Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila

Citroen Outlaws Forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Mehanički kutak

Go down 
+18
Lakii
BiXic
boki01
Dolores i Gamba
SAHARA 4X4 3:40
spackarica
yavanna
bora
HYpic
Deda
specijalista
bora2cv
later
charliee
Deda_
clouseau
Ante 2cv
DaffyDuck
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 8:23 am

...


Zadnja promjena: specijalista; sri tra 23, 2008 6:23 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 8:27 am

kupiti sve novo nije garancija da će sve i raditi kao novo. to je i više nego milijon puta dokazano u mojoj citro karijeri.

čak dapače - mnogi motori u koje je uložena gomila love za nove dijelove i sl. rade gore nego motori koji su samo prebačeni iz neke trulje koja je stajala godinama, čak i bez paljenja.

to nije bašbaš pravilo, ali nije ni daleko od toga.

općenito mislim da količina novaca uložena u spaka nije mjerljiva sa onim što se dobije na kraju. tj. ishod nikada nije 100% siguran.
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 8:35 am

...


Zadnja promjena: specijalista; sri tra 23, 2008 6:24 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 8:39 am

pa moje je mišljenje da ganc novi dijelovi više nemaju veze sa dijelovima koji su se prije proizvodili... to kažem čisto logički razmišljajući u globalu - truli kapitalizam.

neću nikoga prozivati niti govoriti o mehaničarskim (ne)sposobnostima jer se nekom nekada napravi dobro, a u malom broju slučajeva se i zajebe.

koliko se sjećam, ti si dosta kritički bio nastrojen i prema davoru koji je odličan majstor. sad ga kuješ u zvijezde. henk je možda 20 auta napravio odlično, a tvoj 1 loše. jbg. desi se.

i ti si one ckh naljepnice napravio loše, oprale su se poslije prve kiše. to ne znači da ostalih 20 stvari koje si radio nisi napravio dobro.

bilo bi žalosno prema jednom djelu koje nije dobro napravljeno razapeti čovjeka...

upozoriti da, ali razapeti ne.
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
Deda
Admin
Deda


Broj postova : 162
Join date : 04.02.2008

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 8:45 am

Vidio sam u katalogu, mehari kluba da NOVI motor, znaći motor sa hladnjakom bez fergića, alternatora, auspuha i ventilatora košta 860 eura.Prema tome mislim da se to najbolje isplati. Sve ostalo je krparenje nikad neznaš šta će iz toga ispast, ili jednostavno naći rabljeni dobar motor i voziti ga i paziti.
[Vrh] Go down
SAHARA 4X4 3:40

SAHARA 4X4 3:40


Broj postova : 303
Join date : 06.02.2008
Age : 42
Lokacija : Bolivia

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 9:04 am

VOZITI i PAZITI!
[Vrh] Go down
http://www.kuhariceukineskojambasadi.hu
Deda
Admin
Deda


Broj postova : 162
Join date : 04.02.2008

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 9:10 am

Spakov motor je ko i žena, ako želiš da te dugo, dobrrroooo služi moraš ga dobro hraniti, maziti, paziti i nikad pretjerivati sa kojekakvim egzibicijama i da vidiš da će i nakon 50 godina izgledati, presti i raditi ko curica
[Vrh] Go down
SAHARA 4X4 3:40

SAHARA 4X4 3:40


Broj postova : 303
Join date : 06.02.2008
Age : 42
Lokacija : Bolivia

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 9:13 am

Uglavnom kao tudja zena flower
[Vrh] Go down
http://www.kuhariceukineskojambasadi.hu
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 10:52 am

Deda je napisao/la:
Vidio sam u katalogu, mehari kluba da NOVI motor, znaći motor sa hladnjakom bez fergića, alternatora, auspuha i ventilatora košta 860 eura.Prema tome mislim da se to najbolje isplati. Sve ostalo je krparenje nikad neznaš šta će iz toga ispast, ili jednostavno naći rabljeni dobar motor i voziti ga i paziti.

ma meni se čini da sa spakom nikad nisi na zelenoj grani, imao ti i nov novcat motor...

mislim da razlike i ima i nema i da u prosijeku dobiješ isto...

u životu mi je ovo drugi motor i dobar je. kao i onaj prvi koji je bio fenomenalan.
a rabljeni je, nije puno prčkano po njemu, samo neki osnovni servis i to je to...

čak mu ne smeta ni kaj ga je frun vozil neko vrijeme lol!
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 11:06 am

...


Zadnja promjena: specijalista; sri tra 23, 2008 6:24 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 11:10 am

joj, kaj se pravdaš, to je bio samo primjer.

i mislim da nije u redu da ne iznosiš detalje nakon kaj si čovjeka popljuvao. ako si mogao iznjeti to onda možeš i drugo, pogotovo ako ga opravdava.
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 11:18 am

...


Zadnja promjena: specijalista; sri tra 23, 2008 6:25 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 11:54 am

...


Zadnja promjena: specijalista; sri tra 23, 2008 6:27 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
DaffyDuck
Admin
DaffyDuck


Broj postova : 1603
Join date : 01.02.2008
Age : 41
Lokacija : Zg - Zp

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptyuto tra 22, 2008 9:54 pm

Veto na omalovažavanje rada mehaničara temeljem osobnog iskustva i bez mogućnosti da druga strana odgovori. Specijalista, to zadrži za sebe, a ovu temu si uspješno pretvorio iz mehaničkog kutka u cirkus koji gadno podsjeća na tinekove teme poznate starijim članovima - npr. Sviben je najbolji citromehaničar/Sviben je najveći lopov; Laci je prevarant i lopov, nemoj ić kod njega, itd....


Tvoja osobna iskustva su tvoja osobna iskustva... Neću ulaziti u tvoju priču u detalje, ali ako si već sve nategnuo i tvrdiš da te Hank zajebao - pitam se samo kako si ti jedini čovjek na ovim prostorima koji se žali da mu je Hank uvaljao sjeban motor... Koliko ja znam, kad je Hank čuo da ti curi kiler od ulja, sjeo je u auto i vozio 200 km da ti ga dofura - to i nije ponašanje čovjeka koji ne uvažava reklamaciju i nije ju voljan otkloniti o svojem trošku...

Meni, na žalost ova čitava priča smrdi na ovo - Borac je baniran s Burton car foruma, vjerojatno zbog tipičnih svinjarija - ne znam, a sad tebe lagano hrani li hrani, a ti sve papaš...

No čak i to na stranu - ova tema se pretvorila u nekakav poligon gdje ti svima dokazuješ kako si u pravu i braniš se od svih "napada", a ja ne vidim da te itko napadao.

Pošto vidim u što se tema pretvorila, molio bi sve prisutne u raspravi da ili počnu s novom temom i ovu zaborave ili ja zaključavam mehanički kutak i jbg. Snađite se dok ne očistim. A specijalista.... Daj se kontroliraj malo, i nemoj misliti da te nepobjektivno napadam - prvo se žališ da nema dovoljno rasprava o mehanici da bi onda temu o mehanici koristio za jednostrano blaćenje mehaničara s čijim radom nisi zadovoljan... To se neće tolerirati.
[Vrh] Go down
http://www.citroenklub.hr
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptysri tra 23, 2008 6:08 am

zanima me da li se za promjenu stražnjeg lajtunga na kraju diže kućica ili samo miče rezervoar?

i koliko ta promjena na kraju traje? onome ko zna, ofkors.... verrry goood
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
bora

bora


Broj postova : 17
Join date : 20.02.2008

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptysri tra 23, 2008 6:28 am

spackarica je napisao/la:
zanima me da li se za promjenu stražnjeg lajtunga na kraju diže kućica ili samo miče rezervoar?
pravo da ti kažem, to sam se i ja uvek pitao. ali nekako ne mogu u glavi da iscrtam kako bih to obavio bez skidanja karoserije (ako misliš na deo lajtunga koji ide od glavnog kočionog do zadnje grede).


spackarica je napisao/la:

i koliko ta promjena na kraju traje?
nije da tačno znam, ali ako znaš tačno na kom delu lajtunga je prooblem, mogao bih da probam da procenim Wink
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptysri tra 23, 2008 6:30 am

Mehanički kutak - Page 3 IMG_1036

problem je u ovom improviziranom dijelu Smile
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
bora

bora


Broj postova : 17
Join date : 20.02.2008

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptysri tra 23, 2008 6:35 am

nepažljivo čitam... Smile ako je pukao na tom delu onda treba zameniti samo tu levu spiralu, što ne bi trebalo da traje bog zna koliko (par sati?)

kažu da je dosta zajebano spojiti je iznutra sa priključkom, što mi zvuči dosta realno (taj deo sam samo rastavljao ali srećom nikad sastavljao)

a možda se isplati krpiti, to je verovatno puno brže i jednostavnije (ne znam tačno kako ide taj postupak)
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptysri tra 23, 2008 6:42 am

oukej, thnx bora...

pošto će nam to raditi majstor, nadam se da neće biti problema Smile
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptysri tra 23, 2008 6:53 am

...


Zadnja promjena: specijalista; sri tra 23, 2008 7:10 am; ukupno mijenjano 10 put/a.
[Vrh] Go down
spackarica
Admin
spackarica


Broj postova : 2577
Join date : 01.02.2008
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptysri tra 23, 2008 6:55 am

to si mogao i bez objavljivanja maila, naprosto reći da si pogriješio i da henk nije kriv...

nitko te nije tražio da objavljuješ, samo da se ispričaš i čovjeku a i ljudima koji su mogli pomisliti da je lopov.
[Vrh] Go down
http://www.happyhoop.hr/
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptysri tra 23, 2008 6:57 am

...
[Vrh] Go down
specijalista

specijalista


Broj postova : 455
Join date : 07.02.2008
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptysri tra 23, 2008 7:09 am

Moja isprika Henku, za narušavanje ugleda.


Fran još jednom te molim da me ne stavljaš u nikakve kategorije ovog puta javno.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptysri tra 23, 2008 7:19 am

.


Zadnja promjena: wowa; sri tra 23, 2008 8:51 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Emptysri tra 23, 2008 7:22 am

affraid afro flower scratch jocolor Sleep queen


Zadnja promjena: wowa; čet lis 16, 2008 9:28 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mehanički kutak - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mehanički kutak   Mehanički kutak - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Mehanički kutak
[Vrh] 
Stranica 3 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Neformalno društvo ljubitelja Citroenovih vozila :: GARAŽE :: A-SERIJA GARAŽA-
Forum(o)Bir: