Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Bubač vs. Spak

Go down 
+13
tomica
lega2cv
HYpic
bluesberry
Kidon
slokas4
clouseau
Deda_
Don
izunec
DaffyDuck
medeni
Dalibor
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 7:18 am

(ajdeajde, nemojte me hvalit, zapravo mi je namjera bila napisati da je buba ipak jedan naci proizvod koji još k tome izgleda k'o šljem lol! jezikoplaz anđelekkk )
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Kidon

Kidon


Broj postova : 123
Join date : 26.02.2008
Age : 45
Lokacija : Gledam Banat, Srem i Bačku s Fruške gore...

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 9:55 am

spackarica je napisao/la:
(ajdeajde, nemojte me hvalit, zapravo mi je namjera bila napisati da je buba ipak jedan naci proizvod koji još k tome izgleda k'o šljem lol! jezikoplaz anđelekkk )
Hitler ju nacrtao na salveti, a Porsche sklepao u garaži...Kasnije se Porsche sjetio da bi mogao u nju stavit 260 konja i nazvat ju 901...
Čekam nove packe.
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 2:51 pm

Koliko sam ja upucen u povjest, Hitler je poznat po Nacionalsocijalizmu, tj nacizmu i taktici blickrika u ratovanju, a ne po crtanju auta?! A Shaka Zulu je izmislio kratko koplje i iz juzne afrike zgazija sve do maroka. Sad kad jednog dana u africi pocnu praviti aute neko pametan ce reci "Nacrta ga Zulu je*o mate svoju!" stani malo da nije Napoleon negdi nacrta spaceka???
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 2:55 pm

pustipusti, nacisti su tražili jedno jeftino vozilo za mase- zato su franceki uništili spakiće (osim onih nekoliko kaj su završili u štaglju) - između ostalog - od straha da im ne maznu dizajn.
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 3:01 pm

Na zalost od 250 napravljenih prototipova s Alu sasijom osta samo jedan, ne nekoliko samo jedan. Motor 375 vodom hladjeni.
[Vrh] Go down
lega2cv

lega2cv


Broj postova : 471
Join date : 04.02.2008
Age : 54
Lokacija : osijek

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 3:12 pm

medeni je napisao/la:
Na zalost od 250 napravljenih prototipova s Alu sasijom osta samo jedan, ne nekoliko samo jedan. Motor 375 vodom hladjeni.

ma medeni...izlit cemo mi alu sasije pa da dignemo broj:)
[Vrh] Go down
http://citroensos.16.forumer.com
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 3:40 pm

Aktiviracemo i lokasa on radi u tvornici aluminija TLM buahaha buahaha
[Vrh] Go down
Kidon

Kidon


Broj postova : 123
Join date : 26.02.2008
Age : 45
Lokacija : Gledam Banat, Srem i Bačku s Fruške gore...

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 5:04 pm

medeni je napisao/la:
Koliko sam ja upucen u povjest, Hitler je poznat po Nacionalsocijalizmu, tj nacizmu i taktici blickrika u ratovanju, a ne po crtanju auta?! A Shaka Zulu je izmislio kratko koplje i iz juzne afrike zgazija sve do maroka. Sad kad jednog dana u africi pocnu praviti aute neko pametan ce reci "Nacrta ga Zulu je*o mate svoju!" stani malo da nije Napoleon negdi nacrta spaceka???

"Blickriga", ako ćemo da govorimo fonetski, iliti "po Vuku"...
Jednog lijepog dana pozva firer najtalentiranijeg konstruktora auta u rajhu i izloži mu svoj prijedlog narodnog auta. Kako su razgovor vodili na večeri, jedini dostupan medij bile su salvete (inače omiljena podloga za skiciranje mnogih diktatora).
Kad smo kod bube, mislim da je jako važna statistika ADAC-a o broju vozača koji su u njoj izgorjeli tijekom sudara, a poradi-glede bolesnog položaja rezervoara benzina. Ista logika vrijedi i za "legendarni" (haha, "legendarni") MB 300 SL "gullwing".

Dojčlaaaand, dojčlaaaand ibeeeer aaaaleees!!!!!....
[Vrh] Go down
Kidon

Kidon


Broj postova : 123
Join date : 26.02.2008
Age : 45
Lokacija : Gledam Banat, Srem i Bačku s Fruške gore...

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 5:05 pm

medeni je napisao/la:
Aktiviracemo i lokasa on radi u tvornici aluminija TLM buahaha buahaha
Opasan je Lokas kad uzme pištolj za zakivanje u ruke... Ne dajte mu švajs-aparat!!
Maher br. 1 šta se tiče muzike i elektronike...
...i GS/GSA...
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 5:11 pm

Kidon je napisao/la:
medeni je napisao/la:
Koliko sam ja upucen u povjest, Hitler je poznat po Nacionalsocijalizmu, tj nacizmu i taktici blickrika u ratovanju, a ne po crtanju auta?! A Shaka Zulu je izmislio kratko koplje i iz juzne afrike zgazija sve do maroka. Sad kad jednog dana u africi pocnu praviti aute neko pametan ce reci "Nacrta ga Zulu je*o mate svoju!" stani malo da nije Napoleon negdi nacrta spaceka???

"Blickriga", ako ćemo da govorimo fonetski, iliti "po Vuku"...
Jednog lijepog dana pozva firer najtalentiranijeg konstruktora auta u rajhu i izloži mu svoj prijedlog narodnog auta. Kako su razgovor vodili na večeri, jedini dostupan medij bile su salvete (inače omiljena podloga za skiciranje mnogih diktatora).
Kad smo kod bube, mislim da je jako važna statistika ADAC-a o broju vozača koji su u njoj izgorjeli tijekom sudara, a poradi-glede bolesnog položaja rezervoara benzina. Ista logika vrijedi i za "legendarni" (haha, "legendarni") MB 300 SL "gullwing".

Dojčlaaaand, dojčlaaaand ibeeeer aaaaleees!!!!!....

je, i mom dedi - maminom tati - se navodno zapalila buba. doduše, nakon kaj je stari na njoj radil ''generalku'' Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Kidon

Kidon


Broj postova : 123
Join date : 26.02.2008
Age : 45
Lokacija : Gledam Banat, Srem i Bačku s Fruške gore...

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 5:20 pm

spackarica je napisao/la:
Kidon je napisao/la:
medeni je napisao/la:
Koliko sam ja upucen u povjest, Hitler je poznat po Nacionalsocijalizmu, tj nacizmu i taktici blickrika u ratovanju, a ne po crtanju auta?! A Shaka Zulu je izmislio kratko koplje i iz juzne afrike zgazija sve do maroka. Sad kad jednog dana u africi pocnu praviti aute neko pametan ce reci "Nacrta ga Zulu je*o mate svoju!" stani malo da nije Napoleon negdi nacrta spaceka???

"Blickriga", ako ćemo da govorimo fonetski, iliti "po Vuku"...
Jednog lijepog dana pozva firer najtalentiranijeg konstruktora auta u rajhu i izloži mu svoj prijedlog narodnog auta. Kako su razgovor vodili na večeri, jedini dostupan medij bile su salvete (inače omiljena podloga za skiciranje mnogih diktatora).
Kad smo kod bube, mislim da je jako važna statistika ADAC-a o broju vozača koji su u njoj izgorjeli tijekom sudara, a poradi-glede bolesnog položaja rezervoara benzina. Ista logika vrijedi i za "legendarni" (haha, "legendarni") MB 300 SL "gullwing".

Dojčlaaaand, dojčlaaaand ibeeeer aaaaleees!!!!!....

je, i mom dedi - maminom tati - se navodno zapalila buba. doduše, nakon kaj je stari na njoj radil ''generalku'' Very Happy
Nije čudno da se auto zapali iz ovog ili onog razloga, ali kod bube si znao da nemaš nikakve šanse u slučaju sudara jer ti je tank sprijeda (zato ljudi nisu koristili pojas), a kod gullwinga se ginulo jer se "galebova krila" nisu mogla otvoriti čak ni kod najslabijeg frontalnog sudara.
S obzirom da mi je stari popravljao vw i mb, slobodan sam govoriti protiv ibermenša/ibrauta.
Valjda...
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 5:37 pm

Ako se uzme u obzir da je Buba napravljeno 22 000 000 ,kolike su statističke šanse na toliko automobila da se zapale u sudaru u odnosu na sve druge kojih je napravljeno puno manje?Nije da ih branim ali eto prvo to treba uzeti u obzir. Za njihovo vrijeme je puno auta imalo rezervare na opasnim mjestima, jeep ispod vozačeva sica naprimjer, topolino,fićek fiat 850,iza zadnjeg sica,trabant,a stotine tisaća modela rezervar ispod prtljažnika otraga,auti su kod sudara bili bombe,To je kao bilo sigurno,a kad te netko prdekne odozada letiš odma u zrak. Jedan je moj frend nekad izgorio u Amiu Superašu jer je imao zakaćenu prikolicu koja je kod frontalnog sudara prošla kroz rezervar i zapalila ga.
[Vrh] Go down
Kidon

Kidon


Broj postova : 123
Join date : 26.02.2008
Age : 45
Lokacija : Gledam Banat, Srem i Bačku s Fruške gore...

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 6:05 pm

Deda_ je napisao/la:
Ako se uzme u obzir da je Buba napravljeno 22 000 000 ,kolike su statističke šanse na toliko automobila da se zapale u sudaru u odnosu na sve druge kojih je napravljeno puno manje?Nije da ih branim ali eto prvo to treba uzeti u obzir. Za njihovo vrijeme je puno auta imalo rezervare na opasnim mjestima, jeep ispod vozačeva sica naprimjer, topolino,fićek fiat 850,iza zadnjeg sica,trabant,a stotine tisaća modela rezervar ispod prtljažnika otraga,auti su kod sudara bili bombe,To je kao bilo sigurno,a kad te netko prdekne odozada letiš odma u zrak. Jedan je moj frend nekad izgorio u Amiu Superašu jer je imao zakaćenu prikolicu koja je kod frontalnog sudara prošla kroz rezervar i zapalila ga.
Sve točno rečeno, ali x vjerojatnost puta 22 mil komada je veća od y vjerojatnosti puta 0.3 mil (nekog drugog)auta...a izuzmimo i kultni status, i. e. vozi se i danas...
To su bila vremena pogibeljna...
[Vrh] Go down
charliee

charliee


Broj postova : 539
Join date : 01.02.2008

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 6:38 pm

moja teorija glaaasi :


tamo negdje u dubravi stoji na livadi razbacano 20tak buba. kad bi tako bilo sa spačekima, djelova ko pljeve ali u čemu je onda gušt, gdje je posebnost. uz sve ostale razloge koje ste prije naveli, buba se predugo proizvodila i možda zaslužuje status kultnog auta ali na ovim prostorima definitivno nije rijedak. u zgbu ih je registrirano blizu 1000.

maj opinijon


2cv rulz

frenčmen
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 7:54 pm

Dobro po čem je ovo provokatorska tema?!
Naime, rekel sam već kako bi štel imati bubača, i kako mi poster spaka krasi sobu... Dakle, toliko o mom podhebavanju... Uostalom čitava ideja je bila da se kažu iskustva sa bubačem i spakom, i onda se to usporedi...
Nebi baš rekel da su klasični bubač vlasnici i klasični golf vlasnici odnosno VW vlasnici...

Isto tak ne znam odkale vam te informacije o zapaljenju bubača u sudaru?! LOL pa i na jubitou se može nači frontalka bubača i recimo (svete krave) golfa, pa sami se uvjerite koliko je buba zapravo siguran auto... Kakve su joj zone deformacije, i koliko uoće kabina prilikom frontalke dobiva... Kakve zapaljenje...

Mislim kako nitko to još nije spomenul... Ali nije bubača ni porsche a ni hitler smislil... Nego je čitava ideja bila ukradena... I to mislim da od Tatre... Uostalom nakon dosta godine VW je i morao plaiti odštetu Tatri, kaj ne?!


mpf

Evo linka na tatru koja je poslužila kao podloga za bubača:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tatra_T97

...I tatra koja je bila prije T97 modela... I koja se našla izložena na zagreb auto showu ove godine kod oldtimera:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tatra_T87
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 8:03 pm

Dali neko zna od kud potiću ševroni,znak Citroenov?
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptysub ruj 13, 2008 8:22 pm

od zupčanika
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptyned ruj 14, 2008 3:37 am

zupčanici...
...chevron se inače naziva slovo V, odnosno taj oblik slova V kada je recimo okrenuto naopačke...
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptyned ruj 14, 2008 5:41 am

Striček Andre je bio u Poljskoj u jednoj tvornici reduktora i tam je videl da oni rade takve zupčanike,koji su tihi i imaju daleko veći kut zahvata,do tada su mjenjaći u autima imali ravne zupčanike i to je dosta bućno i tvrdo uzubljenje.Znaći svi od nekoga nekaj zdipe,tak je bilo i tak uvijek bude.
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptyned ruj 14, 2008 8:29 am

to da je to uzel u poljskoj je samo jedna od teorija. uostalom, mislim da je on tražio dopuštenje tog nekog tipa kaj je to isfural. druga je teorija da je takaf zupčanik smislil njegov brat, rođak, ko li već pa su ga počeli delati. a treći je da je u poljskoj negdje vidio neke drvene zupčanike koji nisu bili double chevron.
zapravo mislim da u tome i je caka - da nije on zmislil chevron nego double chevron (big dil) i to je postal znak firme još puno prije nego kaj se upustil u autoindustriju.

to je koliko se sjećam, nisam ziher...
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptyned ruj 14, 2008 9:50 am

Ovo ili ono i nije važno,glavno koje gdje nešto prvi primjenio,isto tako nije citroen smislil hidrauliku,samo je prvi to primjenio na autu. niti je Traction prvi auto sa prednjim pogonom,ali prvi koji je to uspješno napravio,nisu se zabadava njemci za vrijenme okupacije otimali za te aute, i vozili ih u ratne svrhe.
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptyned ruj 14, 2008 9:53 am

Ima još nešto,mislim da većina to zna,ali evo za one koji neznaju, Golf je od PSA uzeo licencu za diezele i benzince,oni su vw napravili prve motore za golfa jedinicu koji su i dan danas najbolji vw motori.
[Vrh] Go down
Dalibor

Dalibor


Broj postova : 369
Join date : 25.02.2008

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptyned ruj 14, 2008 10:21 am

Deda_ je napisao/la:
Ima još nešto,mislim da većina to zna,ali evo za one koji neznaju, Golf je od PSA uzeo licencu za diezele i benzince,oni su vw napravili prve motore za golfa jedinicu koji su i dan danas najbolji vw motori.
ha ha ha nemoj me zezat lol!
[Vrh] Go down
Kidon

Kidon


Broj postova : 123
Join date : 26.02.2008
Age : 45
Lokacija : Gledam Banat, Srem i Bačku s Fruške gore...

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptyned ruj 14, 2008 10:43 am

Dalibor je napisao/la:
Dobro po čem je ovo provokatorska tema?!
Naime, rekel sam već kako bi štel imati bubača, i kako mi poster spaka krasi sobu... Dakle, toliko o mom podhebavanju... Uostalom čitava ideja je bila da se kažu iskustva sa bubačem i spakom, i onda se to usporedi...
Nebi baš rekel da su klasični bubač vlasnici i klasični golf vlasnici odnosno VW vlasnici...

Isto tak ne znam odkale vam te informacije o zapaljenju bubača u sudaru?! LOL pa i na jubitou se može nači frontalka bubača i recimo (svete krave) golfa, pa sami se uvjerite koliko je buba zapravo siguran auto... Kakve su joj zone deformacije, i koliko uoće kabina prilikom frontalke dobiva... Kakve zapaljenje...

Mislim kako nitko to još nije spomenul... Ali nije bubača ni porsche a ni hitler smislil... Nego je čitava ideja bila ukradena... I to mislim da od Tatre... Uostalom nakon dosta godine VW je i morao plaiti odštetu Tatri, kaj ne?!


mpf

Evo linka na tatru koja je poslužila kao podloga za bubača:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tatra_T97

...I tatra koja je bila prije T97 modela... I koja se našla izložena na zagreb auto showu ove godine kod oldtimera:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tatra_T87
Nikad nisam rekao da je Hitler izradio tehničku dokumentaciju. Osobno je Ferdinand rekao u intervjuu da mu je na salveti skicirao (3 spojene polukružnice) svoju viziju narodnog auta.
Inače je Tatra imala i prva zakretna svjetla na autu, što je poslije primijenjeno i na << žabi. Tatra je imala 1938. i velikoserijski auto koji je išao 200 km/h, pa su zapovjedništva Wehrmachta i SS-a morala zabraniti svojim vojnicima da voze taj auto nakon aneksije CZ, jer su non-stop ginuli.
[Vrh] Go down
Kidon

Kidon


Broj postova : 123
Join date : 26.02.2008
Age : 45
Lokacija : Gledam Banat, Srem i Bačku s Fruške gore...

Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Emptyned ruj 14, 2008 10:45 am

Deda_ je napisao/la:
Striček Andre je bio u Poljskoj u jednoj tvornici reduktora i tam je videl da oni rade takve zupčanike,koji su tihi i imaju daleko veći kut zahvata,do tada su mjenjaći u autima imali ravne zupčanike i to je dosta bućno i tvrdo uzubljenje.Znaći svi od nekoga nekaj zdipe,tak je bilo i tak uvijek bude.
I dan-danas su zupčanici od rikverca ravni, pa otud zujanje kad svoje mašine stisnemo u rikverac.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bubač vs. Spak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Bubač vs. Spak   Bubač vs. Spak - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Bubač vs. Spak
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» veseli-spak

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: OFF TOPIC-
Forum(o)Bir: