Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Mehanički kutak

Go down 
+18
Lakii
BiXic
boki01
Dolores i Gamba
SAHARA 4X4 3:40
spackarica
yavanna
bora
HYpic
Deda
specijalista
bora2cv
later
charliee
Deda_
clouseau
Ante 2cv
DaffyDuck
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptysri lip 11, 2008 8:46 am

onaj koji je izmislio plastične vezice je genije..
Mehanički kutak - Page 5 Oprema_montaza_klime10
Svaka ti dala vode iz bokala..
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptysri lip 11, 2008 9:49 am

specijalista je napisao/la:
onaj koji je izmislio plastične vezice je genije..
Mehanički kutak - Page 5 Oprema_montaza_klime10
Svaka ti dala vode iz bokala..

Vezice i Duck tape! afro
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptysri lip 11, 2008 10:09 am

DaffyDuck je napisao/la:
specijalista je napisao/la:
onaj koji je izmislio plastične vezice je genije..
Mehanički kutak - Page 5 Oprema_montaza_klime10
Svaka ti dala vode iz bokala..

Vezice i Duck tape! afro

to je neki tape s čim si ti zaljepiš usta da ne kenjaš preveć... drunken
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet lip 12, 2008 9:01 am

zeza vas bobina?
Mehanički kutak - Page 5 476ab
Evo jednog od korisnih savijeta..
Prilikom stavljanja bobine bila ona nova ili rabljena obavezno alkoholom očistit sve pipce kontakata..
kakođer obavezno očistit i "štapičima za uši" utore na kablovima koji spajaju svječice i bobinu isto vrijedi za ostale kontakte..

Navodno su švabe mjerili gubitke srtuje na tim djelovima.. meni je malo nejasno al pretpostavljam da su to gubici samo u trenutku
paljenja auta.. znači kažu da se gubi 30 - 40%

Svakako preporučuju da se to radi na svim spojevima..

Suma sumarum je da mast, bezin i razne nečistoče koje nam mažu motor i srtuju kod tako jednostavne instalacije rade probleme.
te nem se motori i izvori struje itd.. jako muče te odlaze prije nego što bi trebali.. a ujedno nedaju svoj maksimum..
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet lip 12, 2008 8:28 pm

Suma summarum - WD40 drunken
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
boki01

boki01


Broj postova : 69
Join date : 03.06.2008
Age : 53
Lokacija : Loznica

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet lip 12, 2008 9:26 pm

Ili elektronsko paljenje. Cuva platine, produzava im vek, a struje imas u izobilju plink!

Mi smo prosle jeseni ugradili na GS elektronsko paljenje i auto sad mnogo lepse pali, mirnije radi, ravnomernije vuce. Mislim da nam je Coki naplatio 50 Eura tu spravicu sa ugradnjom. Na samoj kutici postoji prekidac, tako da ako elektronika zakaze, samo prebacis prekidac i klasicno paljenje opet radi.
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet lip 12, 2008 9:39 pm

Vidiš, ovo je dobra fora s prekidačem - mene je u principu najviše bilo strah zakazivanja takve elektronike, a pošto s platinama i bobinaom (ako je u gepeku rezervna) nisam nikad imao problema afro
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptypet lip 13, 2008 2:32 pm

Ma kakva šuma šumara? Jeb** WD 40 ak se radi o el. spojevima najbolje je koristiti kontakt spray, on uz to što odmaščuje kontakte na svakom ostavlja tanak film elektro provodivog materijala... WD čuvajte za tačke i brave...
[Vrh] Go down
Deda_
Admin
Deda_


Broj postova : 838
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptypet lip 13, 2008 4:51 pm

Tako jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! bounce bounce bounce bounce bounce bounce
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptypet lip 13, 2008 6:29 pm

WD, Duck tape i super bosna svjećice - recep za dug i pouzdan vijek vaseg motora - izmjena svakih 5 000 km ili godinu dana lol!
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
BiXic
Moderator
BiXic


Broj postova : 699
Join date : 03.02.2008

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptysub lip 14, 2008 1:02 pm

Opa šaljivčina??? Ma plesat ćeš ti meni s daffy tapeom na ustima rukama i nogama, upakiran u drveni sanduk i brodom poslan u Maleziju... A kaj se tiče Duck tapea, mogli bi nabrojat 1001 način primjene, ali bit će dovoljno reći da je na auto trkama zovu trkača traka, jer zaljepljena na kroseriju izdržava ogromne napore i ne popušta... Znam ekipu koja je odvozila 30 i kusur kilometara brdskog relija a da im je prednji ili stražnji štosdempfer na autu držala samo trkača traka...
A pošto slika govori više od riječi:
Mehanički kutak - Page 5 Airplanewingheldtogetherducttape
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptysub lip 14, 2008 1:33 pm

BiXic je napisao/la:
Opa šaljivčina??? Ma plesat ćeš ti meni s daffy tapeom na ustima rukama i nogama, upakiran u drveni sanduk i brodom poslan u Maleziju... A kaj se tiče Duck tapea, mogli bi nabrojat 1001 način primjene, ali bit će dovoljno reći da je na auto trkama zovu trkača traka, jer zaljepljena na kroseriju izdržava ogromne napore i ne popušta... Znam ekipu koja je odvozila 30 i kusur kilometara brdskog relija a da im je prednji ili stražnji štosdempfer na autu držala samo trkača traka...
A pošto slika govori više od riječi:
Mehanički kutak - Page 5 Airplanewingheldtogetherducttape

Daffy tape lol!

Onaj koji je to izmislio, treba mu spomenik dići! A doista se za prvu ruku i avioni popravljaju s njim mpf
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptypon srp 21, 2008 12:51 pm

Kako stojite sa preradama motora na svojim autima, elektroensko paljenje i to?

Evo jednoga sa EFI!: http://www.aussiefrogs.com/forum/showthread.php?t=61316
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet ruj 11, 2008 12:55 am

Ovo je najbolja stanica foruma bravo bravo
I jos jednom BRAVO za dedu i closeau svaka vam cast.
Mislim da i ja mogu ponesto dodati. Ona prica o tzv maloj generalci je mocna. Ja sam sebi izminja sve brtve motora, i sredija glave kod tokara, tip mi je reka da to nikad prije nije radija i da ne moram platiti i da vise ne dolazim. A majstor koji je radija motor mi je reka da radilicu ne diram jer cu napraviti samo gore, karike mi je minja i stavili smo orginalne kupljene u AutoLuke, cilindre je ishonova maksimalno. Ja sam otkad je motor spojen i stavljen u auto potrosija 12 rezervara goriva to je negdi oko 5000km i radi odlicno, samo kad se duze vozi gasi se na ler gasu i malo teze pali kad je vruc, skoro uvik palim bez coka a kad je zima onda samo malo coka nakon palenja, S cokom teze pali. Savjeti su dobrodosli! Kod kocnica je takodjer bija cirkus i svi lajtunzi su spajani i tu nemam problema, spackarice mozes voziti s onim lajtungom do besvjesti, slobodno ga zaboravi. Specijalista je dobro snimija onu mansetnu, ja sam isto falija jos 1993. ono je od golfa keca, on i spacek imaju jednake promjere poluosovine i zgloba to se zove njemacka robusnost, ali golfov zglob se manje vrti kad je smotan volan do kraja i zato one gume nisu dobre. Uf sto sam naporan. zahvaljujem cluzu i za one podatke o stezanju.
[Vrh] Go down
bora

bora


Broj postova : 17
Join date : 20.02.2008

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet ruj 11, 2008 7:09 am

medeni je napisao/la:
malo teze pali kad je vruc
gas do poda i tek onda verglaj, ne puštaj pedalu dok ne proradi motor.
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet ruj 11, 2008 9:32 am

Tako ga i palim ito je malo teze a kad je leden pali kurblom isprve. Mene zanima zasto je tako a ne obrnuto? To jest ugrijan bi triba paliti na zub, a hladan ne. I zagrijan bi triba raditi na ler gasu a ne hladan.
[Vrh] Go down
Lakii

Lakii


Broj postova : 284
Join date : 23.02.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet ruj 11, 2008 11:02 am

Da, kad je topal se vergla sa pritisnutom pedalom.
Ali osim toga, sto bi moglo biti?
Automatski cok nije! lol!
Hm, ima na tom motoru odusci iz kartera ili glave?
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet ruj 11, 2008 11:26 am

Ma motor je 602 iz 1980 godine, ima iberlauf kao i svi ostali...
[Vrh] Go down
bora

bora


Broj postova : 17
Join date : 20.02.2008

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet ruj 11, 2008 11:56 am

generalno, teško paljenje vrućeg motora može da bude simptom slabe kompresije tj. istrošenih karika a možda i hilzni. mada ne mora da znači da je to u pitanju, može da bude do karburatora, struje, ko zna....

ej, a kako to, odušak iz glave? moram da priznam da još nisam čuo za to.
[Vrh] Go down
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet ruj 11, 2008 12:32 pm

bora je napisao/la:
generalno, teško paljenje vrućeg motora može da bude simptom slabe kompresije tj. istrošenih karika a možda i hilzni. mada ne mora da znači da je to u pitanju, može da bude do karburatora, struje, ko zna....

ej, a kako to, odušak iz glave? moram da priznam da još nisam čuo za to.
Mislim da je to normalno kod motora A serije da teže pale na vruće, čini mi se da je negdje čak u uputstvima za korištenje novih spačeka pisalo da treba palit s gasom do daske, radi se navodno o nekoj kvaki sa garburatorom.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet ruj 11, 2008 1:01 pm

ja svog teško palim vručeg a nema govora o lošoj kompresiji jer ako potegne 120 cak 132 po garminu i mjeračima na cesti...
primjer u italiji se na jednom djelu popeo na jebenu uzbrdicu gdje su ostala dva spačeka ostala na pola tj jedan se uspeo al jedva i lamela je smrdila strašno.. nebi rekao da ima lošu kompresiju..
I 90% vremena ga palim sa punim gasom..
[Vrh] Go down
medeni

medeni


Broj postova : 276
Join date : 26.08.2008
Age : 52
Lokacija : selo

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyčet ruj 11, 2008 3:29 pm

Moze biti, vjerovatno se radi o malom prilivanju, valjda zato i ima onu rupicu u grani ispod karburatora.
[Vrh] Go down
juraj




Broj postova : 7
Join date : 30.09.2008

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyuto ruj 30, 2008 8:01 am

gdje kupiti platine za dianu ?
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyuto ruj 30, 2008 8:26 am

tokić
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Emptyuto lis 14, 2008 8:17 am

koliki je razmak rupa na felgama od spaka...
tj. dali pašu felge od R4 na spaka..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mehanički kutak - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
Mehanički kutak
[Vrh] 
Stranica 5 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: A-SERIJA GARAŽA-
Forum(o)Bir: