestiti o statusu mog popravka, obećali su nazvati, no ništa, a da ne kažem da mi je obećavano da će mi se za popravak javit do prošlog četvrtka najkasnije te u najmanju ruku da sam prije 7 dana trebao imat popravljen auto jer oni dio koji treba zamijeniti imaju u svom servisu.

Odlučio sam izraditi službeni dopis u kojem bi napomenuo sve moguće medije i sl, te zaista u regionalnim medijima objaviti svoju cijelokupnu priču od početka, kakva sam iskustva imao sa spomenutim servisom tj autokućom.

Molio bih Vas da li imate konkretnu e-mail adresu iza koje bi stajala odgovorna osoba u Citroen-u Hrvatska za slučaj koji ja imam, jer ja sam slao mailove na postprodaja@citroen.hr(jedino što sam vidio na stranici), al mislim da mi oni u tom djelu baš i ne mogu pomoć jer se ni oni nisu javili već evo treći dan. Može i broj telefona pa da od njih direktno zatražim e-mail ili već način na koji ću ih obavijestit o radu..

Odlučio sam isto tako sutra(četvrtak) ujutro nazvati u famozni servis i obavijestiti ih o svojim nakanama, te jednostavno reč ukoliko se kvar ne odstrani do podneva u petak da ne moraju niti čekat nikakve odgovore i jednostavno sutra i prekosutra si uzet vremena na telefonu i kontaktirat servise sjeverne HR kako bi mi odstranili kvar u nekom uljudnom profesionalnom okruženju.

Što Vi mislite o tome?

Ne zamjerajte, što sam se raspisao, ali zaista više nemam načina kako da se riješi moj problem.

Hvala
[Vrh] Go down
bluesberry
Admin
bluesberry


Broj postova : 424
Join date : 03.02.2008
Age : 45
Lokacija : ZG/DA

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyčet lip 19, 2008 5:00 pm

hmmm potpuno te razumijem, i mene muči moj C3...da ne nabrajam hrpe i hrpe servisa i dijagnoza koje su mi postavljali, a da o bahatosti i aroganciji ni ne gvorim...

meni se neąto slično deąavalo s mojim volanom (isto u garantnom roku), otiąao sam u servis rekli su da je riknuo neki regulator za servo (navodno se zna zblesirat kod neglog kočenja kao kod prometnih...ne sjećam se da sam tako naglo kočio) pa ga treba zamijeniti...stvar je rijeąena u jedno popodne...

ako te tjeąi, bar si se odlučio dići buku joą u garantnom roku, meni se čak moguće deąava situacija da sada, 4 god nakon ąto sam kupio "nov" auto otpliće priča da su mi uvaljali testni model, ili auto koji su oni intero koristili (i vrlo vjerojatno su ga gazili do bola)!!! to su mi neki ljudi iz servisa rekli da pokuąam provjeriti - kod servisa mjenjača je bilo očito da je isti ranije otvaran i da je netko neąto radio na njemu (meni su u servisu mijenjali leľaj spojničke osovine jer je se ovaj vrlo rano - kod 69000km - raspao) i nestručno ga zatvorio i joą potrgao neke nosače od sajli i tako...svaąta lijepoga...da ne govorim da sam u garantnom roku upozoravao na taj zvuk i najčeąće dobivao odgovor - ma to se tako mora čuti!

da te razveselim joą nečim, evo, samo ove godine sam potroąio 10ak tisuća kuna na servis dotičnog auta (da sam bar toliko uloľio u spačeka i amija bili bi najbolji na svemiru)

u Automehanici u ©korpikovoj su mi redovni servis naplatili 3000kn - to mi je isto suluda cifra, a moľda bi bila i joą veća da nije bilo nekih ljudi s ovog foruma koji su malo uspjeli smanjiti broj radnih sati Wink + ąto sam zatekao jednog djelatnika servisa kako u subotu (kad sam doąao tamo preuzeti auto) zatvara prijem servisa, sprema se doma, a iz jakne mu vise moji ključevi - a ja mu banem po svoj auto i pokvarim mu planove...

u istoj toj automehanici sam prije tog servisa upozorio da mi se auto usred voľnje ugasio i da mi svakako kaľu ąto je bilo - dobio sam odgovor da nemaju pojma al da su mi stavili novi softver (i naplatili ga) - kada sam promjenio servis na dijagnostici su ustanovili kvar na struji na jednom od cilindara i rekli da je to moglo uzrokovati gaąenja auta i ranije, ne rjeąavanje tog problema ranije - kad sam na to i upozorio me je doadno opalilo po dľepu za sitnih 2000kn jer je taj sklop totalno riknuo i za sobom povukao ostale ąto je rezultiralo tim da se nekoliko ventila zblesiralo i zaglavlo...pitam se jel auto uopće spajan na dijagnostiku u automehanici ili je samo spojen da se stavi softver..ili je samo softver naplaćen a auto nije nii spajan...

nemam pojma, eto, nadam se da ćeą imati viąe sreće nego ja, i ja se bavim miąlju da dam sve račune i servisnu knjiľicu u citroen hrvatsku, da im zaprijetim svim mogućim i nemogućim medijima i da vidim ąto će se dalje desiti

...vjerojatno niąta
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/powerpoptheband
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyčet lip 19, 2008 5:26 pm

Niti jedan kupac novog Citroena nema prigovor na auto , ali neznam skoro nikoga a da nije rekao ovo : nikad viąe Citroen ne zbog auta i marke nego iskljućivo zbog servisa.Uopće nemam ideju kako tome stati na kraj. Nekad je bilo joą gore, ali auti su imali kratak rok garancije i mogao si dalje sam ili kod nekog mehaničara od povjerenja, Danas nemoľeą skoro niąta bez brdo opreme i specijalnog alata, a o nabavci djelova da ne govorim. Oni drľe sve ąifre kod sebe i nemoľeą bez toga skoro niąta naručiti sa strane.Jedini spas je kao ąto je na zapadu da imaą 5 godina garanciju pa te baą briga, moraju ti dati zamjenski dok tvojeg ne poprave. Ali zato moraą ići na redovite servise pa te onda tu oderu. Kako god uzmeą ako si loąe sreće popuąią.Kad sam ja prije dvije godine kupio rabljenu Xsaru kod njih raspao se diferencijal. Bez puno priće doąli su kamionom po auto i dali testnog c2 dok se ovaj ne popravi. Trajalo je tri tjedna traľili me da im vratim auto ali nisam ni htio ćut dok Xsara nije bila gotova. Ali odma u startu sam im rekao da ako to ne rijeąe u svom troąku odma idu u večernji list a sljedeći dan podnosim tuľbu.
[Vrh] Go down
ibralic
Moderator
ibralic


Broj postova : 195
Join date : 02.02.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyčet lip 19, 2008 8:27 pm

Znam da je prije rješenje bilo pravac Kopar,tamo je bio zbilja dobar servis. Nadam se da su ostali takvi.
[Vrh] Go down
kraja




Broj postova : 13
Join date : 23.05.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptypet lip 20, 2008 7:10 am

Kolko čitam ovdje po forumu, da odgovaraju i ljudi koji su serviseri u ovlaštenim servisima Citroen-a, pa nek mi odgovore na moje pitanje.
Nije mi jasno kako si to servisi dozvoljavaju takav način, pristup i neprofesionalnost, da li njih netko provjerava u tom radu, moraju li kome polagati svoje račune ili sl.? Recimo sad ću napomenut jedan primjer za VW, kolega s posla ima novi Leon i servisira ga u ovlaštenom VW, Seat, Škoda itd servisu. Nakon što je obavio servis, dan kasnije su ga zvali iz Zubaka iz ZG-a nešto kao Call centar, i preispitali ga kako je prošao servis, jesu li mu izdali sve potvrde, koliko su mu naplatili, kako je zadovoljan itd. Kolko ja znam iz Citroena me nije nikad nitko zvao što god išao u sevis, a nekoliko puta mi se dogodilo da u servisu nisu niti radni nalog otvarali ili mi ga nisu dali na uvid.....iz svojih razloga to ne znam.

Isto me zanima kako se dobivaju ta zastupništva, jer mi je skroz nelogično da u istom prostoru ista firma ima zastupništvo Citroena i Forda. Malo to baš nema smisla....

Šta vi mislite?
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptypet lip 20, 2008 8:06 am

Ma muljaju uglavnom zaposlenici u servisima. Sve je definirano ugovorima između zastupnika i kocesionara, svaka stavka, pa čak i nivo naobrazbe i plaća koju moraju imati da se zadovolji stanadard koji kocesionari postave.Međutom naša pravna država zna se kako funkcionira pa svako može raditi kaj hoće. Kako naprimjer može trgovac u velikim šoping centrima biti ljubazan kad radi dan i noć za bjednu plaću. Isto je i u servisima pa muljaju i deru koga stignu. Ako te procijeni da te može veslati onda to i rade.
[Vrh] Go down
kraja




Broj postova : 13
Join date : 23.05.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptypet lip 20, 2008 8:27 am

Deda_ je napisao/la:
Ma muljaju uglavnom zaposlenici u servisima. Sve je definirano ugovorima između zastupnika i kocesionara, svaka stavka, pa čak i nivo naobrazbe i plaća koju moraju imati da se zadovolji stanadard koji kocesionari postave.Međutom naša pravna država zna se kako funkcionira pa svako može raditi kaj hoće. Kako naprimjer može trgovac u velikim šoping centrima biti ljubazan kad radi dan i noć za bjednu plaću. Isto je i u servisima pa muljaju i deru koga stignu. Ako te procijeni da te može veslati onda to i rade.

Nevjerojatno...znači stvar je da povučeš špage da dobiješ koncesiju i onda si bog i batina, naravno s onima koji ti to dozvole da manipuliraš......katastrofa živa....
[Vrh] Go down
kraja




Broj postova : 13
Join date : 23.05.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyčet lip 26, 2008 9:59 am

Evo mene opet, nastavak slijedi....

Nitko mi se nije ništa javljao vezano za auto i popravak, napravio pristojan telefonski razgovorom s gospodinom u Postprodaji Citroen-a Hrvatska koji je obećao da će ih stisnuti oko popravka i zbilja je.. Smile Smile

No sve je to bilo ništa dok nisam popizdil i napravio jedan opširan dopis u kojem sam zaprijetio novinama, odvjetnicima i svim raspoloživim sredstvima. Dopis sam poslao na sve e-mail adrese tog servisa i ne prođe pola sata zove me glavni i odgovorni direktor tvrtke.
Nemam definitivno nikakve pritužbe na čovjeka, vrlo se pristojno razgovarao, obajsnio mi u jednom profesionalnom i ljudskom pristupu moju situaciju u kojoj je spomenuo slijedeće:
Citroen zastupništvo za ovaj dio Europe u Njemačkoj je na zahtjev gospodina iz Citroen Hrvatska zatražilo detaljan pregled i očitovanje kvara mog vozila pri čemu od servisa zahtjevaju audio zapis kvara koji se događa. Kao što mi je gospodin rekao to već više nisu stvari koje bi mene trebale zabrinjavati i čovjek mi je potvrdio da sam s pravom ljut što kvar nije saniran, a ja se i dalje vozim u takvom autu. Tada me je najavio da dođem danas i ostavim svoj auto, a oni će mi pripremiti zamjensko vozilo kojim ću se koristiti dok se moje ne popravi.
Dođem ja danas tamo, sve super, sve pet, dobijem Corsu 1.0 iz 2003. godine, bez klime, malo razj***ana al ajd, barem sam nešto riješio. Vratim se u firmu na posao i reko idem videt gdi mi se uopće nalaze podaci (prometna, polica i sl.) i nađem ja prometnu. Otvorim ju, a kad ono imam šta vidit: Registracija za vozilo istekla 9.6.2008. godine. NEVJEROJATNOOOOOOO!!!!!!!!

Zovem ja opet njih tamo, pa reko ljudi moji, ako me policija zaustavi izdvojit će me iz prometa i neće mi dozvolit da nastavim vožnju s neregistriranim vozilom, a da ne kažem da me i kazna čeka jer je vozilo registrirano na privatnu osobu, a ne na tvrtku koja mi je izdala auto(vozilo su uzeli u zakup-zamjenu valjda za novo).

Sada čekam da mi provjere da li imaju koj drugi auto da mi daju...katastrofa....

Šta ću ja sve doživit a majko mila....

Ne zamjeram Vam ako sam Vas i nasmijao, jer već sam sebi ne vjerujem kad pričam da se to meni događa i postaje mi smješno...

Pozdrav ekipo
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyčet lip 26, 2008 10:33 am

Vrhunska priča! Ovo s Corsom je pravi šećer na kraju - nije da oko slučaja nema buke, nije da se ne prati pod povečalom... Oni daju neregistriranog opela kao zajenu za ctroen! lol!

Nadam se a će skoro biti gotova čitava muka flower
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyčet lip 26, 2008 1:42 pm

Eh,baš su te našli!
[Vrh] Go down
ibralic
Moderator
ibralic


Broj postova : 195
Join date : 02.02.2008

C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyčet lip 26, 2008 3:47 pm

E nevjerovatno!! rain
[Vrh] Go down
Gost
Gost




C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Emptyčet lip 26, 2008 5:27 pm

dobro da nisi dobio kadet jaje bez zadnjih rubnjaka Suspect
[Vrh] Go down
Sponsored content





C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty
PostajNaslov: Re: C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...   C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć... Empty

[Vrh] Go down
 
C3, serviseri, ludim polako i molm Vašu pomoć...
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Vidim da forum polako napreduje pa da i ja kazem nesto o sebi...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: NOVI CITROENI :: C1, C2, C3, PLURIEL GARAŽA-
Forum(o)Bir: