Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Mehanički kutak

Go down 
+18
Lakii
BiXic
boki01
Dolores i Gamba
SAHARA 4X4 3:40
spackarica
yavanna
bora
HYpic
Deda
specijalista
bora2cv
later
charliee
Deda_
clouseau
Ante 2cv
DaffyDuck
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 7:39 am

Vezano za ove silne postove jel neko dobar majstor ili nije mislim da je ovo krivo mjesto za pisanje i možda bi trebalo imat posebnu temu općenito za sve modele, pa ko hoće nek iznosi svoja dobra ili loša iskustva s majstorima.
bora je napisao/la:
nepažljivo čitam... Smile ako je pukao na tom delu onda treba zameniti samo tu levu spiralu, što ne bi trebalo da traje bog zna koliko (par sati?)
kažu da je dosta zajebano spojiti je iznutra sa priključkom, što mi zvuči dosta realno (taj deo sam samo rastavljao ali srećom nikad sastavljao)
a možda se isplati krpiti, to je verovatno puno brže i jednostavnije (ne znam tačno kako ide taj postupak)
Promjena cijelog lijevog lajtunga bila bi sigurnije rješenje ali obzirom na muke kod montaže pitanje jel to ima smisla, pogotovo ako tutač svejedno u skorijoj budućnosti misli na neku obnovu. Spoj lajtunga na T spojnicu koja je između rezervara i šasije, tik uz zadnju osovinu vjerojatno je hrđav i pitanje jel nebi kod skidanja pukao šaraf lajtunga. Jednostavnije rješenje je krpanje ovog lajtunga. Ja sam 15 godina imao takve zakrpane lajtunge. Odrezali smo stari lajtung na zdravom mjestu i napravili spoj sa "novim" komadom koji je išao u kočioni cilindar. Spoj je napravljen tako da se komad bakrene cijevi (cca 3cm) većeg promjera, u koji se umetne dva kraja starog lajtunga i onda se spoj zalije autogenim varom (hartlota mesingom).


Zadnja promjena: clouseau; sri tra 23, 2008 8:16 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
yavanna
Admin
yavanna


Broj postova : 1743
Join date : 02.02.2008
Lokacija : Knežija

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 7:43 am

clouseau je napisao/la:
Promjena cijelog lijevog lajtunga bila bi sigurnije rješenje ali obzirom na muke kod montaže pitanje jel to ima smisla, pogotovo ako tutač svejedno u skorijoj budućnosti misli na neku obnovu. Spoj lajtunga na T spojnicu koja je između rezervara i šasije, tik uz zadnju osovinu vjerojatno je hrđav i pitanje jel nebi kod skidanja pukao šaraf lajtunga. Jednostavnije rješenje je krpanje ovog lajtunga. Ja sam 15 godina imao takve zakrpane lajtunge. Odrezali smo stari lajtung na zdravom mjestu i napravili spoj sa "novim" komadom koji je išao u kočioni cilindar. Spoje je napravljen tako da se komad bakrene cijevi (cca 3cm) većeg promjera, u koji se umetne dva kraja starog lajtunga i onda se spoj zalije autogenim varom (hartlota mesingom).

Kako mi se svidja ovaj covjek. Uvijek je stucan, usluzan i nadasve simpatican.
Clouseau je zakon. lol!
[Vrh] Go down
http://www.igk.hr
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 7:46 am

hmmmm... da, malo me brine doduše to krpanje.... uglavnom, trebale bi nam kočnice do istre i natrag Very Happy...
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 7:48 am

S obzirom na ovo kaj je kuki napisao, mislim da te krpanje ne bi trebalo brinuti, ali trebala bio jako pripaziti tko će krpanje obaviti...... Da tu ne bude problema. A do istre polako, pa kad stanete na pumpi provjeriš jel curi, i vjerojatno će ti se s vremenom vratiti povjerenje u kočnice. A pošto ga planiraš rastepsti ovak ionak kasnije, drugog rješenje do krpanja i nema baš... Kažem, bitno je jedino tko krpa.
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
Deda
Admin
Deda


Broj postova : 162
Join date : 04.02.2008

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 7:52 am

Nema frke, može trajat vjećno, samo treba dobro zahartlotat. Problem je ako je lajtung dalje negdje već oslabio od hrđe pa može na drugim mjestima popustit.
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 7:55 am

mda...
strašno me muče ti neki planovi za budućnost...

pogotovo kad vidim koliko su svi spaček majstori u stisci i nitko nema vremena....
spak bi u rujnu (kooooonačno) trebao na taj totalni makeover a ja još uvijek ne znam kome da ga dam na slaganje...

ni mehaniku ni limariju (ok, znam da ovo nije tema limarije, pa se unaprijed ispričavam za ot)...

svi prijedlozi su dobrodošli...

za sada mi je ruda u nekom izboru....
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Ante 2cv
Admin
Ante 2cv


Broj postova : 403
Join date : 02.02.2008

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 8:02 am

Mehanički kutak - Page 4 IMG_1048

ja se sa takvim lajtungom vozim vec 2 godine,tak da ako dobro napravi ne budes vjerojatno duze vrijeme imala problema,osim ak ti ja opet ne sredim nekaj
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 8:03 am

ok, a ima dobrovoljaca za predistra popravak lajtunga?
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Ante 2cv
Admin
Ante 2cv


Broj postova : 403
Join date : 02.02.2008

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 8:07 am

ne kuzim,kakav sad popravak?kaj nejdes kod Rude?
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 8:08 am

aha... pa onda ide big smile
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
clouseau

clouseau


Broj postova : 288
Join date : 03.02.2008
Age : 61
Lokacija : Magna villa Vereucha

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 8:13 am

Deda je napisao/la:
Nema frke, može trajat vjećno, samo treba dobro zahartlotat. Problem je ako je lajtung dalje negdje već oslabio od hrđe pa može na drugim mjestima popustit.
Pravo deda kaže, nemaš beda sam to treba stručno napravit. Pofotkat ću danas taj stari krpani lajtung gdje se vidi kak taj spoj izgleda iako majstoru koji to inače radi je sve jasno. Ti zadnji lajtungi gotovo uvijek riknu tam blizu ulaza u kočioni cilindar a onaj spiralni dio koji se nalazi u osovini ostane ko novi. Najbolje spoj napraviti što bliže ulazu u zadnju osovinu i promjenit skoro cijeli dio lajtunga koji je na ruci.
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 8:15 am

ma, vjerujem da bu ruda znal napraviti neko privremeno rješenje do rujna...
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Deda
Admin
Deda


Broj postova : 162
Join date : 04.02.2008

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 8:22 am

Nekad su bili lajtunzi od bakrenih cijevi, gdje su ta vremena,uh.Ja sam ih sam radio od bakra, možeš ga bez problema savijat rukom kak ti paše, puno su jači od čelićnih i dulje traju.Imao sam i alat za izradu konusa dosjeda lajtunga.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 9:21 am

Deda je napisao/la:
Nekad su bili lajtunzi od bakrenih cijevi, gdje su ta vremena,uh.Ja sam ih sam radio od bakra, možeš ga bez problema savijat rukom kak ti paše, puno su jači od čelićnih i dulje traju.Imao sam i alat za izradu konusa dosjeda lajtunga.

koliko ja znam i danas se mogu kupit novi.. sam kaj su skupi sam vrag i rijetko ih se nađe..
[Vrh] Go down
Dolores i Gamba

Dolores i Gamba


Broj postova : 6
Join date : 01.02.2008

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 11:43 am

anđelekkk verrry goood mpf mpf mpf jezikoplaz muzičkiki sunny bounce affraid flower


Zadnja promjena: Dolores i Gamba; čet lis 16, 2008 10:03 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 11:46 am

Dolores i Gamba je napisao/la:
specijalista je napisao/la:


koliko ja znam i danas se mogu kupit novi.. sam kaj su skupi sam vrag i rijetko ih se nađe..
Ovo je samo jedan mali dio za umjetnicku instalaciju...
Mehanički kutak - Page 4 Sl730644fv6

moj komentar se odnosio na bakrene lajtunge, a tvoj nisam skužio ili si posto umjetnik??? Very Happy
[Vrh] Go down
Dolores i Gamba

Dolores i Gamba


Broj postova : 6
Join date : 01.02.2008

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 11:58 am

affraid mpf mpf mpf lol! lol! lol!


Zadnja promjena: Dolores i Gamba; čet lis 16, 2008 10:00 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
HYpic
Admin
HYpic


Broj postova : 1516
Join date : 01.02.2008

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 11:59 am

Very Happy ajd da i ja malo budem ot i da adminu dodatno zakompliciram eva nema beda kakve ti buju žlajfe na spaku sam se ti furaj iza haša ja si bum namontiral dva jogija otraga na njega tak da te mogu zaustavljat...
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 12:09 pm

lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 12:14 pm

Dolores i Gamba je napisao/la:
moj komentar se odnosio na bakrene lajtunge, a tvoj nisam skužio ili si posto umjetnik??? Very Happy

Ima i bakrenih lajtunga u obliku ovakvih hrpica,
ovdje se zaista nade svasta i nije nam problem za nikakve djelove...
ako imas alat mozes i sam napravit... :clown: cyclops[/quote]

Blago vama.....
negdje bi te za bakar cigani pokrali...
[Vrh] Go down
SAHARA 4X4 3:40

SAHARA 4X4 3:40


Broj postova : 303
Join date : 06.02.2008
Age : 42
Lokacija : Bolivia

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 12:33 pm

Ne diraj te mi cigane moje!
[Vrh] Go down
http://www.kuhariceukineskojambasadi.hu
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri tra 23, 2008 12:40 pm

SAHARA 4X4 3:40 je napisao/la:
Ne diraj te mi cigane moje!
a ti si diler lajtunga znači..
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptypon tra 28, 2008 8:58 am

mislim da je ovo ok kupnja za
425 - icu..
Mehanički kutak - Page 4 2
i ovo
Mehanički kutak - Page 4 1-1
radi se o novim.. a cijena je 154 eura
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri svi 28, 2008 8:43 am

koja je firma zastupnik za lux kvačila... a može i neki naš web.. a nemrem nač
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Emptysri lip 11, 2008 8:22 am

Oprez,
često sam čuo priču da ljudi kupuju nove gume za zglobove pa nakon kraćeg vremena imaju isti problem.
Ovakve gume sa 4 rebra čete često nač na internetu i u nakim specijaliziranim dućanima.
Mehanički kutak - Page 4 SOUFSEULR_grd
Takve nisu dobre, treba uzet one sa 5 rebara.

Kronologija događaja.
Ovakve sa manje rebara su kraće te kod zaokretanja volana tj. kotaća ona se nateže puno više od onih sa 5. te one brže puknu na rebrima ili spadnu sa jedne strane i voda ulazi i razvali nam zglob radi ispiranja masti.

Prilikom stavljanja masti u iste.
Pazite da ne pretjerate jer nije uvijek više bolje.
A i previše masti djeluje na samu gumu te dolazi do bržeg pucanja.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mehanički kutak - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Mehanički kutak
[Vrh] 
Stranica 4 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: A-SERIJA GARAŽA-
Forum(o)Bir: