Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Sve i svašta

Go down 
+19
Dalibor
lega2cv
HYpic
stemer
later
specijalista
clouseau
Deda_
tomica
yavanna
SAHARA 4X4 3:40
Ante 2cv
nerujuveljudi
Deda
BiXic
spackarica
turBina
DaffyDuck
bora2cv
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysri tra 09, 2008 4:05 pm

Najednostavnije je uzeti šasiju od Amia superaša, jer je šasija puno jača i prilagođena GSovom motoru, a na nju ide kućica od spaka dy itd.Nemora se niš kemijati sa nosačima motora , auspuha, kočnica. Ako nije dosta snage od motora Amija (52ks) uzme se od GSa 1.3 motor i mjenjač i imaš strašnu jurilicu.Upravo sad to radim. Davor iz BG je složio tako Spaka, samo što je još stavio i zadnje diskove od GSa i nema nikakvih problema , a auto je zvjer. Nekad je Pajo slagao na tu foru Daka i DY. Jedini problem mu je bilo učvrstiti krov na Dyani. Jednom mu je na 140 km/h otrgnuo se i odletio s auta.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysri tra 09, 2008 4:21 pm

da ali mi govorimo o motoru od puno više konja, od nekog motocikla. najbolja fora bi bila uzet običnog superaša i u njega uvalit 1.3 motor, eventualno i 5 brzina, širene čelične felge od gs-a, šire gume, tvrđe amortizere, neka dobra boja i to je to. inače na superašu su problem poluosovine.
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysri tra 09, 2008 5:25 pm

Kaj veliš da su mu problem poluosovine?Ako znaš jel se mogu stavit od GSa?Kao što sam napisao upravo ja to radim, ali nitko mi još nije napomenuo da su osovine slaba točka.
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysri tra 09, 2008 6:54 pm

Onaj Davorov spaček je prava stvar, mislim da je motor od gs-a idealan za nabrijavanje, sve ovo s jačim motorima je prejako. Već iznad stotke u spačeku je neugodno zbog buke od vjetra a brzina do 140km/h je plafon, sve brže od toga je ludost. No glavni gušt s takvim jačim motorom i nije velika maksimalna brzina nego ubrzanja pa se može s lakoćom nekoga prešišat.

Kolko se sjećam gs-ovih polusovoina i glavčina nisu mi izgledale nešto puno drugačijim od amijevih. Ustvari najbolje je saznat kako je to Davor rješio.
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysri tra 09, 2008 7:02 pm

Imam cijeli prednji most od GSa ,baš ću pogledat jel pašu. Ali mislim dok sam razgovarao sa Pajom da je on rekao da nisu iste.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptysri tra 09, 2008 8:22 pm

koliko znam nisu iste. nisu iste ni superaševe i obične 2cv. na superu jako često odu homokinetički, zbog jako velikog kuta pod kojim rade...
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 9:03 am

vidim da je zanimamnje foruma naraslo.. - super..
ja sam počeo sa onim nekim motorom od motocirla.. - i za to rekoh da bi pripasivanja i kemije jajako puno koštale.. ako bi se radile kak spada..
ovo sa gs motorom svi znamo..
u nekim razgovorima sa Davorom upamtio sam sljedeče
1. Šasija od superaša.
2. Razvlačenje i štimanje blatobrana kao bi 2 cv zadržao formu šasije..
3. Poluosovina nije ista, glave- isto tako..
4. Kočnice su od gs-a - s tim da ima problem sa diskovima koje svako malo mora čistit jer se hvata hrđa..
5. Auto stvarno poteše ko utekli
6. Gume su šite od Smarta zato je i priča sa blatobranima..

Davoru je to koliko ja znam drugi auto sa gs- makšom prvi je bila neki DAK..- ak me pamčenje dobro služi..
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 9:08 am

Eto ko više voli takve spačeka ovo je po meni jako ljepo odrađeno..

Sve i svašta - Page 4 Deudeuche03
Sve i svašta - Page 4 Deudeuche01
ove sam slike davno skino a ako se dobro sječem mašina je od 106 - ice..
[Vrh] Go down
yavanna
Admin
yavanna


Broj postova : 1743
Join date : 02.02.2008
Lokacija : Knežija

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 9:27 am

Necu ga popljuvat. Iako su mi felge malo previse. Odotraga mu straznji blatobran bolje izgleda nego kad ga gledas sprijeda. Ali sve u svemu ok.
[Vrh] Go down
http://www.igk.hr
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 9:32 am

meni to sve liči na tjunirane bube.

ne znam, oduvijek mi je bilo glupo spajati spaka sa brzinom. ne vidim smisao tih preinaka. ne zbog vibre (makar je to moj osobni razlog), nego i zbog izgleda. aerodinamika = 0... bar mi se tak čini...

to mi je nekak ko da neko magarca ide trenirat za neku vrhunsku utrku konja...

4x4 kužim, off road spike isto... ali težnja da spale ide brže mi je totalno bez veze...

ali ajde... poštujem... valjda...
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
lega2cv

lega2cv


Broj postova : 471
Join date : 04.02.2008
Age : 54
Lokacija : osijek

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 9:36 am

meni je to isto totalna seljačija...spaček mora biti spaček,možeš ga napraviti po svom ukusu, 602 ccm mora biti,eventualno staviti motor od vise club...ali "golfističko-bubaški" tjuning nikako...
[Vrh] Go down
http://citroensos.16.forumer.com
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 9:44 am

još bi napomenula da su mi najgore stvari koje se mogu vidjeti na spaku:

- spojler (presmiješno)
- široke gume i ovakve groooozne felge
- prepravljeni stražnji blatobrani u buba stajlu
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 10:21 am

ijako se o ukusima ne raspravlja...
po meni je ovo relativno pristojna preinaka izgleda u stilu sa daskom na krovu..
Ovi blatobrani kao i spojleri se normalno mogu kupit... i rade se.. nisu baš home made.
Da felge su prestrašne.... šire gume svačam ak nadrkaš ili staviš drugu mašinu da ih htio nehtio moraš stavit radi sigurnosti
Nebi se htio vračat na temu (spaček ljubav ili destrukcija) al šta znači off road spaček (to bi bila samo sahara ili 4x4 - kao onaj iz samobora)
zasigurno ne neki krš... jer takva šasija i drugi elementi nebi izdržali takve napore..
Meni su zasigurno ovi retrovizori najgora stvar na autu uz felge.

Al opet mi je to bolje od hrđavog spačeka sa plinom ili jugič home made stakloplastikom itditd..
Sve i svašta - Page 4 MYMK1CADDY054
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 10:42 am

spačeku po meni nikak ne stoje te modifikacije tip šire gume, široki blatobrani (pogotovo zadnji, bljak), spojleri, điđe... ami, dak, mogu proć

po meni jedan pristojno odrađen posao:
Sve i svašta - Page 4 Aym_005a
Sve i svašta - Page 4 Aym_005b
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 10:45 am

vidiš da je do Moj auto, SPECIJALIST... Very Happy

Dijana popravlja spačeke zakon.. Very Happy

kakav je to motor..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 11:06 am

gsov 1.3. izvana se ništa ne vidi osim proširenih gsovih čeličnih felgi i širih guma. nikakva seljačija...
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 11:11 am

specijalista je napisao/la:

Nebi se htio vračat na temu (spaček ljubav ili destrukcija) al šta znači off road spaček (to bi bila samo sahara ili 4x4 - kao onaj iz samobora)
Sve i svašta - Page 4 MYMK1CADDY054

off road spaček znači onaj koji je modificiran da bi mogao podnjeti sve teške muke off roada.
simple as that.

i ne spominjem to ovdje zato jer je to spak koji se skrši, nego u svakom slučaju ljepše izgleda od ovih rugoba...
a i svrha je nekako prirodnija.

ajde mi baš vi - koji planirate ''ubrzati'' svoje spačeke odgovorite zašto je to takav thrill?

šta nije onda bolje kupit brži auto?

još na sam starom forumu pokušavala iskamčiti neki suvisli odgovor zašto bi netko težio brzini sa spakom, ali mi nitko nije znao odgovoriti...
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 11:21 am

@dmikolic:
flower santa jocolor jocolor king drunken cheers Suspect No
@spackarica:
afro flower anđelekkk mpf verrry goood jocolor


Zadnja promjena: wowa; čet lis 16, 2008 9:16 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
yavanna
Admin
yavanna


Broj postova : 1743
Join date : 02.02.2008
Lokacija : Knežija

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 11:22 am

Valjda ima nesto u tome da se vozis u auto za kojeg netko ne ocekuje da bude brz, a onda ga iznenadis. Very Happy No u tom slucaju auto bi trebao biti zamaskiran kao obican spacek.
Ne znam da li ima smisla raspravljati o tome. Iskreno ja uopce ne razumijem potrebu za brzim autima. Iako ja pod brze aute ubrajam one koje se vozi iznad 180 km/s. Ali s obzirom da zivim s jednim koji to voli, brzinu i sto ide s tim, naucila sam prihvacati da jednostavno postoje drugaciji od mene.
Ne svidju mi se preinake, bar one velike na spaceku, ali kako to nije moj spacek, nemam potrebu bus gnjaviti zbog toga sto mi se ne svidja. Mislim da je ok, reci svoje misljenje, ali rasprave nemaju smisao, jer nema popustanja niti s jedne strane i ne bi trebalo biti.
Uzivajte.
[Vrh] Go down
http://www.igk.hr
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 11:28 am

wowa je napisao/la:
@dmikolic:
pogledaj vezni lim ispod maske. Na Dijani on mora da se izvuče, da bi stao GS-ov motor.

znam, ali to vidi oštro oko...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 11:47 am

o


Zadnja promjena: wowa; čet lis 16, 2008 9:17 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 11:48 am

znaš kak ti to počne neko stavi neki motor onda se počne raspravljat dali to stane ili ne u spaka... iz čiste tehničke prirode onda se to raširi
na jednu vrstu prerada... zatim te neko poklopi da je bolje da si kupiš neki brzi auto..
vjerujem da svima od nas serija A ne odgovara nebi ju ni vozili..

Osim toga šta nebi svi rađe imali OPEL Kadet :flowera GSI Very Happy
Sve i svašta - Page 4 Kadett
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 12:14 pm

nisam nikog poklapala, to je moje mišljenje...

recimo, davorov auto mi je ok jer nije puno promijenjen a ni on ne divlja u njemu.

ali znam ekipu koja baš forsira tu brzinu i spaka kao tjunirane bube sa svemirskim preinakama. i oni divljaju.

e, to mi nije jasno - zašto ne kupe brz auto?
čak se ne radi ni o ukusima pa neću toliko ni spominjati izgled.
i ne potičem raspravu, samo me zanima od kuda ta potreba...

(gee, kak ste komplicirani, anbilivbl...)
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 12:22 pm

pa evo čunjić je tu on bi vjerovatno znao dobro to objasnit pošto se bavio moto sportom...
a tamo imao takve ekipe s obzirom da ima mnogo dosta starih autiju..
npr. zakaj forsirat starog jugiča (fičeke, zastave,miniće itd..) i na njemu radit preinake a mogli bi recimo za to kupit noviji auto...
mislim da je ovo rasprava za drugu temu...
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Emptyčet tra 10, 2008 12:25 pm

Sve i svašta - Page 4 Picture024
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sve i svašta - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve i svašta   Sve i svašta - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Sve i svašta
[Vrh] 
Stranica 4 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: A-SERIJA GARAŽA-
Forum(o)Bir: